Постанова № 58006496, 16.05.2016, Миколаївський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
16.05.2016
Номер справи
480/1427/16-п
Номер документу
58006496
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 480/1427/16-п

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 травня 2016 року м. Миколаїв

Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Терентьєв Г.В., при секретарі Петриченко В.С., за участю прокурора Кравченко В.М. та особи притягуваної до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Миколаївської місцевої прокуратури № 1 відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Громадянинки україни, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, місце роботи Степівська сільська рада Миколаївського району Миколаївської області, обіймана посада: секретар Степівської сільської ради та депутат Степівської сільської ради, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалася, до категорії учасників війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС не відноситься, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП

встановив:

В протоколі про адміністративне (корупційне) правопорушення зазначено наступне:

Рішенням № 3 від 06.12.2015 першої сесії 7 скликання ОСОБА_1 обрано на посаду секретаря Степівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.

Відповідно до ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ОСОБА_1 здійснює:

1) у випадку, передбаченому Законом здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови;

2) скликає сесії ради у випадках, передбачених цим Законом; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених цим Законом;

4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" та інших законів;

5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;

6) за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;

8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

10) вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.

Відповідно до рішення № 5 від 06.11.2015 1 сесії 7 скликання Степівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування секретарю Степівської сільської ради та умови оплати праці взято до відома наявність у ОСОБА_1 9 рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 являється посадовою особою місцевого самоврядування, у зв'язку з чим відноситься до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції.

Будучи посадовою особою місцевого самоврядування відповідно до Закону України Про запобігання корупції, Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування у разі виникнення реального конфлікту інтересів протягом строку здійснення повноважень секретар сільської ради зобов'язаний негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів та не має права брати участь у прийнятті рішення Степівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.

Разом з тим, ОСОБА_1 вчинила правопорушення за наступних обставин: в ході перевірки отримано відомості, що 25.12.2015 на 4 позачерговій сесії Степівської сільської ради 7 скликання, сільським головою ОСОБА_2 поставлене на голосування, проголосоване та підписано рішення Про умови оплати праці секретаря Степівської сільської ради у 2016 році в якому прийнято рішення про:

- здійснення виплати надбавки за вислугу років у розмірі 20% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- здійснення щомісячного преміювання у розмірі 100 % посадового окладу з урахуванням доплати за вислугу років та ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- при поданні щорічної відпустки здійснення виплат матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення в розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату;

- здійснення преміювання за виконання важливих додаткових завдань, з нагоди державних та професійних свят, ювілейних та святкових дат.

Статтею 28 Закону України Про запобігання корупції визначені вимоги, щодо урегулювання конфлікту інтересів: особи, зазначені у п. 1,2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Стосовно посадових осіб місцевого самоврядування (пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції), то порядок та шляхи врегулювання конфлікту інтересів для вказаної категорії суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення конкретизовані у Законі України Про службу в органах місцевого самоврядування. Так, статтею 12-1 (врегулюваня конфлікту інтересів) Закону передбачено: посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України Про запобігання корупції.

Статтею 2 Закону України Про оплату праці визначено структуру заробітної плати, як основну заробітну плату, додаткову заробітну плату й інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Додатковою заробітною платою вважається винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Відповідно до ст. 13 Закону України Про оплату праці оплата праці працівників установ і організацій, що фінансується з бюджету, здійснюється на підставі актів КМУ в межах бюджетних асигнувань. Обсяги витрат на оплату праці працівників установ і організацій, що фінансується з бюджету, затверджується одночасно з бюджетом.

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування регулюються постановою КМУ від 09 березня 2006 року № 268 Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів.

Підпунктом 2 п. 2 Постанови 268, надано право керівникам, у межах затвердженого фонду оплати праці, здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в межах коштів, передбачених га преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці. Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу (абзац 2 пп 2 п 2 Постанови 268).

При голосуванні на сесії Степівської сільської ради за рішення про встановлення надбавки ОСОБА_1 останній було відомо про вищезазначені обставини.

При цьому встановлено, що при голосуванні за рішення № 12 від 25.12.2015 виникла суперечність між особистими інтересами ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями, наявність якої могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішення у відношенні себе.

Таким чином, останній необхідно було здійснити заходи передбачені ст. 28 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції та ч. 1 ст. 12-1 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування, а саме не допустити будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів та негайно повідомити про виникнення конфлікту інтересів безпосередньому керівнику. Водночас, 25 грудня 2015 року. ОСОБА_1, діючи умисно в порушення зазначеного законодавства, знаходячись на сесії Степівської сільської ради не повідомила про конфлікт інтересів Степівську сільську раду, беручи участь в прийнятті рішень вищевказаної сесії, зокрема які відносилися до її особистих інтересів, а саме голосування рішення про умови оплати власної праці.

У зв'язку з вищезазначеним, ОСОБА_1, займаючи посаду секретаря Степівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, являючись посадовою особою місцевого самоврядування, всупереч вимогам ст. 28 Закону України Про запобігання корупції при голосуванні рішення № 12 від 25.12.2015, не вжила заходів щодо усунення конфлікту інтересів та не повідомила про це Степівську сільську раду, у зв'язку з чим скоїла адміністративне (корупційне) правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, свою вину визнала.

Вина правопорушника також підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення (а. с. 1-6), копією особової картки (а.с. 7-8) копіями рішень Степівської сільської ради (а.с. 9-11), копією присяги посадової особи місцевого самоврядування (а.с. 12), копією протоколу від 25.12.2015 (а.с. 13-19), поясненнями (а.с.20-27).

Таким чином дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

При обрані виду і розміру адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника та ступінь його вини.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-7, ст. ст.221, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд, -

постановив

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 1700 грн. на користь держави (одержувач Миколаївське УК Миколаївський район, банк ГУДКСУ в Миколаївській області МФО 826013, ЕДРПОУ 37992266, код платежу 21081100, р/рахунок 31118106700230) та стягнути судовий збір у розмірі 275 грн. 60 коп. в дохід держави (код ЄДРПОУ 37992266 МФО 826013, р/р 31212206700230, код - 2203001).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів.

Строк предявлення постанови до виконання 3 місяці.

Суддя ОСОБА_3

16.05.2016