ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2016 року Справа № 915/247/16
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О.,
представник позивача в судове засідання не зявився,
за участю представника відповідача ОСОБА_1 дов. № 5 від 11.01.2016,
представник 3-ї особи в судове засідання не зявився,
розглянувши у судовому засіданні матеріали справи,
За позовом: Южноукраїнської міської ради, 55002, Миколаївська область, м.Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 48
До відповідача: Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 27/1
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Комунальне підприємство Бюро технічної інвентаризації міста Южноукраїнська, 55002, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, б/р Цвіточний, 9
про: визнання недійсним рішення та його скасування.
встановив:
Южноукраїнська міська рада звернулась до Господарського суду Миколаївської області з позовними вимогами про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 25.12.2015 № 66-ріш та скасувати його.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що висновки адміністративної колегії Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України по справі № 1-26.215/47-2015, що викладені у рішенні від 25.12.2015 № 66-ріш не відповідають нормам чинного законодавства, є припущенням та не доводять вини Южноукраїнської міської ради. Технічна інвентаризація обєктів нерухомого майна проводиться відповідно до інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127. На території м. Южноукраїнська відсутні будь-які перешкоди для реалізації положень зазначеної Інструкції щодо можливості будь-яких субєктів господарювання виконувати роботи з технічної інвентаризації. Зобовязання Южноукраїнської міської ради щодо розроблення та затвердження порядку для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, розташованих на території м. Южноукраїнська Миколаївської області, реєстрових книг, а також архівних справ є прямим порушенням норм Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями вирішувати питання обліку та технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна. Твердження про те, що відсутність розробленого та затвердженого органом місцевого самоврядування порядку доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ унеможливлює надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна іншими субєктами господарювання, які згідно законодавства мають право їх надавати необґрунтованими та недоведеними, адже ні Южноукраїнська міська рада, ні Комунальне підприємство Бюро технічної інвентаризації міста Южноукраїнська не створює будь-яких перешкод для здійснення технічної інвентаризації субєктами господарювання.
Відповідач у наданому до суду відзиві не погоджується із доводами, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, з тих підстав що вони ґрунтуються на невірній оцінці обставин справи та неправильному застосуванні норм матеріального права, зокрема Закону України «Про захист економічної конкуренції» тому просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову у повному обсязі. Вказує, позивач не наводить жодної правової підстави, визначеної нормами Закону України «Про захист економічної конкуренції», для визнання недійсним та скасування рішення Відділення. Зазначає, що порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у даній справі, визнано не невиконання Южноукраїнською міською радою розпорядження КМУ №47-р, а бездіяльність Южноукраїнської міської ради, яка полягає у нестворенні умов (нерозробленні порядку) для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, розташованих на території міста Южноукраїнська Миколаївської області, реєстрових книг, а також архівних справ, що має своїм наслідком можливість усунення з ринку надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна інших субєктів господарювання, які, окрім комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнська", виходячи із норм чинного законодавства, мають право надавати такі послуги. Позивач не довів тих обставин, на які він посилається як на підставу своїх вимог про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 25.12.2015р. №66-ріш, оскільки згідно пункту 4 частини 3 статті 129 Конституції України та статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача у наданих до суду поясненнях зазначає, що технічна інвентаризація обєктів нерухомого майна проводиться відповідно до інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127. Вказує, що твердження про те, що відсутність розробленого та затвердженого органом місцевого самоврядування порядку доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ унеможливлює надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна іншими субєктами господарювання, які згідно законодавства мають право їх надавати є необґрунтованими та недоведеними, адже ні Южноукраїнська міська рада, ні Комунальне підприємство Бюро технічної інвентаризації міста Южноукраїнська не створює будь-яких перешкод для здійснення технічної інвентаризації субєктами господарювання. Твердження антимонопольного комітету про бездіяльність Южноукраїнської міської ради у не створенні умов суперечить абз. 14 розділу 11 Інструкції, відповідно до якого зняття копій з інвентаризаційних матеріалів, а також різного роду вибірки та виписки з них, обробка безпосередньо працівниками інших установ та організацій, а також приватними особами не дозволяється, всі ці роботи виконує лише працівник субєкта господарювання. До врегулювання на законодавчому рівні питання щодо доступу до матеріалів інвентаризаційних справ, реєстрових книг та реєстраційних справ та питання щодо передачі матеріалів до реєстраційної служби, вирішення на рівні органу місцевого самоврядування цього питання неможливе, оскільки навіть розділи Інструкції суперечать один одному.
У відповідності до вимог ст. 77 ГПК України у судовому засіданні 19.05.2016 оголошувалась перерва.
При прийнятті рішення судом взято до уваги наступне.
Адміністративна колегія Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі відділення) за результатами розгляду справи № 1-26.215/47-2015 прийняла рішення від 25.12.2015 № 66-ріш Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції , згідно з яким:
1.Визнано бездіяльність Южноукраїнської міської ради Миколаївської області
(55000, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Дружби народів, 48, код ЄДРПОУ 33850880), яка полягає у нестворенні умов (нерозробленні порядку) для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, розташованих на території міста Южноукраїнська Миколаївської області, реєстрових книг, а також архівних справ, що має своїм наслідком можливість усунення з ринку надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна інших субєктів господарювання, які, окрім комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнськ", виходячи із норм чинного законодавства, мають право надавати такі послуги, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50, частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді бездіяльності органу місцевого самоврядування, що може призвести до усунення конкуренції.
2.Зобовязано Южноукраїнську міську раду Миколаївської області створити
умови (розробити та затвердити єдиний порядок) для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації (як первинної так і поточної, що може проводитись не лише комунальним підприємством "Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнськ") обєктів нерухомого майна, розташованих на території міста Южноукраїнська Миколаївської області, реєстрових книг, а також архівних справ протягом двох місяців з дня отримання цього рішення з наданням до територіального відділення у пятиденний термін підтверджуючих документів.
3.Зобовязано Южноукраїнську міську раду Миколаївської області
оприлюднити за власні кошти пункти 1, 2 резолютивної частини цього рішення в офіційному друкованому виданні Миколаївської обласної ради, а саме газеті "Рідне Прибужжя", протягом двох місяців з дня його отримання з наданням до територіального відділення у пятиденний термін підтверджуючих документів про оприлюднення.
Рішення №66-ріш отримано Южноукраїнською міською радою 06.01.2016, про що свідчить штамп про реєстрацію на супровідному листі № 1-292/52-4 (а.с.18).
Позивач не погодившись із вказаним рішенням у встановлений законом строк оскаржив його до Господарського суду Миколаївської області.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог з огляду на наступне:
Статтею 1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" встановлено, що Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.
У відповідності до ч.1 статті 2 Закону України «Про захист економічної конкуренції», цим Законом регулюються відносини органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно - господарського управління та контролю із суб'єктами господарювання; суб'єктів господарювання з іншими суб'єктами господарювання, із споживачами, іншими юридичними та фізичними особами у зв'язку з економічною конкуренцією.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про захист економічної конкуренції» державна політика у сфері розвитку економічної конкуренції та обмеження монополізму, здійснення заходів, які сприяють розвитку конкуренції, здійснюється в тому числі органами місцевого самоврядування.
Частиною 1 статті 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є:
- неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи;
- недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими;
- невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи;
- порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права (за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення)
Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для зміни, скасування чи визнання недійсним рішення тільки за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення.
Підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є порушення органом АМК України процедурних правил у розгляді справи про порушення конкурентного законодавства або при проведенні ним перевірки додержання суб'єктом господарювання конкурентного законодавства лише у випадках, коли відповідне порушення унеможливило або істотно ускладнило з'ясування фактичних обставин, що мають значення для прийняття правильного рішення у справі.
Позивачем не наведено жодних порушень процедурних правил органом Антимонопольного комітету України при розгляді справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ч. 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Згідно частини першої статті 60 цього Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Частина пята статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", регламентує, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Відповідно до частини восьмої вказаної статті Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Згідно підпункту 10 пункту б) статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать облік відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
Технічна інвентаризація обєктів нерухомого майна проводиться відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001р. № 127, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.07.2001р. за № 582/5773 (зі змінами) (далі - Інструкція).
Відповідно до абз.4 пункту 3.1 розділу 3 Інструкції роботи з інвентаризації всіх об'єктів повинні здійснюватися на замовлення та за обов'язковою участю замовника (замовників), у присутності якого (яких) проводиться обстеження, що фіксується в абрисі чи ескізі, з обов'язковим підписанням ним (ними) цих документів. При проведенні технічної інвентаризації визначення вартості об'єктів виконується за бажанням замовника.
Виходячи із змісту пункту 3.2 розділу 3 Інструкції, у разі самочинно збудованих (реконструйованих) обєктів нерухомості, в матеріали інвентаризаційної справи та технічні паспорти проставляються відповідні штампи.
Розділом 11 Інструкції передбачено, що у разі виявлення змін щодо складу, технічного стану, власників будинків тощо, суб'єкти господарювання вносять до інвентаризаційних документів відповідні виправлення та доповнення.
Отже, згідно пункту 3.1 розділу 3 та розділу 11 Інструкції, інвентаризаційна справа відкривається на кожен обєкт нерухомості за поштовою адресою. Всі зміни щодо складу та технічного стану обєктів нерухомості, повинні бути сконцентровані в одній інвентаризаційній справі (паралельні справи не заводяться).
Виконання даних вимог є можливим лише за умови доступу до матеріалів інвентаризаційних справ.
До кінця 2012 року технічну інвентаризацію обєктів нерухомого майна на території міста Южноукраїнська здійснювало одне БТІ - комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнська", яке й виконувало функції реєстратора нерухомості.
В кінці 2012 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі Мінрегіон) було прийнято наказ від 28.12.2012р. №658, яким внесено зміни до Інструкції, відповідно до яких право проводити технічну інвентаризацію обєктів нерухомого майна отримали субєкти господарювання, у складі яких працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), повязаних із створенням обєктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат.
Отже, з прийняттям цього наказу нарівні з субєктами господарювання - бюро технічної інвентаризації), правом виконувати технічну інвентаризацію обєктів нерухомого майна, наділений будь який інший субєкт господарювання при дотриманні (виконанні) ним вимог законодавства, зокрема, підпункту 1.4 пункту 1 Інструкції.
Враховуючи, що у більшості випадків субєкти господарювання бюро технічної інвентаризації, є підприємствами комунальної власності, державою був запроваджений механізм, за яким вирішення питань ведення архівів інвентаризаційних справ та обліку обєктів нерухомого майна покладено на органи місцевого самоврядування.
04.02.2013 року Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження №47-р "Деякі питання належного функціонування системи органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно", пунктом 2 якого органам місцевого самоврядування рекомендовано, зокрема:
- забезпечити збереження матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ, які зберігаються у бюро технічної інвентаризації - комунальних підприємствах;
- передбачити безоплатний доступ до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ для державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно з метою належного опрацювання ними запитів, що надходять в установленому порядку;
- створити умови для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування;
- вирішити в установленому законодавством порядку питання передачі органам державної реєстрації прав матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ.
Статтею 117 Конституції України визначено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Враховуючи відсутність затвердженого на законодавчому рівні єдиного порядку для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, розташованих в межах певної адміністративно територіальної одиниці, реєстрових книг, а також архівних справ, органам місцевого самоврядування, які повинні захищати (відстоювати) інтереси громади та зобовязані сприяти розвитку конкуренції на своїй території, Кабінетом Міністрів України були надані вищенаведені рекомендації.
У звязку з наявністю проблемних питань на ринку проведення робіт з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна Відділенням, в ході реалізації повноважень щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції, на підставі статті 3, пункту 12 статті 17 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" було проведено дослідження ринку надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна у м. Миколаєві і Миколаївській області.
З метою з'ясування, яким чином вирішення зазначених вищим органом у системі органів виконавчої влади у розпорядженні №47-р питань, врегульовано органами місцевого самоврядування у місті Южноукраїнську Миколаївської області, Відділенням на адресу Южноукраїнської міської ради було направлено лист від 19.08.2015р. №1-292/52-1301/3 про надання інформації та документів.
Листом від 07.09.2015р. №15/02-33/3112 за підписом секретаря міської ради Відділенню було надано відповідь, із змісту якої вбачається, що «Облік та збереження матеріалів інвентаризаційних справ, в тому числі інвентаризаційних справ, сформованих до 2013 року, забезпечується шляхом реєстрації кожної справи в інвентаризаційній книзі. Зазначені справи зберігаються в комунальному підприємстві «Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнська» (надалі КП «БТІ»).
Матеріали інвентаризаційних справ не передавались до органів державної реєстрації, оскільки є власністю територіальної громади та у звязку з відсутністю правового шляху їх передачі.
На території м. Южноукраїнська доступ юридичних (в тому числі субєктів господарювання, які здійснюють надання послуг з технічної інвентаризації) та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації (матеріалів інвентаризаційних справ), реєстрових книг, а також архівних справ, які знаходяться на зберіганні в комунальному підприємстві бюро технічної інвентаризації, не забезпечується, так як за період з 2013 по 2015 роки відсутні фактичні звернення з такого приводу та оскільки жодним нормативним документом України не передбачено надавати інформацію третім особам. На сьогодні навіть для власника не існує правового режиму ознайомлення з матеріалами справи з технічної інвентаризації.
Станом на 01.09.2015р. на території м. Южноукраїнська не приймалось будь яких рішень, розпоряджень щодо встановлення порядку та умов доступу юридичних (в тому числі субєктів господарювання, які здійснюють надання послуг з технічної інвентаризації) та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації (матеріалів інвентаризаційних справ), реєстрових книг, а також архівних справ, які знаходяться на зберіганні в КП «БТІ», порядку передачі органам державної реєстрації матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ. Зазначені проекти рішень (розпоряджень) будуть розроблені після відповідного законодавчого врегулювання даного питання.»
З метою здійснення повного, обєктивного та всебічного дослідження Відділення також направило вимогу про надання інформації від 19.08.2015р. №1-292/80-1302/3 на адресу КП "БТІ".
Листом від 03.09.2015р. №235 (а.с. 32) КП «БТІ» надало відповідь, із якої вбачається наступне «Положення про передачу комунального майна у державну власність регулюється Законом України та Порядком, затвердженим постановою КМУ про відповідну передачу майна. У разі законодавчого врегулювання зазначеного питання, буде прийнято відповідне рішення щодо передачі.
Положення про доступ до інвентаризаційних справ в КП «БТІ» відсутнє у звязку з відсутністю правового врегулювання даного питання. Закон України «Про технічну інвентаризацію» не прийнятий, а Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачає лише надання інформації та копій документів на звернення державних реєстраторів. На протязі 2014 року та в період січня липня 2015 року державні реєстратори зі зверненнями про надання доступу до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, не звертались.»
Узагальнюючи пояснення Южноукраїнської міської ради та КП «БТІ» відділення дійшло висновку, що матеріали інвентаризаційних справ які розташовані у місті Южноукраїнську Миколаївської області обєкти нерухомого майна, продовжують зберігатись в архіві КП "БТІ"; умови доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ, станом на теперішній час, органами місцевого самоврядування міста Южноукраїнська не створені.
Наведені обставини свідчать про бездіяльність з боку органу місцевого самоврядування, яка полягає у незабезпеченні та нестворені умов (розроблення порядку) для доступу юридичних та фізичних осіб до вказаних вище матеріалів.
Наслідком такої бездіяльності Южноукраїньскої міської ради може стати усунення у м. Южноукраїнську конкуренції на ринку надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна (зокрема, поточної технічної інвентаризації), оскільки на сьогодні, єдиним субєктом господарювання, який має право доступу до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг, а також архівних справ, та відповідно, фактичну можливість проводити поточну технічну інвентаризацію обєктів нерухомого майна на підставі обєктивної, достовірної, повної та точної інформації, є лише КП "БТІ" .
У відповідності до статті 42 Конституції України держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності покладено на Антимонопольний комітет України.
Відповідно до частини третьої статті 24 Закону України Про місцеве самоврядування, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до статті 4 Закону України „Про захист економічної конкуренції державна політика у сфері розвитку економічної конкуренції та обмеження монополізму в господарській діяльності, здійснення заходів щодо демонополізації економіки, фінансової, матеріально-технічної, інформаційної, консультативної та іншої підтримки суб'єктів господарювання, які сприяють розвитку конкуренції, здійснюється органами державної влади, органами місцевого самоврядування та органами адміністративно-господарського управління та контролю.
Згідно частини першої статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції", будь - які дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції, визнаються антиконкурентними діями.
Відповідно до пункту 3 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно господарського управління та контролю є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
Отже, бездіяльність Южноукраїнської міської ради, яка полягає у нестворенні умов (нерозробленні порядку) для доступу юридичних та фізичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, розташованих на території міста Южноукраїнська Миколаївської області, реєстрових книг, а також архівних справ, що має своїм наслідком можливість усунення з ринку надання послуг з технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна інших субєктів господарювання, які, окрім комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Южноукраїнськ", виходячи із норм чинного законодавства, мають право надавати такі послуги, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50, частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді бездіяльності органу місцевого самоврядування, що може призвести до усунення конкуренції.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що Адміністративною колегією Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України при розгляді справи №1-26.215/47-2015 не було допущено порушення процедурних правил та у відповідності до законодавства проведено їх аналіз та прийнято рішення у відповідності до законодавства.
Керуючись ст.ст. 33, 44, 49, 77, 82, 82-1, 84, 85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позовних вимог відмовити.
Повний текст рішення складено 30.05.2016
Суддя Н.О.Семенчук