Провадження № 1-кс/235/353/16
Справа № 235/3382/16-к
УХВАЛА
про призначення позапланової виїзної ревізії
30 травня 2016 року м. Покровськ
Слідчий суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Карабан І.І.
при секретарі Димитрієвій О.А..
за участю сторони кримінального провадження: прокурора Красноармійської місцевої прокуратури Шунькіної Н.О.
розглянувши клопотання прокурора Красноармійської місцевої прокуратури Шунькіної Н.О. про призначення позапланової виїзної ревізії, -
ВСТАНОВИЛА:
До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з зазначеним клопотанням звернулась прокурор Красноармійської місцевої прокуратури Шунькіна Н.О. Просить призначити позапланову виїзну ревізіюпрацівниками органів Державної фінансової інспекції у Донецькій області фінансово-господарської діяльності Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити (ЄДРПОУ 25671534) за період з 01.12.2014 року по 01.06.2016 року строком 15 робочих діб, починаючи з 25.07.2016 року. На вирішення позапланової ревізії поставити наступні питання: - встановити законність усіх договірних взаємовідносин між Обласним центром фізкультурно-оздоровчої робити з іншими суб'єктами господарювання, правильність та законність взаєморозрахунків за цими договірними взаємовідносинами; - встановити законність та правильність нарахування та виплати заробітної плати працівникам Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити; -законність та правильність використання бюджетних коштів при проведенні спортивних заходів та змагань; -стан розрахунків Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити з іншими суб'єктами господарювання за виконані роботи та надані/отриманні послуги, достовірність відображення цих розрахунків в бухгалтерському обліку.
Перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по цих матеріалах, заслухавши думку прокурора Красноармійської місцевої прокуратури Шунькіної Н.О., яка підтримала клопотання та пояснила, що інформація, яка може бути здобута внаслідок проведення ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до витягу з реєстру № 12015050410001957 від 06.08.2015 року 06 серпня 2015 року до чергової частини Красноармійського МВ надійшло повідомлення начальника Красноармійського МРВ Управління СБ України в Донецькій області Голузинця В.Ю. про виявлений факт розтрати бюджетних коштів Управління з питань фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації спрямованих на виплату заробітної плати працівникам Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи. Надана правова кваліфікація за ч.1 ст.191 КК України. 09 грудня 2015 року до чергової частини Красноармійського відділу поліції надійшло повідомлення т.в.о. керівника ОШ ЦУК СБУ ОСОБА_7 про виявлений факт розтрати бюджетних коштів Управлінням з питань фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації спрямованих на виплату заробітної плати працівникам Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи. Надана правова кваліфікація за ч.1 ст.191 КК України. 15 квітня 2016 року за фактом привласнення та розтрати посадовими особами Донецького обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи бюджетних коштів. Надана правова кваліфікація за ч.3 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, 08.12.2014 на виконання п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №595, якою затверджено «Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам та організаціям Донецької та Луганської областей» посадовими особами Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи в Державній Реєстраційній службі України була здійснена перереєстрація їхньої установи за адресою: АДРЕСА_1.
08.12. 2014 бухгалтер Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи ОСОБА_4 під час відвідування Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області надала Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців щодо реєстрації ОЦФОР за адресою: АДРЕСА_1. Крім того, ОСОБА_4 були надані копія Розпорядження голови Донецької облдержадміністрації «Про створення ОЦФОР», реєстраційна картка розпорядника бюджетних коштів, картка за зразками підписів директора ОЦФОР ОСОБА_5 1.В. та головного бухгалтера ОСОБА_4 та відбитки печатки, перелік рахунків ОЦФОР, копії наказів про призначення на посади ОСОБА_5 та ОСОБА_4, копії паспортів та ідентифікаційних кодів та вказаних осіб.
На підставі вищезазначених документів 08.12.2014 між УДКСУ у м. Красноармійську та ОЦФОР укладено договір на здійснення розрахунково-касового обслуговування.
У грудні 2014 року та січні 2015 року платіжні доручення до УДКСУ у м. Красноармійську передавала ОСОБА_4 шляхом особистого відвідування УДКСУ у м. Красноармійську. В подальшому платіжні доручення до УДКСУ у м. Красноармійську передавала ОСОБА_6 Платіжні доручення були підписані ОСОБА_5 та ОСОБА_4
Також встановлено, що за період з грудня 2014 року по квітень 2016 року Обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи за адресою: АДРЕСА_1 фактично не розташовувався. З 01 квітня 2016 року Обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи для здійснення своєї діяльності орендував нежитлове приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_2
Місце знаходження деяких працівників невідоме, хоча зазначені особи отримують заробітну плату та підписують необхідні документи.
Відповідно до ч.1 ст.9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування , підприємств, установ та організацій, службових і фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З метою встановлення або спростування факту розтрати бюджетних коштів посадовими особами Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи при виплаті заробітної плати, проведені спортивних заходів та змагань, закупівлі товарів та послуг виникла необхідність у залученні спеціалістів Держфінінспекції України.
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.
Згідно положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з наведеного переліку обставин, до якого входить:
- надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Прокурор в судовому засіданні довів обґрунтованість клопотання про призначення позапланової виїзної ревізії, оскільки інформація, яка може бути здобута внаслідок проведення ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо.
Також, з метою всебічного, повного, і неупередженого дослідження та встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні виникла необхідність в проведенні виїзної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити (ЄДРПОУ 25671534) за період з 01.12.2014 по 01.06.2016, зокрема щодо виявлення фактів ведення посадовими особами даної юридичної особи незаконної діяльності, яка призвела до розтрати та/або привласнення коштів, виділених з місцевого бюджету, неправомірної виплати заробітної плати особам, які фактично знаходяться на непідконтрольній Україні території та тимчасово окупованій території.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.9, 93 КПК України, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання прокурора Красноармійської місцевої прокуратури Шунькіної Н.О. про проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити - задовольнити.
Доручити працівниками органів Державної фінансової інспекції у Донецькій області провести позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити (ЄДРПОУ 25671534) за період з 01.12.2014 року по 01.06.2016 року строком 15 робочих діб починаючи з 25 липня 2016 року.
На вирішення позапланової ревізії поставити наступні питання:
-встановити законність усіх договірних взаємовідносин між Обласним центром фізкультурно-оздоровчої робити з іншими суб'єктами господарювання, правильність та законність взаєморозрахунків за цими договірними взаємовідносинами;
-встановити законність та правильність нарахування та виплати заробітної плати працівникам Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити;
-законність та правильність використання бюджетних коштів при проведенні спортивних заходів та змагань;
-стан розрахунків Обласного центру фізкультурно-оздоровчої робити з іншими суб'єктами господарювання за виконані роботи та надані/отриманні послуги, достовірність відображення цих розрахунків в бухгалтерському обліку;
Матеріали за результатами перевірки надати до Красноармійської місцевої прокуратури.
Строк перевірки - 15 робочих діб з 25 липня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І.І.Карабан