336/614/16-а
2-а/226/77/2016
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2016 року
Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді Галущенко Ю.А.,при секретарі Вертелецькому М.О.,розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області,про визнання дій протиправними,скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ,-
В С Т А Н О В И В:
29.01.2016 р.згідно відмітки на поштовому конверті ОСОБА_1звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання дій відповідача протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 29.07.2015 р.
В судовому засіданні представником відповідача за довіреністю ОСОБА_2заявлено клопотання про залишення позову без розгляду з посиланням на норми ст.287-289 КУпАП,згідно яким постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів від дня її винесення.
Представник відповідача вважає,що оскільки оскаржувана постанова була винесена 29.07.2015 р.,строк її оскарження на момент подання даного позову до суду закінчився,заяви про поновлення строку оскарження постанови позивач не подавала,це є підставою залишити позов без розгляду.
Позивач та її представник за довіреністю ОСОБА_3проти задоволення клопотання заперечували з посиланням на те,що по наявність оскаржуваної постанови від 29.07.2015 р.позивачу стало відомо лише 22.01.2016 р.після отримання її копії у ВДВС Шевченківського району м.Запоріжжя,позов поданий в межах строку оскарження постанови протягом 10 днів від дня отримання її копії,тому не був пропущений.
Заслухавши учасників процесу,перевіривши обґрунтованість клопотання представника відповідача та доводи позивача,суд дійшов до висновку про відсутність підстав для залишення позову без розгляду,виходячи з наступного.
Статтею 99 КАС України встановлено,що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином,законодавством встановлено загальний та спеціальні строки звернення до адміністративного суду з позовом ,при цьому спеціальні строки починаються від дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав.
Це положення закону стосується і строку оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення ,який встановлений іншим законом,а саме КпАП України, який згідно ч.3 ст.99 КАС України обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як видно з копії постанови по справі про адміністративне правопорушення № 118 від 29.07.2015 р.,яка є предметом оскарження у даній справі,вона була винесена без вручення копії ОСОБА_1,з направленням копії постанови поштою 31.07.2015 р.
Позивач вказала у позовній заяві,що дізналася про порушення своїх прав лише 22.01.2016 р.,отримавши копію постанови у ВДВС,відповідач не підтвердив доказами іншої дати вручення копії постанови ОСОБА_1та її доводів в цій частині не спростував.
Таким чином,звернувшись до суду з даним позовом 29.01.2016 р.та визначивши предметом оскарження постанову по справі про адміністративне правопорушення № 118 від 29.07.2015 р.,копія якої отримана позивачем 22.01.2016 р.,позивач не пропустила встановлений законом строк оскарження постанови і доводи представника відповідача про залишення позову без розгляду з посиланням на ст.100 КАС України не є ґрунтованими на законі,тому клопотання про це суд залишає без задоволення.
Керуючись ст.99,100 КАС України,суд-
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позову ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області,про визнання дій протиправними ,скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення -відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А.Галущенко