ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" травня 2016 р. Справа № 809/811/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Черепія П.М.
при секретарі судового засідання Дубінській І.В.
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1,
відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську
до відповідача: Закритого акціонерного товариства "Прикарпатжитлобуд"
про стягнення заборгованості в сумі 41001,32 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
12.03.2013 року Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську звернулося до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства "Прикарпатжитлобуд" про стягнення заборгованості в сумі 41001,32 грн.
Позовні вимоги мотивано тим, що в порушення вимог чинного законодавства Закритим акціонерним товариством "Прикарпатжитлобуд" не відшкодовано понесені управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначеної на пільгових умовах за період з 01.09.2012 року по 01.12.2012 року по Списку № 2 в сумі 41001,32 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просив позов задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши в судовому засіданні письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов обгрунтований і підлягає до задоволення з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що закрите акціонерне товариство "Прикарпатжитлобуд" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі, як юридична особа та взяте управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську на облік і є платником єдиного внеску.
Законом України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" визначені принципи та структура системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обовязки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками. Статтею 5 вказаного Закону його дію поширено на регулювання відносин, що виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування", який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно Прикінцевих та Перехідних положень Закону з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" встановлено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1, встановлює обовязок підприємств здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Пунктом 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1 встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Отже, обовязок визначення сум відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій покладено на позивача, а відповідач зобовязаний здійснити відшкодування зазначених витрат у розмірах визначених позивачем, підставою для відшкодування вказаних сум є розрахунки цих витрат, які надсилаються відповідачу.
Судом встановлено, що громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4М, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 призначена та виплачується пенсія на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно розрахунку позивача розмір фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах за Списком №2 громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4М, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 за період з 01.09.2012 року по 01.12.2012 року складає 41001,32 грн.(а.с.5)
Управлінням Пенсійного фонду в м. Івано-Франківську надсилався вказаний розрахунок відповідачу та ним отриманий, що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 6).
Пункт 6.7 вказаної Інструкції встановлює, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У встановлені терміни фактичні суми витрат на виплату і доставку пенсій, вказаних в розрахунку пенсіонерів за віком на пільгових умовах, відповідачем позивачу не відшкодовано, внаслідок чого утворилася заборгованість з 01.09.2012 року по 01.12.2012 року по Списку № 2 в сумі 41001,32 грн.
Не погоджуючись із вищезгаданими розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових та наукових пенсій, відповідач оскаржив їх, шляхом подання адміністративного позову (а.с.101-104).
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2016 в задоволенні позовних вимог ЗАТ "Прикарпатжитлобуд" відмовлено та встановлено правомірність дій управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську. (а.с. 101-104).
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.04.2016 року вищевказана постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2016 року залишено без змін (а.с. 105-108).
Згідно частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, правомірність формування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та повідомлень про їх сплату підтверджується судовим рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2016, а відтак не потребує додаткового дослідження та доказування.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що вищевказана заборгованість відповідачем на момент розгляду справи не погашена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" в загальній сумі 41001,32 грн. підлягають до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Прикарпатжитлобуд" (код ЄДРПОУ 05423969) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську (код ЄДРПОУ 20550895) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах сумі 41001 гривню 32 копійки (сорок одну тисячу одну гривню тридцять дві копійки)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:Черепій П.М.
Постанова складена в повному обсязі 30.05.2016 року.