Справа № 639/3143/16-п
Провадження № 3/639/808/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2016 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Васильєва Н.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої начальником Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, і.н. НОМЕР_1,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи начальником Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради, вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, а саме в зазначеній установі в порушення статті 19 Закону України №875 «Про основи соціальної захищеності інвалідів України» не виконується норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Так середньооблікова кількість штатних працівників Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради за 2015 рік становила 1414 особи. Відповідно до нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, який встановлено у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової численності штатних працівників облікового складу за рік, передбачено встановлення 57 робочих місць для працевлаштування інвалідів. Проте середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, в Управлінні освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради становила лише 46 осіб.
В судове засідання правопорушниця не зявилась, хоча була повідомлена належним чином про час та розгляд справи. В звязку з вищевикладеними обставинами, а також приймаючи до уваги те, що відповідно до ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ст. 188-1 цього кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обовязковою, тому розгляд даної адміністративної справи був проведений у відсутність ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про повну доведеність вини ОСОБА_1, яка підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 20-01-4402/0029 від 04.04.2016 року;
- актом перевірки № 20-01-4402/0357 від 23.03.2016 року;
- положенням про Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради.
- звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 рік.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, а саме: невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
При вирішенні питання щодо міри адміністративної відповідальності приходжу до наступних висновків.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчиненого правопорушення, особу виної, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для виправлення останньої та попередження вчинення нею нових правопорушень.
Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 275,60 грн.
Керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 188-1 ч.2, 251, 283-284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що дорівнює 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок. (р/р отримувача 31119149700001, отримувач коштів ГУК України у Харківської області, код отримувача 21081300, банк отримувача ГУДКУ у Харківській області, код банку отримувача (МФО) 851011, код ЄДРПОУ 37874947, призначення платежу адміністративне стягнення).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави ( отримувач коштів ГУДКС України у Жовтневому районі м. Харкова Харківської області, код отримувача 37999612, банк отримувача ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача (МФО) 851011, р/р отримувача 31215206700008, код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір у розмірі 275,60 (двісті сімдесят пять) грн. шістдесят коп.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці з дня винесення постанови.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова в апеляційний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.М Васильєва