
Справа № 344/6911/16-к
Провадження № 1-кс/344/2550/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2016 року м.Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Антоняк Т.М., за участю секретаря Максимів Н.С., слідчого Вдовиченка А.А., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області капітана податкової міліції Вдовиченка А.А., погодженого з начальником відділу прокуратури Івано-Франківської області Бурмеєм О.О., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної перевірки,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної перевірки в обгрунтування якого покликався на те, що службові особи ПП "Компанія "Арді" упродовж 2014 року здійснили на територію України імпорт товару, декларуючи при цьому іншу ніж в дійсності мету його ввезення. Фактично імпортований товар службові особи ПП "Компанія "Арді" реалізовували різним суб'єктам господарювання за готівку, ухиляючись від сплати акцизного податку, сума якого згідно матеріалів дослідження податкового органу за вказаний період склала 3,4 млн. Гривень. Кримінальне провадження зареєстровано слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області 18.11.2014 року за №32014090000000069, за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення службовими особами ПП "Компанія "Арді" від сплати податків в особливо розмірах.
Як зазначається у клопотанні, впродовж 2014-2015 років підприємство "Компанія "Арді" імпортувало на територію України продукти переробки нафти (платформат та реформат), виробниками якого були заводи Боснії і Герцеговини та Угорщини. При подачі декларацій з метою розмитнення ввезеного товару службові особи ПП "Компанія "Арді" вказували код товару, який згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) та ст.215 Податкового кодексу України не відноситься до групи підакцизних товарів (27 07 50 90 00). Відповідно підприємство "Компанія "Арді" не декларувало до сплати акцизний податок. З метою перевірки достовірності відображення у митних деклараціях зазначеного коду товару УКТЗЕД проведено вилучення зразків реформату та призначено експертизу нафтопродуктів, проведення якої доручено експертам Київського НДІСЕ. Відповідно до висновку експертизи нафтопродуктів від 27.04.2015 хімічний склад речовини, що була задекларована до митного оформлення, відповідає речовині, яка відноситься до коду товару 27 07 50 90 00, тобто до групи непідакцизних товарів. Після ввезення на територію України вказаного товару службові особи ПП "Компанія "Арді" реалізовували дану продукцію на товариства "Адера Груп", "Люкс Оіл" та "Терстар". У свою чергу, вказані суб'єкти господарської діяльності здійснювали продаж платформату та реформату в адресу ТзОВ "Укрнафтагруп", службовими особами якого підмінювалися документи з реалізації платформату/реформату на автомобільний бензин, який без сплати акцизного податку збувався на території України. Тому, 20.06.2015 до ЄРДР внесено відомості про вчинення службовими особами ТзОВ "Укрнафтагруп" кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України (кримінальне провадження №32015090000000032), яке об'єднано з кримінальним провадженням №32014090000000069. Так, службові особи ТОВ «Укрнафтагруп» в впродовж 2014-2015 років здійснили придбання платформату та реформату, а реалізацію таких товарно-матеріальних цінностей не здійснювали.
Сторона кримінального провадження, що звернулася з клопотанням, вказує на необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки ТОВ «Укрнафтагруп» за період з 01.01.2014 року по 31.12.2015 року з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства, зазначаючи, що ТОВ «Укрнафтагруп» перебуває на обліку в Міжрегіональному головному управлінні ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.40 КПК України передбачено, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Таким чином, збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормами ст.40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлено Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Пункт 5 ч.5 ст.11 Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» вказує, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Абзацом 1 ч.6 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Згідно ч.7 ст.11 вказаного закону встановлено, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
При цьому, у ч.8 зазначеної статті наведено, що орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч.11 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки, оскільки отримані за результатами такої перевірки відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, відтак призначення позапланової перевірки є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 2, 40, 309, 395 КПК України, ст.ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
У Х В А Л И В :
Надати дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки ТОВ «Укрнафтагруп» (код ЄДРПОУ 34972540) з питань дотримання вимог податкового, валютного та та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи за період з 01.01.2014 року по 31.12.2015 року.
Проведення даної перевірки доручити працівникам Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників.
Зобов'язати працівників Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників у ході позапланової документальної перевірки здійснити:
перевірку відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, що мають (можуть мати) вплив на податкові зобов'язання такого суб'єкта господарювання;
аналіз документів бухгалтерського обліку, податкової та фінансової звітності суб'єкта господарювання, аналіз фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та рівня сплати податків;
перевірку товарного балансу придбаних і реалізованих ТМЦ (залишок на початок періоду, придбання, реалізація, залишок на кінець періоду) з визначенням місця зберігання залишків та матеріально-відповідальних осіб;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість (достовірності нарахування бюджетного відшкодування);
перевірку порядку ведення податкового обліку;
перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу;
перевірку наявності чи відсутності на залишку платформату та реформату;
перевірку суб'єкта господарювання з інших питань, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної фіскальної служби.
Ревізію провести протягом 15 робочих днів.
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Т.М. Антоняк