Постанова № 57990263, 17.05.2016, Подільський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
17.05.2016
Номер справи
553/1253/16-а
Номер документу
57990263
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/1253/16-а

Провадження № 2-а/553/35/2016

П О С Т А Н О В А

Іменем України

17.05.2016м. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Кононенко С.Д., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Полтавського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій протиправними,-

В С Т А Н О В И В:

У березні 2016 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України Ленінського районну в м.Полтаві про визнання дій протиправними, в якому просить визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м.Полтаві у здійсненні донарахування (перерахунку) пенсії ОСОБА_1 з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у довідці Департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації від 25.02.2016 року №212/28/06-09 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» ( за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. №5-1), з урахуванням виплат у сумі 19230,81 грн., зазначених в колонці «Інші виплати» та зобов»язати Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м.Полтаві здійснити донарахування (перерахунок) та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 90% від суми заробітної плати з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у довідці Департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації від 25.02.2016 року №212/28/06-09 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» ( за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. №5-1), в тому числі з урахуванням виплат у сумі 19230,81 грн., зазначених в колонці «Інші виплати» з дати призначення пенсії.

Ухвалою суду від 17.05.2016 року у справі було замінено сторону відповідача, а саме: управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м.Полтаві на правонаступника Полтавське об»єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області.

В судове засідання позивачка та її представник в судове засідання не з»явились, але надали суду клопотання про розгляд справи без їх участі у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, але на адресу суду надійшли письмові заперечення відповідача проти позову, в яких просять розглянути справу без участі представника у порядку письмового провадження та відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, ознайомившись з запереченнями, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, прийшов до висновку , що заявлені вимоги підлягають до задоволення за наступних підстав.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна доводити ті обставини , на яких грунтується її вимоги та заперечення, крім випадків , встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що позивач, ОСОБА_1, є пенсіонером за віком (пенсійне посвідчення № НОМЕР_1, НОМЕР_2), перебуває на обліку в управлінні ПФУ Ленінського району в м. Полтаві (номер особового рахунку НОМЕР_3). З 19.03.2010 року позивачу призначено пенсію як державному службовцю в розмірі 90 % від її заробітної плати на підставі ч. 6 ст. 37 Закону України «Про державну службу» при стажі державної служби - 32 роки 7 місяців 03

дні. Для призначення пенсії нею подавались необхідні до законодавства документи, в тому

числі довідки Головного фінансового управління Полтавської обласної державної адміністрації

(яке в подальшому було перейменовано в Департамент фінансів Полтавської обласної

державної адміністрації відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 27.09.2012 р. № 444) від 16.03.2010 р. № 04-01-09/40 та від 16.03.2010 р. № 04-01-09/40 про

заробіток для обчислення пенсії.

У вказаних довідках ГФУ Полтавської обласної державної адміністрації, які подавались

для призначення пенсії, не було включено отримувані фактично позивачем матеріальна допомога на

оздоровлення в сумі 11665,00 грн., матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових

питань - 5204,00 грн., індексація заробітної плати - 2361,81 грн., а разом - 19230,81 грн.

(11665,00 + 5204,00 + 2361,81 = 19230,81). При цьому, відповідач мав право перевірити

правильність включення роботодавцем складових заробітної плати до довідки про доходи, як це

було передбачено ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції чинній

станом на дату призначення пенсії.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 змінено

форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за

будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається

для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».До нової

форми довідки введено додаткову колонку «Інші виплати», де слід зазначати виплати, які не

увійшли до заробітної плати в попередніх колонках.

З метою здійснення донарахування належної їй пенсії, неправомірно нарахованої відповідачем в 2010 році в заниженому розмірі, позивачка звернулася до Департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації, який є правонаступником Головного фінансового управління Полтавської обласної державної адміністрації внаслідок перейменування , та отримала нову довідку про складові заробітної плати ( за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», за формою затвердженою Постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. №5-1.

Департаментом фінансів Полтавської обласної державної адміністрації позивачу видано довідку від 25.02.2016 року вих. № 212/28/06-09 та копії наказів від 19.05.2008 р. № 31-в, від 15.06.2009 р. № 51-в, від 23.12.2009 р. № 108-в, від 10.12.2008 р. № 47-ф, від 14.10.2009 р. № 30- ф, на підтвердження фактично отримуваних нею видів заробітної плати, з яких сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

В останньому стовпчику вказаної довідки зазначені данні щодо розміру виплат на її користь матеріальної допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та індексація за період з 01.03.2008 р. до 28.02.2010 р. в загальному розмірі 19230,81 грн., в тому числі за 2008 рік - 7803,18 грн., за 2009 рік - 6896,36 грн,, за 2010 рік - 4531,27 грн.

Зважаючи на те, що при призначенні позивачу пенсії в 2010 році відповідачем не було враховано вказаних видів виплат, позивачем 26.02.2016 року було подано заяву відповідачеві з проханням провести донарахування пенсії державного службовця з урахуванням інших виплат (індексації та матеріальної допомоги), зазначених в довідці від 25.02.2016 № 212/28/06-09.

Відповідач листом від 04.03.2016 року за вихідним № 8/С-06 повідомив, що з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах Законом України «Про державну службу» не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. При нормативному обгрунтуванні посилався на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213. Що стосується матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань та індексації, то на думку відповідача, такі виплати не передбачені переліком складових заробітної плати, визначених частиною 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» та пунктом 1 постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 р. № 865, тому вищезазначені суми та індексації заробітної плати не враховувалися для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії. З наведеної відповіді відповідача вбачається, що відповідач відмовляється здійснити перерахунок належної позивачу пенсії.

А відмова відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача та донарахувати пенсію з урахуванням виплаченої матеріальної допомоги та індексації - є протиправною з огляду на таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі ч.ч. 1, 5 ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній станом на дату призначення позивачу пенсії),на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

На час звільнення з державної служби стаж роботи позивачки ОСОБА_1 на державній службі складав 32 роки 07 місяців і 3 дні, а заробітна плата за останні 24 календарні місяці роботи, з якої сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, складала - 58620,06 грн. Натомість, відповідачем здійснено нарахування пенсії, виходячи з заробітної плати в сумі - 39389,25 грн.

В ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

До структури заробітної плати входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, відповідно до ст. 2 цього ж Закону.

Згідно ч. 2 ст. 33 Закону «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до цих положень матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати входили до системи оплати праці державного службовця. Наказами ГФУ Полтавської обласної державної адміністрації від 19.05.2008 р. № 31-в, від 15.06.2009 р. №51-в, від 23.12.2009 р. № 108-в, від 10.12.2008 р. № 47-ф, від 14.10.2009 р. № 30-ф, які подавались позивачкою відповідачу, підтверджується, що матеріальні допомоги виплачувались їй відповідно до Постанови КМ України від 09.03.2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та за рахунок фонду заробітної плати.

Види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій врегульовані Законом України «Про пенсійне забезпечення».

На підставі ч. 1 ст. 66 Закону «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

У відповідності до ст. 41 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії,належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим же Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 жовтня 2008 року №19-11 „Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України „Про державну службу", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2008 року за №1161/15852, було передбачено обов'язкові реквізити довідки про заробітну плату, в тому числі встановлено складові заробітної плати,які враховуються під час призначення (перерахунку) пенсії.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 серпня 2010 року у справі N 2а-4753/09/2670 Постанову правління Пенсійного фонду України від 30 жовтня 2008 року N 19-11 визнано такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили щодо не включення до складових заробітної плати складових, які передбачені чинним законодавством.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 14 лютого 2011 року №5-1 „Про виконання рішення окружного адміністративного суду міста Києва по справі №2а-4753/2670" затверджена нова форма довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». До нової форми довідки введено додаткову колонку «Інші виплати», де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати в попередніх колонках. При цьому чітко передбачено, що із усіх виплат, які вказані в цій довідці нараховуються і сплачуються страхові внески, азі січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Крім того, відповідно до листа Пенсійного фонду України від 13.07.2011 року №14399/03- 20 «Щодо нарахування ЄСВ на суму матеріальної допомоги» базою для нарахування єдиного внеску є сума заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці». Відповідно до підпункту 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати матеріальна допомога, що має систематичний характер,надана всім або більшості працівників (на оздоровлення,у зв'язку з екологічним станом, крім сум, указаних у п. 3.31), відноситься до заробітної плати, як інші заохочувальні та компенсаційні виплати, а отже є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

Розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, порядок їх нарахування та сплати були визначені Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою ПППФУ від 19.12.2003 р. № 21-1 (зі змінами та доповненнями), в редакцій чинній станом на дату призначення мені пенсії...

Відповідно до п. 4.1 вказаної Інструкції для платників, зазначених у підпунктах 2.1.1 (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку), тобто для роботодавців: підприємств, установ й організацій, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, встановлено розмір внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - 33,2 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Як передбачено п.п. 2.2.7, 2.2.12, 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованої в Мінюсті України 27.01.2004 р. за № 114/8713, індексація заробітної плати, компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога відносяться відповідно до: додаткової заробітної плати; оплати за невідпрацьований час, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, а отже є базою для нарахування та утримання збором на обов'язкове державне пенсійне страхування, і, відповідно, для нарахування пенсії.

Отже, у відповідності до наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Саме така правова позиція з цього питання вже була висловлена неодноразово Верховним Судом України (надалі - ВСУ) у постановах від 20.02.2012 року у справі № 21-430а11, від 14.05.2013 року в справі № 21-125а13, від 28.05.2013 року № 21 -97а13, від 16.09.2014 року № 21-314а14 та інших.

Крім того, в постанові від 08.07.2015 р. (справа № 21-1486а15) ВСУ зробив додатковий висновок в аналогічній справі про те, що відсотковий розмір заробітної плати державного службовця, з якої призначається пенсія, визначається з урахуванням стажу державної служби, при цьому застосуванню підлягає стаття 37 Закону № 3723-ХІІ у редакції, яка була чинною на час призначення пенсії.

Статтею 244-2 КАС України передбачено, що висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Відповідачем же всі обов'язкові для використання в його діяльності висновки ВСУ ігноруються, що є зловживанням правами суб'єкта владних повноважень, а також є порушенням вимог статті 244-2 КАС України. Такі дії відповідача призводять до зайвого перенавантаження трудових та фінансових ресурсів як органів Пенсійного фонду України так і судових органів.

Пенсійний фонд України листом від 13.07.2011 року № 14399/03-20 «Щодо нарахування єдиного внеску на суму матеріальної допомоги» погоджується, що систематична матеріальна допомога є базою для нарахування єдиного внеску та складовою заробітної плати. Але при цьому, відповідач як структурний підрозділ Пенсійного фонду України, посилаючись на Закон України «Про державну службу» не враховує її для призначення пенсії, що є нелогічним.

Посилання відповідача на ст. 11 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року, відповідно до якої, на думку відповідача, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 %суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є безпідставним, оскільки позивачу пенсія в заниженому розмірі, в порушення положень ст. 37 ЗУ «Про державну службу», була призначена в 2010 році, до набуття чинності Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року, норми якого не підлягають застосуванню до спірних правовідносин.

Так само, є безпідставним та необгрунтованим посилання відповідача, як на підставу для відмови у здійсненні донарахування належної позивачу пенсії, на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213, оскільки позивачка зверталась до відповідача з вимогою донарахувати їй пенсію неправомірно нараховану в 2010 році в заниженому розмірі, а не з заявою про призначення їй нової пенсії. Порядок донарахування (перерахунку) пенсій з метою виправлення раніше допущених помилок вказаним законом не регулюється. Крім того, відповідно до частини першої статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно- правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Закон, на який посилається відповідач, набув чинності 01.04.2015 року, тобто на порядок нарахування позивачу пенсії в 2010 році, так само як і на процедуру донарахування неправомірно заниженої пенсії, розповсюджуватися не може.

Статтею 87 Закону України № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» передбачено, щ виплата пенсії з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий ча без обмеження будь-яким строком.

Отже, на підставі викладеного, вважаю, що оскільки на виплачені позивачу суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексацію були нараховані, та з них були сплачені страхові внески на загальнообов'язков державне соціальне страхування, то призначення позивачу пенсії без урахування матеріальної допомоги, індексації та відмова Управління Пенсійного фонду України Ленінського району у м. Полтаві , правонаступником якого є Полтавське об»єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити донарахування (перерахунок) призначеної позивачу пенсії необгрунтованими та безпідставними.

Шестимісячний строк, визначений ст. 99 КАС України для звернення особи до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, не сплинув.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3,6,9, 11, 18, 71 ч. 2, 94, 99, 158-163, 244-2 КАС України, ст. 19 Конституції України, Законами України "Про державну службу", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",«Про оплату праці», «Про пенсійне забезпечення», суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Полтавського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій протиправними - задовольнити.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м.Полтаві правонаступником якого є Полтавське об»єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області у здійсненні донарахування (перерахунку) пенсії ОСОБА_1 з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у довідці Департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації від 25.02.2016 року №212/28/06-09 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» ( за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. №5-1), з урахуванням виплат у сумі 19230,81 грн., зазначених в колонці «Інші виплати».

Зобов»язати Полтавське об»єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити донарахування (перерахунок) та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 90% від суми заробітної плати з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у довідці Департаменту фінансів Полтавської обласної державної адміністрації від 25.02.2016 року №212/28/06-09 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» ( за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. №5-1), в тому числі з урахуванням виплат у сумі 19230,81 грн., зазначених в колонці «Інші виплати» з дати призначення пенсії.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави С. Д. Кононенко