Справа № 530/282/16-а
Номер провадження 2-а/530/6/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.03.2016 року місто Зіньків
Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Дем'янченка С.М. при секретарі Тараненко Т.І., розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України ( далі по справі УПФУ) в Зіньківському районі Полтавській області про визнання протиправними рішення щодо припинення виплати пенсії та зобов'язання здійснити виплату пенсії,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Зіньківського районного суду Полтавської області з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавській області про визнання протиправними рішення щодо припинення виплати пенсії та зобов'язання здійснити виплату пенсії.
З позову вбачається, що ОСОБА_1 згідно наказу № 108 від 21.07.1997 року прийнята на посаду завідуючої Зіньківською державною нотаріальною конторою Полтавської області, де працює і на даний час. Згідно протоколу № 5399 від 18.04.2011 року відповідачем УПФУ в Зіньківському районі Полтавській області їй призначена пенсія відповідно до Закону України "Про державну службу", оскільки згідно п. 5 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" від 01 жовтня 2008 року передбачено, що державні нотаріуси в частині оплати праці та пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних категорій. Дану пенсію вона отримувала включно по 31.05.2015 року. З 01.06.2015 року виплата пенсії припинена. Відповідач листом № 1594/02-33 від 08.05.2015 року повідомив, що відповідно до Закону України № 213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", передбачено,що період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах передбачених Законом України "Про державну службу" пенсія призначена відповідно до цього закону не виплачується. Згідно п.5 ч.11 Закону України про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" від 01.10.2008 року № 614-VI державні нотаріуси в частині оплати праці та пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних категорій. Зважаючи на дану норму законодавства робота на посаді державного нотаріуса вважається роботою на спец.посадах у зв'язку з вищевикладеним позивачу припиняється виплата пенсії. На звернення позивача з листом до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавській області їй було повідомлено, що відсутні підстави для поновлення виплати пенсії,але рішення про припинення пенсії позивач не отримувала. Отримувана нею пенсія визначена за спеціальним законом, тобто хоч і призначена їй в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу", однак не як державному службовцю, тому вважає, що вона не являється спеціальним суб'єктом Закону від 02.03.2015 р. № 213-19 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", і положення ст. 58 вказаного Закону на неї поширюватись не можуть. Крім того, станом на 01.06.2015 року вказаний в пункті 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону № 213-19 закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 червня 2015 року прийнятий не був, у зв'язку з чим з вказаної дати втратили чинність, зокрема, норми Закону України "Про державну службу"щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цим Законом не призначаються, тому позивач вважає припинення їй пенсії незаконним та просила суд визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області щодо припинення виплати їй пенсії призначеної 18.04.2011 року та зобов'язати відповідача відновити з 01.06.2015 року виплату їй пенсії починаючи з 18.04.2011 року та стягнути на її користь понесені судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2 позов підтримав, послався на обставини викладені в позовній заяві, представник відповідача управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавській області Сень О.Ф. позов не визнала, послалася на заперечення яке приєднане до матеріалів справи ( а.с.29-31), просила відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2, представника відповідача управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавській області Сень О.Ф, оглянувши в судовому засіданні пенсійну справу ОСОБА_1, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи та давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 про визнання протиправними рішення щодо припинення виплати пенсії та зобов'язання здійснити виплату пенсії підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено,що позивач ОСОБА_1 з 21.07.1997 року і по даний час працює державним нотаріусом Зіньківської державної нотаріальної контори Полтавської області, тобто на посаді, яка дає право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу"( а.с.9-10). З 18.04.2011 року відповідно до заяви ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області та до 31.05.2015 року отримувала пенсію за віком, призначену у відповідності до ст.37 Закону України "Про державну службу",що підтверджено у судовому засіданні сторонами у справі. В зв'язку з припиненням з 01.06.2015 року виплати ОСОБА_1 пенсії управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області листом № 1594/02-33 від 08.05.2015 року повідомив, що відповідно до Закону України № 213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення",передбачено,що період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах передбачених Законом України "Про державну службу" пенсія призначена відповідно до цього закону не виплачується. Згідно п.5 ч.11 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" від 01.10.2008 року № 614-У1 державні нотаріуси в частині оплати праці та пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних категорій.
ОСОБА_1 звернулася до Головного управління пенсійного фонду України в Полтавській області з відповідним запитом, на який листом від 20.07.2015 року № 450/Г-02 отримала відповідь, яка мотивована тим,що вона працює на посаді державного нотаріуса. Відповідно до пункту 5 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" № 614-VI від 01.10.2008 року, державні нотаріуси в частині оплати праці та пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних категорій, що дає право на призначення пенсії на умовах передбачених Законом України "Про державну службу" у період роботи з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року виплата пенсії згідно чинного законодавства не здійснюється (а.с.14). Листом управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області від 29.01.2016 року № 3/Г-02 повідомлено з посиланням на відповідні приписи ст.37 Закону України "Про державну службу", в яку Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" (№ 213-VІІІ від 02.03.2015 року внесені зміни щодо забезпечення державних службовців в частині виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Відповідно до пункту 5 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" № 614-VI від 01.10.2008 року,державні нотаріуси в частині оплати праці та пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних категорій. Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" в редакції, яка набрала чинності з 1 квітня 2015 року, тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України" (2790-12),"Про прокуратуру" (1789-12), "Про судоустрій і статус суддів" (2453-17), пенсії, призначені відповідно до цієї статті, не виплачуються ( а.с.18).
Зважаючи на викладені обставини, суд вважає, що станом на 1 квітня 2015 року посада, на якій працює позивач дійсно давала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу", у зв'язку з чим відповідачем правомірно виплату пенсії позивачу було припинено.
Разом з тим відповідно до пункту 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-19, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України";"Про Кабінет Міністрів України";"Про судову експертизу";"Про Національний банк України";"Про службу в органах місцевого самоврядування";"Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Вказаний в пункті 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону № 213-19 закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 червня 2015 року прийнятий не був, у зв'язку з чим з вказаної дати втратили чинність, зокрема, норми Закону України "Про державну службу" щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цим Законом не призначаються.
З 1 червня 2015 року особам, які підпадають під дію Закону України "Про державну службу", пенсія призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .
Таким чином, з 1 червня 2015 року посада, на якій працює позивачка, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу", у зв'язку з чим передбачені ч.1 ст.47 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, відпали і з 1 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу раніше призначеної пенсії за віком відсутні.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що поновити права та інтереси позивача іншим шляхом ніж відновлення виплати цієї пенсії неможливо, а тому приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавській області про визнання протиправними рішення щодо припинення виплати пенсії та зобов'язання здійснити виплату пенсії.
Керуючись ст.ст. 19, 21, 46, 64, 68, 126, 130 Конституції України, ст.ст. 46,47, ч.2 ст. 49 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213- VIII від 02.03.2015 року, ст.ст.2, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавській області про визнання протиправними рішення щодо припинення виплати пенсії та зобов'язання здійснити виплату пенсії - задовольнити частково.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області відновити з 01 червня 2015 року виплату пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці АДРЕСА_1, призначеної їй за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" за її заявою від 18.04.2011 року.
В задоволені іншої частини позову відмовити.
Стягнути з Державного Бюджету України в особі Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зіньківський районний суд Полтавської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови в письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст виготовлено : 24.03.2016 року.
Суддя -