9.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 травня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/536/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Білокуракинського районного центра зайнятості до управління Державної казначейської служби України у Білокуракинському районі Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору товариство з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне обєднання» Новопсковський район електричних мереж про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
26 травня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Білокуракинського районного центра зайнятості до управління Державної казначейської служби України у Білокуракинському районі Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору товариство з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне обєднання» Новопсковський район електричних мереж про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії.
Позивачем до позовного матеріалу не долучено документу про сплату судового збору, проте заявлено клопотання про надання строку для сплати судового збору, тобто фактично позивач просить суд відстрочити сплату судового збору, в обґрунтування чого зазначено наступне.
Відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - фінансування міського центра зайнятості здійснюється Фондом загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Всі кошти Фонду використовуються виключно за визначеним кодом економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ). Коштів на розрахунковому рахунку Білокуракинського районного центра зайнятості за кодом 2800 недостатньо для сплати судового збору, тому, 19 травня 2016 року направлена заявка до Фонду про необхідність в коштах, однак для їх отримання необхідний певний час.
Дослідивши вказане клопотання, суд не знаходить підстав для відстрочення сплати судового збору позивачу з огляду на наступне.
01.09.2015 року набув чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22.05.2015 року №484-VIII, яким внесено зміни в Закон України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VI.
Позивач не віднесений до осіб, які згідно із ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнені від сплати судового збору за подання позову.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ч. 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи вищенаведене, підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. Відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
В свою чергу позивачем не надано жодних доказів свого незадовільного майнового стану.
З аналізу вищевказаних норм вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у належному порядку та розмірі.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік установлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 1378 гривень.
За подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову не майнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір встановлена ставка судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги не майнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги не майнового характеру, розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2016 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви не майнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2756,00 грн.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем судовий збір за подання позовної заяви, яка має не майновий характер у законодавчо визначеному розмірі не сплачено.
З огляду на вищевикладене, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має не майновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 2756,00 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Окрім того, в прохальній частині позовної заяви, позивач просить суд визнати дії відповідача незаконними, при цьому не зазначає стосовно чого, що суперечить вимогам ст. 106 КАС України.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України Про судовий збір та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Білокуракинського районного центра зайнятості про відстрочення сплати судового збору, - відмовити.
Адміністративний позов Білокуракинського районного центра зайнятості до управління Державної казначейської служби України у Білокуракинському районі Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору товариство з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне обєднання» Новопсковський район електричних мереж про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії,-,- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (сім) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 2756,00 грн. (дві тисячі сімсот пятдесят шість гривень), уточнену позовну заяву з чітким викладенням позовних вимог відповідно до ст. 106 КАС України.
У разі ненадання вищевказаного документа позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_1