КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 травня 2016 року № 810/1688/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській областіпро визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку .
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Правила територіальної підсудності визначені статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, частиною першою даної статті встановлено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з частиною другою статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як вбачається з позовної заяви місцем проживання позивача зазначено адресу: с. Шкарівка, вул. Козацька, 34, Білоцерківського району, Київської області.
Водночас, позивачем не додано до матеріалів позовної заяви копії паспорту громадянина України в тому числі із відміткою про реєстрацію місця проживання, що в свою чергу не дозволяє суду встановити правильність визначення територіальної підсудності даної справи.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Однак, позивачем в порушення вказаних вимог у позовній заяві не зазначено номеру засобу звязку, адресу електронної пошти відповідача або не вказано, що такі відомості невідомі.
Згідно з вимогами пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту позову вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує рішення атестаційної комісії головного управління Національної поліції в Київській області від 14 грудня 2015 року Проте, Атестаційну комісію Головного управління Національної поліції у Київській області не зазначено одним із з відповідачів.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 106 КАСУ, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Частиною 1 ст. 70 КАСУ визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Однак, в порушення вимог ч. 2 ст. 106 КАСУ, позивачем не надано оскаржуваного рішення Головного управління Національної поліції в Київській області в частині включення ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню не зазначено дату його прийняття, не вказано про причини неможливості подання такого доказу.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу , її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Суд зазначає, що позивачем не надано суду оскаржуваного рішення Головного управління Національної поліції в Київській області в частині включення ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, що унеможливлює з'ясування питання про дотримання позивачем строку звернення до суду з даним позовом на стадії відкриття провадження в адміністративній справі
Крім того, позивачем не зазначено причин пропуску строку звернення до суду з позовними вимогами про визнання протиправними дій щодо проведення атестації та скасування протоколу від 14 грудня 2015 року .
У разі порушення позивачем строку звернення до суду, позивач не надав суду обґрунтованого клопотання про визнання поважними причин пропуску такого строку.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно пп. 1 п.3 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Положеннями ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік №928-VIII від 25.12.2015 установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.
Відповідно до абз.2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі лише у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом, в якому заявлено крім вимог про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати, ще три вимоги немайнового характеру позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 1653, 60 грн. (3 х 551,20 грн. = 1653, 60 грн.).
В той же час, суд зазначає, що доказів сплати позивачем судового збору у розмірі до позовної заяви не було надано, як і не було надано доказів того, що позивач звільнений від сплати судового збору в силу положень ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 1653, 60 грн., який слід сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;
код банку отримувача (МФО):821018 ;
рахунок отримувача: 31213206784001;
код класифікації доходів бюджету: 22030001.
У рядку призначення платежу платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова судовий збір за позовом, ПІБ чи назва установи, організації позивача, Київський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі Судова влада України за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті у строк до 15 червня 2016 року шляхом подання до суду:
- документу, який підтверджує, що позивач зареєстрований за адресою вказаною у позовній заяві (копія паспорта);
- відомостей щодо засобів телефонного зв'язку та/або електронної пошти відповідача;
- уточнення позовних вимог із чітким визначення органу, який прийняв оспорювані рішення, а також відповідно належного відповідача;
- обґрунтоване клопотання про поновлення строку звернення до суду з позовними вимогами про визнання протиправними дій щодо проведення атестації та скасування протоколу від 14 грудня 2015 року, з документальними доказами на підтвердження поважності причин пропуску позивачем строку звернення до суду або надати суду докази на підтвердження звернення до суду з даним позовом в межах встановлено КАС України строку.
- копії оскаржуваного рішення Головного управління Національної поліції в Київській області в частині включення ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню або вказати про причини неможливості подання такого доказу.
- оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору.
Питання про відкриття провадження у справі буде вирішено у строк, встановлений статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України після спливу строку, встановленого судом на усунення недоліків.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України буде повернута заявникові.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку.
2.Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 червня 2016 року.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/1688/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.