Рішення № 5798335, 02.07.2009, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
02.07.2009
Номер справи
32/292
Номер документу
5798335
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 32/29202.07.09 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт”

До 1. Київської міської ради

2. Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської

міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Про визнання права власності

Суддя Хрипун О.О.

Представники сторін:

Від позивачаКузнєцова О.Ю. предст.

Від відповідача-1не зявилися

Від відповідача-2Рогожинська І.В. гол.спец.відд.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідачів та просить визнати право товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостан визнати право товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” на оренду земельних ділянок на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, який погоджений в порядку, встановленому законодавством; визнати укладеним договір оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва між товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” та Київською міською радою в редакції, яка підписана товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типовому договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 та переданими дані земельні ділянки на умовах, визначених нижчезазначеним договором, з моменту набрання чинності судовим рішенням; зобовязати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємними частинами, між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт”.

Відповідачі надали відзиви на позовну заяву відповідно до яких Київська міська рада та Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) позов не визнають та просять суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог в повному обсязі зазначаючи, що Київська міська рада рішення про надання позивачу спірної земельної ділянки не приймала, а тому підстави для укладення договору оренди земельної ділянки відсутні. Крім того, відповідач-2 зазначав, що позивач не звертався з приводу державної реєстрації зазначеної вище угоди до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України визначено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Згідно частини 5 статті 16 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 14.12.2007 товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” придбало у власність майновий комплекс на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва.

Вказаний договір купівлі-продажу нерухомого майна був нотаріально посвідчений та пройшов державну реєстрацію в органах БТІ відповідно до положень ст. 657 Цивільного кодексу України. З моменту державної реєстрації цього договору та введення права власності на вказане майно до Державного реєстру прав на нерухоме майно, Товариство стало фактичним та юридичним власником придбаного майнового комплексу.

Відповідно до ст. 377 Цивільного кодексу України та 120 Земельного кодексу України до особи, яка придбала будинок, будівлю або споруду, переходить право власності (право користування) на земельну ділянку.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві затверджений рішенням Київради від 15 липня 2004 року № 457/1867.

Стаття 16 „Порядок укладення договору оренди землі” Закону України „Про оренду землі” зазначає, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання).

На виконання зазначених вимог законодавства товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” звернулось до Київської міської ради з клопотанням від 23.10.2007 № К-12453 про відведення земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Регламенту розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, затвердженого рішенням Київради від 15 липня 2004 року № 457/1867, підставою для розроблення документації із землеустрою є згода Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради та технічне завдання на розробку відповідної документації із землеустрою, погоджене з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

Відповідно до п. 4 зазначеної статті землевпорядна організація може приступати до розроблення документації із землеустрою після отримання згоди та затвердження зацікавленою особою (замовником) технічного завдання на розроблення відповідної документації із землеустрою.

Київською міською радою була надана відповідна згода (Д-3533 від 19.11.2007), на підставі якої землевпорядною організацією Приватним підприємством „Шоп”як” за замовленням товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами на вул. Івана Кудрі,7 у Печерському районі м. Києва (кадастрова справа Д-3533).

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі статтею 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Частиною 6 статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Судом встановлено, що вказаний проект землеустрою було погоджено з Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві, Київською міською санепідстанцією, Державною службою з питань національної культурної спадщини, Головним управлінням земельних ресурсів. Проект пройшов також державну землевпорядну експертизу (позитивний висновок від 26.02.2008 № 71/06-06).

Погоджений у встановленому порядку зазначений проект відведення земельних ділянок товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва, був поданий до Головного управління земельних ресурсів для підготовки проекту рішення та передачі до Київської міської ради для прийняття відповідного рішення.

Погоджений проект рішення „Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями офісного і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва” був переданий Головним управлінням земельних ресурсів до Київської міської ради для прийняття рішення (супровідний лист від 17.03.2008 №05-360/9460).

Відповідно до статті 20 Регламенту Київської міської ради, опрацьований проект рішення, завізований головою і секретарем профільної постійної комісії Київради та управлінням правової експертизи проектів рішень та розпоряджень секретаріату Київради не пізніше ніж за 13 днів до пленарного засідання Київради передається постійною комісією до управління організаційної роботи для формування порядку денного пленарного засідання Київради та його розгляду на Президії Київради. Не пізніше ніж у дводенний строк після проведення засідання Президії Київради проекти рішень та матеріали для розгляду на пленарному засіданні Київради передаються депутатам Київради.

Як зазначалось, стаття 123 Земельного кодексу України встановлює, що державна адміністрація або сільська, селищна, міська ради у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймає рішення про надання земельної ділянки.

Відповідно до частини пятої статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок не рідше, ніж один раз на місяць.

Тобто законодавець в імперативній формі встановив, що при встановленні відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства рада (в даному випадку Київська міська рада) приймає рішення про передачу земельної ділянки.

Київська міська рада на протязі одного місяця не прийняла відповідного рішення, що зазначено в листі Головного управління земельних ресурсів від 14.05.2008 № 05-358/17929, тобто вбачається бездіяльність Київської міської ради, що призвела до порушення прав Позивача на оформлення землі.

Статтею 181 Господарського кодексу України визначений загальний порядок укладання господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Оскільки проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок товариству з обмеженою відповідальністю “Буджитлостандарт” не було розглянуто Київською міською радою у встановлений законодавством строк і рішення про передачу в оренду земельних ділянок прийнято не було, товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” направило до Київської міської ради лист від 22.04.2008 № 78 з пропозицією укласти договір оренди, з урахуванням умов, визначених проектом відведення. До вказаного листа було додано погоджений товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” договір оренди земельних ділянок, який відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типовому договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220.

Згідно з ч. 3, 4 ст. 181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір і повертає один примірник договору другій стороні у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Протягом встановленого строку Київська міська рада не повідомила товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” про результати розгляду надісланого договору оренди земельних ділянок.

Частиною 9 статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку.

Зазначена норма Земельного кодексу встановлює, що у випадку встановлення відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства, питання про передачу земельної ділянки вирішується судом.

Одним із принципів земельного законодавства, який визначений ст. 5 Земельного кодексу України є забезпечення гарантій прав на землю.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Стаття 1 Закону України „Про оренду землі” визначає, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно зі статтею 10 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення господарського суду.

Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі, якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Частиною 5 статті 188 Господарського кодексу України визначено, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Ст. 8 Цивільного кодексу України визначає, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

Враховуючи те, що відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України „Про оренду землі” товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” вчинило всі передбачені законодавством дії, спрямовані на оформлення права на землю, а відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право користування посвідчується договором оренди землі, то за наявності всіх підстав для укладання договору та зважаючи на те, що одна із сторін ухиляється від укладання договору, інша сторона, чиє право на оформлення землі порушується, може звернутись до суду та просити суд визнати право користування на землю.

Щодо позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про зобовязання зареєструвати договір оренди земельної ділянки між Орендодавцем Київською міською радою та орендарем - товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” у встановленому порядку, то дані вимоги також підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Згідно статті 20 Закону України „Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 № 182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України на відповідачів покладаються витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу порівну.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м. Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати право товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” (01004, м. Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, будинок 1-3/2, літ.„А”, код 35482058) на оренду земельних ділянок на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, який погоджений в порядку, встановленому законодавством.

3. Вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами на вул. Івана Кудрі, 7 у Печерському районі м. Києва між товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” (01004, м. Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, будинок 1-3/2, літ.„А”, код 35482058) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141) в редакції, яка підписана товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типовому договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 та переданими дані земельні ділянки на умовах, визначених нижчезазначеним договором, з моменту набрання чинності судовим рішенням:

„ДОГОВІР

оренди земельних ділянок

Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) далі у тексті „Орендодавець”, в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст.42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” (код ЄДРПОУ 35482058, м. Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, 1-3/2, літ. ”А”, зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 17.10.2007 року за №1070102 0000 030289) далі у тексті„Орендар”, в особі Генерального директора Єлізарова Андрія Володимировича, що діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельних ділянок (далі у тексті Договір) про нижченаведене:

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельні ділянки (далі обєкт оренди або земельні ділянки), визначені цим Договором.

2. Обєкт оренди

2.1. Обєктом оренди відповідно до цього Договору є земельні ділянки з наступними характеристиками:

- місце розташування вул. Івана Кудрі,7 у Печерському районі м. Києва;

- розмір загальною площею 11390 кв.м, з них:

- земельна ділянка №1 (кадастровий номер 8000000000:79:065:0014) площею 10055 кв.м;

- земельна ділянка №2 (кадастровий номер 8000000000:79:065:0100) площею 897 кв.м;

- земельна ділянка №3 (кадастровий номер 8000000000:79:065:0101) площею 438 кв.м.

- цільове призначення для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгами.

2.2. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок - згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

2.3. Земельні ділянки, які передаються в оренду, не мають недоліків, що можуть перешкоджати їх ефективному використанню.

3. Строк дії Договору

3.1.Строк дії Договору становить:

- щодо земельної ділянки №1 (кадастровий номер 8000000000:79:065:0014) площею 10055 кв.м 15 (пятнадцять) років;

- щодо земельної ділянки №2 (кадастровий номер 8000000000:79:065:0100) площею 897 кв.м 5 (пять) років;

- щодо земельної ділянки №3 (кадастровий номер 8000000000:79:065:0101) площею 438 кв.м 5 (пять) років.

4. Орендна плата

4.1. Визначена цим Договором орендна плата за земельні ділянки становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування земельними ділянками у грошовій формі.

4.2. Річна орендна плата за земельні ділянки встановлюється у розмірі 4,5 (чотирьох цілих і пяти десятих) відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.

4.4. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

4.5. Орендна плата вноситься Орендарем за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33219812700007, КЕКД 13050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: УДК у Печерському р-ні м. Києва, ідентифікаційний код 26077922.

4.6. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобовязується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.

4.7. Розмір орендної плати може переглядатись у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік.

4.8. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

4.9. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування земельних ділянок.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельних ділянок

5.1. Умови збереження стану обєкта оренди:

- на земельних ділянках не дозволяється діяльність, не повязана з цільовим призначенням земельних ділянок. Зміна цільового призначення земельних ділянок можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту відведення земельних ділянок у звязку зі зміною цільового призначення земельних ділянок та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту відведення сплачує Орендар.

5.2. Обмеження та сервітути щодо земельних ділянок на день підписання цього Договору відсутні.

6. Умови і строки передачі земельних ділянок в оренду

6.1. Земельні ділянки є переданими з моменту державної реєстрації цього Договору.

6.2. Право на оренду Земельних ділянок виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення земельних ділянок

7.1. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельні ділянки у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав їх в оренду.

7.2. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованих земельних ділянок, пов'язаних із зміною їх стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

8. Права та обовязки Сторін

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання земельних ділянок за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання місцевих правил забудови;

- своєчасного внесення орендної плати;

- дострокового розірвання цього Договору;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобовязаний:

- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельні ділянки третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися земельними ділянками;

- передати в користування земельні ділянки у стані, що відповідає умовам цього Договору.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір при умові належного виконання обовязків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору;

- переважне право на купівлю земельних ділянок у разі їх продажу.

8.4. Орендар зобовязаний:

- приступати до використання земельних ділянок в строк, встановлений цим Договором, та після державної реєстрації Договору;

- використовувати земельні ділянки відповідно до їх цільового призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування земельних ділянок про сплату орендної плати;

- повернути земельні ділянки Орендодавцю у стані, придатному для їх подальшого використання після припинення дії цього Договору;

- забезпечити вільний доступ до земельних ділянок представнику контролюючих органів;

- завершити забудову земельних ділянок, в строки встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку;

- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельних ділянок;

- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київради від 27.02.2003 №271/431 „Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва”;

- питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;

- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 26.12.2007 №19-15565, дочірнього підприємства „Інститут Генерального плану міста Києва” ВАТ „Київпроект” від 20.12.2007 №4068, Київської міської санепідстанції від 21.01.2008 №196, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві від 07.12.2007 №05-08/9834, Державної служби з питань національної культурної спадщини від 19.12.2007 №22-3249/35;

- сплатити до цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста Києва на розвиток будівництва до моменту здачі в експлуатацію кошти в розмірі 5% витрат з будівництва, виходячи з опосередкованої вартості спорудження житла, установленої Міністерством регіонального розвитку і будівництва України для міста Києва станом на день оплати, на підставі п.39 рішення Київської міської ради від 17.01.2008 №3/4475 „Про бюджет м. Києва на 2008 рік”;

- передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) 20% загальної площі квартир (крім службового житла) в цих жилих будинках, на підставі п.38 рішення Київської міської ради від 17.01.2008 №3/4475 „Про бюджет м. Києва на 2008 рік”;

- у складі проекту будівництва виконати розрахунки щодо забезпеченості населення обєктами соціальної сфери (дитячі дошкільні заклади, загальноосвітні школи, обєкти охорони здоровя тощо) і передбачити їх розміщення та будівництво одночасно із спорудженням житлового комплексу;

- передбачити проектом будівництва місця постійного зберігання автотранспорту (крім відкритих автостоянок), із кількістю машиномісць, відповідно до державних будівельних норм;

- проектом будівництва житлових будинків передбачити місця постійного зберігання автотранспорту (крім відкритих автостоянок) у кількості, не меншій одного машиномісця на кожну квартиру в цих будинках;

- земельні ділянки в межах червоних ліній використовувати з обмеженнями відповідно до вимог містобудівного законодавства;

- у пятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельних ділянок надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельних ділянок.

8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обовязки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини

Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.

10. Страхування об'єкта оренди

Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.

11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Витрати, повязані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.

11.3.Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу земельних ділянок для суспільних потреб та примусового відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника земельних ділянок та орендаря;

- ліквідації юридичної особи орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.

Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обовязків, визначених у пунктах 8.4 та 5.1 цього Договору.

11.6. Поновлення Договору:

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обовязків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію;

- у разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.7. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобовязаний повернути Орендодавцеві земельні ділянки, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обовязку щодо умов повернення Орендодавцеві земельних ділянок Орендар зобовязаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.8. Перехід права власності на орендовані земельні ділянки до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.

12.2. У разі невиконання орендарем умов цього Договору та обовязків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.

12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда земельних ділянок

13.1. Орендар має право передати земельні ділянки або їх частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельних ділянок або їх частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3.Умови договору суборенди земельних ділянок повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник для зберігання у Орендаря, один для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

14.2. Невідємною частиною цього Договору є:

- плани земельних ділянок;

- кадастрові плани земельних ділянок;

- акти визначення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі земельних ділянок.

Орендодавець Київська міська рада

Орендар - товариство з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт”

4. Зобовязати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 261990097) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємними частинами, між Орендодавцем Київською міською радою та орендарем товариством з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” (01004, м. Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, будинок 1-3/2, літ.„А”, код 35482058) у встановленому порядку.

5. Стягнути з Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” (01004, м. Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, будинок 1-3/2, літ.„А”, код 35482058) 85 (вісімдесят пять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (пятдесят девять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

6. Стягнути з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 261990097) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Буджитлостандарт” (01004, м. Київ, вул.Червоноармійська/Басейна, будинок 1-3/2, літ.„А”, код 35482058) 85 (вісімдесят пять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (пятдесят девять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого у відповідності до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.О.Хрипун

Дата підписання рішення: 09.07.2008