Ухвала суду № 57956873, 18.05.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2016
Номер справи
2а/0370/1868/12
Номер документу
57956873
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

18 травня 2016 р.Справа № 876/3359/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Коваль Р.Й., перевіривши апеляційну скаргу Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29.01.2016р. по справі № 2а/0370/1868/12за позовом Публічного акціонерного товариства "Ковельсільмаш" до Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 29.01.2016р. задоволено позов Публічного акціонерного товариства "Ковельсільмаш" до Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення.

На зазначену постанову суду Ковельською обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області подано апеляційну скаргу.

Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у визначеному законом розмірі .

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. N 3674-VI (далі Закон N 3674-VI, зі змінами внесеними Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22.05.2015 р. N 484-VIII , які набрали чинності 01.09.2015 р.).

Згідно ч.1 ст.4 Закону N 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 вказаної статті визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

На момент подання до адміністративного суду позову, ч.2 ст.4 Закону N 3674-VI передбачалось, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог,але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідно до ст.8 Закону України Про Державний бюджет України на 2012 рік станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1073 грн.

Із матеріалів справи видно, що предметом спору є визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № НОМЕР_1, яким визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем 1530132 грн. та 46118 грн. штрафних санкцій та № НОМЕР_2, яким зменшено суму від'ємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 15161089 грн., а тому цей позов носить майновий характер. Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 2146 грн.(1530132 + 46118 + 15161089 = 16737339 х 0,01 = 167373,39 грн., але не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат 1073*2=2146).

За таких обставин, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 2360,60 грн. (110% від 2146 грн.).

Враховуючи, що відповідачем сплачено судовий збір за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду у розмірі 2009,70 грн., йому необхідно доплатити 350,90 грн. (2360,60 - 2009,70 = 350,90).

Крім того, апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку, оскільки ним пропущено строк на апеляційне оскарження.

Як видно з матеріалів справи, постанова Волинського окружного адміністративного суду від 29.01.2016 р. проголошена у відкритому судовому засіданні за участю представника податкового органу, а повний текст постанови виготовлено 03.02.2016 р.

Копію вищезазначеної постанови відповідач отримав 08.02.2016 р., що підтвердується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення(а.с. 247).

Згідно ч.2 ст.186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно абз.1 ч.4 ст.189 КАС України (із змінами внесеними Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства № 4176-VI від 20.12.2011 року), апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Так, поважними визнаються обставини, які є обєктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і повязані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Підставою для визнання причин пропуску строку для апеляційного оскарження поважними апелянт зазначає те, що ним уже оскаржувалась дана постанова, однак його апеляційна скарга була залишена без руху, у звязку із несплатою судового збору та згодом повернута, у зв'язку із невиконанням вимог ухвали про залишення без руху.

Зазначає, що причиною невиконання вимог ухвали про залишення без руху було відсутність коштів на рахунках для сплати судового збору.

Апелянт сплативши судовий збір за подання апеляційної скарги вважає, що усунув причини, що перешкоджали оскарженню рішення і враховуючи, що він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду повторно подав апеляційну скаргу.

Проте, апелянтом не надано жодних належних та допустимих доказів, які б засвідчували дату поступлення коштів і його майновий стан та підтверджували неспроможність сплатити судовий збір раніше. А тому відповідно до вимог ч.4 ст.189 КАС апеляційну скаргу - слід залишити без руху, надавши термін для усунення її недоліків.

Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч.6 187 КАС України, а також з пропуском строку на апеляційне оскарження, без наведення обґрунтованих причин пропуску цього строку, таку у відповідності до ст.ст. 108, 187, 189 КАС України слід залишити без руху.

Зазначені недоліки можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів, з дня отримання копії цієї ухвали, заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням обґрунтованих підстав пропуску цього строку та наданням належних та допустимих доказів, які б засвідчували дату поступлення коштів і його майновий стан та підтверджували неспроможність сплатити судовий збір раніше, а також оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 350,90 грн за реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) 825014, рахунок отримувача 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету 22030001, Призначення платежу Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст.108, ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29.01.2016р. по справі № 2а/0370/1868/12 за позовом Публічного акціонерного товариства "Ковельсільмаш" до Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки особі, які подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.

Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Коваль Р.Й.