ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
01 червня 2016 рокусправа № 804/16005/15
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Щербака А.А. суддів: Суховарова А.В. Баранник Н.П. розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Голови Комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках Дніпропетровського обласного військового комісаріату на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2016 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках при Дніпропетровському обласному військовому комісаріаті про зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках при Дніпропетровському обласному військовому комісаріаті про зобовязання вчинити певні дії.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2016 року позов задоволено.
Суд постановив визнати протиправним та скасувати протокол від 19 листопада 2015 року №1 засідання Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках при Дніпропетровському обласному військовому комісаріаті, в частині відмови позивачу у видачі довідки про грошове забезпечення під час служби в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
Зобов'язати Регіональну комісію з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках при Дніпропетровському обласному військовому комісаріаті видати позивачу довідку про грошове забезпечення під час служби в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
Відповідачем подана апеляційна скарга, просить оскаржену постанову скасувати, в задоволенні позову відмовити.
Апеляційна скарга мотивована тим, що оскаржена постанова не відповідає вимогам нормативно-правових актів, що регулюють дані правовідносини, є незаконною та необґрунтованою, винесеною передчасно, із порушенням норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач звернувся до відповідача із заявою про видачу довідки про грошове забезпечення за службу в зоні відчуження у період з 1986 1990 роки.
Згідно витягу з протоколу №1 засідання комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках від 19 листопада 2015 року, відмовлено позивачу у видачі довідки та зазначено, що для видачі довідки ОСОБА_1 необхідно надати до Регіональної комісії документ, який підтверджує ліквідацію військової частини без правонаступника.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що посилання Комісії на те, що позивачем не надано документу, який підтверджує ліквідацію військової частини без правонаступника є безпідставним, оскільки згідно переліку, який додається до заяви, такого документу не передбачено.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 8 Типового положення «Про комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2012 № 685, Регіональна комісія розглядає письмові заяви громадян України з числа інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) і осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - заявник), про видачу довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, - у разі коли військову частину, інше військове формування, орган та підрозділ внутрішніх справ або цивільного захисту, підприємство, установу, організацію системи міністерства та СБУ ліквідовано без правонаступника.
До заяви додаються копії:
перереєстрованого посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1 та вкладки (із пред'явленням оригіналів);
розрахункової книжки (грошового атестата) осіб рядового і начальницького складу, трудової книжки особи, роздаткових відомостей про виплату грошового забезпечення або картки розрахунка виплати грошового забезпечення за основним місцем служби військовослужбовців, інших даних про нарахування грошового забезпечення (за наявності). У разі відсутності зазначених документів подається завірений в установленому порядку витяг з особової справи про присвоєні військові (спеціальні) звання і проходження військової служби;
довідки про періоди несення служби (виконання робіт), виданої військовою частиною (підприємством) або Галузевим державним архівом Міноборони, - для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, довідки Галузевого державного архіву СБУ, довідки інших галузевих архівів та архівів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, центральних архівів та їх філій, Міністерства оборони Російської Федерації, витягу з журналу обліку виїздів у зону відчуження, в яких зазначаються дні виїзду на об'єкти (в населені пункти) зони відчуження;
колективного договору або положення про оплату праці та преміювання, що були чинними на підприємстві у відповідний період (із зазначенням умов, показників та розмірів преміювання (у відсотках та карбованцях), умов та режиму роботи підприємства та заявника (із зазначенням змін, підсумованого обліку робочого часу та облікового періоду - місяць, квартал тощо) та фактичної оплати праці, наказів по підприємству, інших документів заявника;
особового рахунка, табуляграми з планом рахунків (розшифрованими кодами) або довідки підприємства про фактично виплачену в 1986 - 1990 роках заробітну плату в зоні відчуження, у тому числі за її складовими (збережений середній заробіток, премії тощо), із зазначенням суми та дати виплати (за наявності);
табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), що засвідчені печаткою підприємства, в складі якого виконувалися роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якому зазначено період, фактично відпрацьований у зоні відчуження заявником;
довідки, наказу чи іншого документа із зазначенням суми заробітної плати (грошового забезпечення), донарахованої заявникові за період до 01.01.1991 і після 01.01.1991 (за наявності). Зазначені документи є підставою для проведення перерахунку заробітної плати (грошового забезпечення).
За змістом пункту 8 Типового положення в ньому зазначений вичерпний перелік документів, які повинні додаватися заявниками до заяв.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що разом із заявою про видачу довідки позивачем подані усі необхідні документи, передбачені пунктом 8 Типового положення.
З огляду на викладене, безпідставним є покладення на позивача обов'язку по наданню копії архівної довідки про те, що військова частина, де служив позивач, ліквідована без правонаступника, оскільки подання таких даних для отримання довідки про грошове забезпечення за час роботи в зоні відчуження чинним законодавством не передбачено.
Суд апеляційної інстанції не приймає до уваги доводи відповідача стосовного того, що суд перейняв повноваження Комісії щодо видачі позивачу довідки про грошове забезпечення, одержане за час проходження військової служби в зоні відчуження, оскільки судом не зазначено які саме дані про заробітну плату повинні бути вказані в довідці.
Також, колегія суддів вважає безпідставними доводи заявника апеляційної скарги відносно того, суд вийшов за межі позовних вимог, адже ч. 2 ст. 11 КАС України передбачено, що суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. 195, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Голови Комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках Дніпропетровського обласного військового комісаріату залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2016 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках при Дніпропетровському обласному військовому комісаріаті про зобовязання вчинити певні дії залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили у відповідності до ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 212 КАС України до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:А.А. Щербак
Суддя:А.В. Суховаров
Суддя:Н.П. Баранник