ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Сичова О.П.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
"26" травня 2016 р. Справа № 806/5132/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Бучик А.Ю., розглянувши апеляційну скаргу Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "31" березня 2016 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дівочки-сад" до Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2016 р. апеляційну скаргу Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області залишено без руху, оскільки в порушення вимог ч.6 ст.187 КАС України до скарги не додано документ про сплату судового збору та надано інспекції термін до 16 травня 2016 р. для усунення вказаних недоліків.
На клопотання Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області від 13 травня 2016 р. №295/10-110, ухвалою суду від 17 травня 2016 р. термін для усунення недоліків інспекції продовжено до 25 травня 2016 р.
На виконання вимог ухвали суду, 25 травня 2016 р. від Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області на адресу суду надійшло клопотання про продовження строку на усунення недоліків, з посиланням на те, що згідно кошторисних призначень на 2016 р. по КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки" на утримання інспекції в травні місяці залишок коштів складає 700,00 грн., яких не вистачає на оплату судового збору при поданні апеляційної скарги по справі №806/5132/15.
Відповідно до приписів ч.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе продовжити Володарсько-Волинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме: для надання документу про сплату судового збору.
В клопотанні про продовження строку на усунення недоліків інспекція також просить суд звільнити від сплати судового збору за подання апеляційної скарги по справі №806/5132/15, оскільки Володарсько-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області з об'єктивних причин, станом на дату подання клопотання - 24 травня 2016 р., фактично позбавлена можливості сплачувати судовий збір, а також оскільки виконання прийнятого у справі №806/5132/15 судового рішення призведене до значних втрат Державного бюджету України.
Розглянувши зазначене клопотання, суд приходить до висновку, що підстави для його задоволення відсутні.
Відповідно до ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Обмежене фінансування або несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, на думку суду, не може бути підставою для звільнення або відстрочення від сплати судового збору.
Згідно з приписами Закону України "Про судовий збір" від 22 травня 2015 р. № 484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 р., апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, звільнення апелянта від такого обов'язку поставить його у привілейоване положення по виконанню вимог цього Закону порівняно з іншими учасниками процесу.
Варто зазначити, що обов'язок сплати судового збору слугує гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду.
Суд зазначає, що Законодавцем при прийнятті Закону України від 22 травня 2015 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в розділі прикінцевих положень покладено обов'язок на Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 187, ч.3 ст.189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.
Клопотання про продовження строку на усунення недоліків по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги Володарсько-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області задовольнити.
Продовжити Володарсько-Волинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області строк до "10" червня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Володарсько-Волинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу
2- відповідачу/відповідачам: Володарсько-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області вул.Володарського,4,смт.Володарськ-Волинський,Володарсько - Волинський район, Житомирська облас,12100
- ,