Постанова № 57959564, 23.05.2016, Харківський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
23.05.2016
Номер справи
922/135/16
Номер документу
57959564
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" травня 2016 р. Справа № 922/135/16

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Россолов В.В., суддя Гетьман Р.А., суддя Сіверін В. І.

при секретарі Деппа-Крівіч А.О.

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1, довіреність №12-183 від 16 жовтня 2014 року, ОСОБА_2, довіреність №12-204 від 14 грудня 2015 року,

відповідача - ОСОБА_3, довіреність №61 від 20 квітня 2016 року

розглянувши апеляційну скаргу відповідача (вх. №1141 Х/1-42) на рішення господарського суду Харківської області від 28 березня 2016 року у справі № 922/135/16

за позовом Українського Державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта", м. Харків

до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків

3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Публічне АТ "Українська залізниця", м. Київ

про внесення змін до договору

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням господарського суду Харківської області від 28 березня 2016 року у справі № 922/135/16 (суддя Добреля Н.С.) позовні вимоги задоволено частково. Зобов'язано внести зміни до договору оренди від 15 червня 2006 року №2697-Н, укладеного між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області, ідентифікаційний код 23148337 (надалі-Орендодавець) та Українським державним підприємством поштового зв`язку "Укрпошта" в особі Центру поштового зв'язку №10 Харківської дирекції Українського Державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", ідентифікаційний код 22721970, виклавши його пункти в наступній редакції:

а)пункт 3.1 Договору викласти в новій редакції: "Орендна плата визначається на підставі п.10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 р. № 786 ( зі змінами) (далі-Методика розрахунку), і становить без ПДВ 1 (одну) грн. на рік. Індексація річної орендної плати проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції до 12 січня року, наступного за звітним";

б)пункт 3.2. Договору викласти в новій редакції: "Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.";

в)пункт 3.3.Договору викласти в новій редакції: "Орендна плата на рік перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу до 31 січня наступного року відповідно до вимог діючої Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, у співвідношенні:

-безпосередньо до державного бюджету на рахунки, визначені фінансовими органами - у розмірі 70%;

-на рахунок, визначений Балансоутримувачем - у розмірі 30%.

Стягнуто з Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області (61024, м. Харків, вул. Гуданова, 18, код ЄДРПОУ 23148337) на користь Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції Українського Державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" (61052, м. Харків, Привокзальний майдан, 2, р/р 260093272121 в філії ХОУ АТ "Ощадбанк" м. Харків, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22721970) 689,00 грн. витрат зі сплати судового збору.В іншій частині позову відмовлено.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області з вказаним рішенням в частині задоволення позовних вимог не погодилось, звернулось з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить його в цій частині скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

13 травня 2016 року від Публічного АТ "Українська залізниця" надійшли пояснення щодо апеляційної скарги (вх.№4872).

20 травня 2016 року від Українського Державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" надійшов відзив на апеляційну скаргу (вх.№5114).

У судове засідання, яке відбулось 23 травня 2016 року, зявився представники позивача та відповідача, які підтримали свої правові вимоги по справі. Представник 3-ої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про отримання поштового відправлення (Том 2 а.с.16).

Проаналізувавши матеріали справи колегія суддів встановила наступні обставини справи.

15 червня 2006 року між Українським державним підприємством поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Центру поштового зв'язку №10 Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" (29 січня 2010 року перейменовано в Центр поштового зв'язку №6 Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта", орендар, позивач) та регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області (орендодавець, відповідач) було укладено договір оренди державного окремого індивідуально визначеного майна № 2697-Н, у відповідності до умов якого відповідач передав позивачу в оренду нежитлові приміщення 1-го поверху 2-поверхової житлової будівлі загальною площею 101 кв. м. за адресою: Харківська область, Лозівський район, смт. Панютино, вул. Леніна, 13, що знаходиться на балансі державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів", (правонаступником якого, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 200, є публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", Балансоутримувач).

Українське Державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" (позивач) звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області з позовною заявою, в якій просить суд внести зміни до договору оренди від 15.06.2006 року № 2697-Н, укладеного між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області та Українським державним підприємством поштового звязку "Укрпошта" в особі Центру поштового звязку №10 Харківської дирекції Українського державного підприємства поштового звязку "Укрпошта", виклавши його в редакції додаткової угоди позивача від 01 жовтня 2015 року, викладеній у позовній заяві .

Судом першої інстанції позовні вимоги було задоволено частково.

Задовольняючи частково позовні вимоги місцевий господарський суд дійшов до висновку, що діяльність позивача підпадає під дію Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України №786 від 04 жовтня 1995 року (зі змінами та доповненнями), а відтак річна орендна ставка за договором оренди нежитлового приміщення, що знаходиться за адресою: Харківська область, Лозівський район, смт. Панютино, вул. Леніна, 13 повинна становити 1 гривню на рік, у зв`язку з чим вимога позивача про внесення змін до п. 3.1, п. 3.2 та п. 3.3 договору оренди № 2697-Н є обґрунтованою та підлягає задоволенню у наступній редакції:

а)пункт 3.1 Договору викласти в новій редакції: "Орендна плата визначається на підставі п.10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 ( зі змінами) (далі-Методика розрахунку), і становить без ПДВ 1 (одну) грн. на рік. Індексація річної орендної плати проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції до 12 січня року, наступного за звітним";

б)пункт 3.2. Договору викласти в новій редакції: "Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.";

в)пункт 3.3.Договору викласти в новій редакції: "Орендна плата на рік перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу до 31 січня наступного року відповідно до вимог діючої Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, у співвідношенні:

-безпосередньо до державного бюджету на рахунки, визначені фінансовими органами - у розмірі 70%;

-на рахунок, визначений Балансоутримувачем - у розмірі 30%.

В задоволенні позовної вимоги в частині зазначення встановлення дати набуття чинності 01 жовтня 2015 року змін до договору оренди від 15 червня 2006 року № 2697-Н було відмовлено оскільки надання будь-якій угоді зворотної дії в часі може мати місце лише за згодою сторін, а такої згоди між сторонами не досягнуто.

Не погоджуючись з позицією суду першої інстанції відповідач в обґрунтуванні апеляційної скарги зазначає, що:

1)відділення поштового звязку здійснює різноманітні послуги, які не повязані виключно з розповсюдженням періодичних видань;

2)обовязковою умовою надання пільгових умов для оренди є розповсюдження редакцій видань державних та комунальних телерадіоорганізацій, редакцій державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами.

Дослідивши матеріали справи, а також викладені в апеляційній скарзі доводи відповідача, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду дійшла до висновку, що рішення суду першої інстанції відповідає нормам законодавства зважаючи на наступне.

Матеріалами справи підтверджується, що 15 червня 2006 року між Українським державним підприємством поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Центру поштового зв'язку №10 Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" (29 січня 2010 року перейменовано в Центр поштового зв'язку №6 Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта", орендар, позивач) та регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області (орендодавець, відповідач) було укладено договір оренди державного окремого індивідуально визначеного майна № 2697-Н, у відповідності до умов якого відповідач передав позивачу в оренду нежитлові приміщення 1-го поверху 2-поверхової житлової будівлі загальною площею 101 кв. м. за адресою: Харківська область, Лозівський район, смт. Панютино, вул. Леніна, 13, що знаходиться на балансі державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів", (правонаступником якого, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 200, є публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", Балансоутримувач).

Фактичне передання вказаної частини нежитлового приміщення в строкове платне користування позивачу підтверджується додатком №1 до договору, актом приймання-передачі орендованого майна від 15 червня 2006 року, який підписано сторонами договору.

Судом встановлено, що власником майна залишається держава, а орендар користується ним протягом строку оренди (п. 2.3 договору).

Згідно до п.3.1. договору, орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року №786 і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку квітень 2006 року 446 грн. 44 коп. (згідно додатку № 3 до договору);

-орендна плата за перший місяць оренди червень 2006 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за травень та червень 2006 року.

Згідно з п. 3.3 договору, орендна плата перераховується Орендарем щомісячно, до 10 числа наступного за звітним, відповідно до вимог діючої Методики, у наступному порядку: - безпосередньо до державного бюджету на рахунки, визначені фінансовими органами - у розмірі 70%; - на рахунок визначений балансоутримувачем у розмірі 30%.

Відповідно до п. 10.1 договору, даний договір укладено на 11 місяців, що діє з 15 червня 2006 року по 14 травня 2007 року включно.

В матеріалах справи наявні додаткові угоди до договору оренди щодо продовження дії договору та листування, в якому зазначено про те, що у зв`язку з тим, що сторони протягом одного місяця не виявили свого бажання про припинення або зміну умов договору оренди, згідно п. 2 ст. 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди № 2697-Н від 15 червня 2006 року вважається продовженим на той самий термін і на тих умовах, які були передбачені договором.

Згідно зі статтею 764 Цивільного кодексу України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Зі змісту статей 759, 763, 764 Цивільного кодексу України, ч. 1 статті 291 Господарського кодексу України, ч. 2 статті 17, ч. 2 статті 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" вбачається, що після закінчення договору оренди він може бути продовженим на такий самий строк, на який цей договір укладався, за умови, якщо проти цього не заперечує орендодавець.

Частиною 4 статті 284 Господарського кодексу України передбачено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення строку дії договору він вважається продовженим на такий самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

За змістом статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" термін договору оренди визначається за погодженням сторін. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов'язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника. У разі якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору.

Таким чином, в разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору, він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Як свідчать матеріали справи, позивач звернувся до відповідача з листом №19/227 від 30 вересня 2015 року із проектом додаткової угоди про зміну порядку сплати та розміру орендної плати до 01 (однієї) гривні в рік з проханням підписати додаткову угоду.

Як зазначає позивач, відповідачем було відмовлено в укладанні додаткової угоди до договору оренди (лист від 15 жовтня 2015 року №03-4582) та зазначено про необхідність документального підтвердження здійснення розповсюдження державних і комунальних періодичних видань та видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами на конкретних площах.

З матеріалів справ вбачається, що 06 листопада 2015 року позивачем було надано відповідачу докази проведення вищезазначеної діяльності, що підтверджується листом від 04 листопада 2015 року № 19/273.

Проте, як зазначає позивач, відповідач відповіді на вимогу позивача не надав, додаткову угоду про зміну порядку сплати та розміру орендної плати до 1 гривні в рік за договором № 2697-Н не підписав.

На думку позивача такі дії відповідача свідчать про порушення останнім його прав та законних інтересів, що й стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

В силу ч. 1 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди, а також інші документи згідно з переліком, визначеним Фондом державного майна України відповідному орендодавцеві, зазначеному у ст. 5 цього Закону.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендодавцями, зокрема, є органи, уповноважені органами місцевого самоврядування управляти майном, щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно їм належить або перебуває у комунальній власності.

Так, згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" засобам масової інформації у встановленому порядку передаються у безстрокову оренду приміщення загальнодержавної і комунальної власності, якими вони користуються для здійснення виробничої діяльності.

Державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємства зв'язку, що їх розповсюджують, користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв'язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій.

Відповідно до п. 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 (з подальшими змінами і доповненнями до неї), розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, державними та комунальними закладами охорони здоров'я, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, державними та комунальними телерадіоорганізаціями, редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв'язку, що їх розповсюджують, Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом, а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування становить 1 гривню.

За приписами частин 1, 3 статті 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" засобам масової інформації у встановленому порядку передаються у безстрокову оренду приміщення загальнодержавної і комунальної власності, якими вони користуються для здійснення виробничої діяльності. Державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємства зв'язку, що їх розповсюджують, користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв'язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій. Відповідно до пункту 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 року №786 (з подальшими змінами і доповненнями до неї), розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, державними та комунальними закладами охорони здоров'я, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, державними та комунальними телерадіоорганізаціями, редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв'язку, що їх розповсюджують, Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом, а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування становить 1 грн. Згідно з частиною 2 статті 2 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" норми цього Закону поширюються також на телерадіоцентри та підприємства поліграфії і зв'язку тією мірою, наскільки вони забезпечують діяльність цих засобів масової інформації. Водночас юридичного механізму реалізації цього положення Законом не передбачено.

Як вже зазначалося, одним із видів діяльності підприємства позивача є розповсюдження періодичних друкованих видань за передплатою або продаж їх у роздріб.

Відповідно до п.2.2.3 Статуту УДППЗ "Укрпошта" предметом діяльності позивача є розповсюдження періодичних друкованих видань, в тому числі державних і комунальних. Згідно свідоцтва № 572 від 20 серпня 2001 року про внесення УДППЗ "Укрпошта" до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції видами діяльності останнього є видавнича діяльність, розповсюдження видавничої продукції.

Харківська дирекція УДППЗ "Укрпошта" є філіалом УДППЗ "Укрпошта" (додаток № 1 до Статуту УДППЗ "Укрпошта"). Відповідно до п. 2.2.8.3 Положення про Харківську дирекцію УДППЗ "Укрпошта", затвердженого наказом УДППЗ "Укрпошта" № 852 від 09 листопада 2006 року, функцією Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" є надання послуг з розповсюдження періодичних видань по передплаті і вроздріб на території України.

Отже, діяльність позивача підпадає під дію Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".

При цьому, на противагу доводам апеляційної скарги слід наголосити, що поширення заходів державної підтримки засобів масової інформації на підприємства зв'язку пов'язано лише зі здійсненням підприємствами зв'язку діяльності з розповсюдження періодичних друкованих видань, що зазначені у частинах 1 та 3 статті 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів.

Отже, позивач, здійснюючи підтримку засобів масової інформації шляхом розповсюдження періодичних друкованих видань, має право на отримання в оренду комунального майна, на тих самих умовах, що і бюджетні установи, зі сплатою оренди в розмірі 1 грн на рік, оскільки таке право підприємств зв'язку прямо і без обмежень передбачено частиною 3 статті 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів".

Вказана правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 13 травня 2015 року у справі №920/55/14, від 27 травня 2015 року у справі №924/1134/14, постанові Вищого господарського суду від 05 листопада 2015 року №924/1112/14, постанові Вищого господарського суду від 16 липня 2015 року №920/2099/13.

З приводу посилань відповідача на необхідність розповсюдження саме спеціальних редакцій видань як обовязкової умови надання пільгових умов для оренди слід зазначити, що наявними в матеріалах справи договорами про розповсюдження місцевих видань, що укладались позивачем, та реєстром договорів по розповсюдженню періодичних видань (Том 1 а.с.118-202) підтверджується, що позивач є розповсюджувачем продукції друкованого засобу масової інформації, періодичних друкованих видань, в тому числі державних і комунальних (тобто спеціальних редакцій видань).

Одночасно погоджується колегія суддів з відмовою в задоволенні позовних вимог позивача в частині зазначення встановлення дати набуття чинності 01 жовтня 2015 року змін до договору оренди від 15 червня 2006 року № 2697-Н, та зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 187 Господарського кодексу України передбачено, що день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Крім того, у Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 29 травня 2013 року № 12 "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна", зазначено що ж до договорів оренди державного та комунального майна, то стаття 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначає умови, які є істотними для даних договорів, причому відповідно до статті 12 цього Закону договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору. Водночас не виключається можливість передачі розбіжностей, що виникають при укладанні договору оренди, на вирішення господарського суду. У такому випадку договір оренди вважається укладеним з моменту набрання законної сили відповідним рішенням господарського суду і на умовах, зазначених у цьому рішенні.

Відповідно до п. 9.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23 березня 2012 року "Про судове рішення" резолютивна частина рішення викладається із зазначенням умов договору, на яких він укладається.

З урахуванням викладених обставин, правомірно визначив, що позовні вимоги позивача про встановлення дати набуття чинності 01 жовтня 2015 року змін до договору оренди від 15 червня 2006 року № 2697-Н, не підлягають задоволенню, оскільки надання будь-якій угоді зворотної дії в часі може мати місце лише за згодою сторін, а такої згоди між сторонами не досягнуто.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги в зв'язку з її необґрунтованістю та відсутністю фактів, які свідчать про те, що оскаржуване рішення прийнято з порушенням судом норм матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують наведені висновки колегії суддів, у звязку з чим апеляційна скарга позивача не підлягає задоволенню з підстав, викладених вище, а оскаржуване рішення господарського суду Харківської області від 28 березня 2016 року у справі № 922/135/16 має бути залишене без змін.

Враховуючи, що апеляційний господарський суд дійшов висновку про відмову у задоволенні апеляційної скарги, витрати апелянта по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги не підлягають відшкодуванню.

Керуючись ст. ст. 33, 43, 44, 49, 99, 101, п.1 ст. 103, ст. 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Харківської області від 28 березня 2016 року у справі № 922/135/16 залишити без змін.

Дана постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови складено 27 травня 2016 року.

Головуючий суддя В.В.Россолов

Суддя Р.А.Гетьман

Суддя В.І.Сіверін