КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 810/1199/16 Головуючий у 1-й інстанції: Виноградова О.І. Суддя-доповідач: Мамчур Я.С
У Х В А Л А
Іменем України
24 травня 2016 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Мамчура Я.С,
суддів: Шостака О.О., Желтобрюх І.Л.
при секретарі: Кривді В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві у відповідності до положень ст. 41 КАС України без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Славутичі ГУ ДФС у Київській області на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року у справі за поданням Державної податкової інспекції у м. Славутичі ГУ ДФС у Київській області до ОСОБА_2 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у м. Славутичі ГУ ДФС у Київській області, звернувся до Київського окружного адміністративного суду з поданням до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у сумі 25 000,00 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року подання залишено без руху.
Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову про направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року зазначене подання залишено без руху та зобов'язано позивача усунути недоліки у встановлений строк. Постановляючи ухвалу про залишення подання без руху, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем при зверненні до суду не додано доказів про сплату судового збору. Крім того, судом першої інстанції звернуто увагу, що подання, було подано без додержання вимог ч. 3 ст. 1833 та ч. 3 ст 106 КАС України.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст. 1833 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; стягнення коштів за податковим боргом тощо. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, яка субсидіарно застосовується до відносин з приводу звернення суб'єкта владних повноважень до суду з поданням, до позовної заяви (подання) додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Також, згідно з вимогами ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавства. Отже, за звернення до суду суб'єкта владних повноважень з поданням, як формою адміністративного позову, що передбачена процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду від 5 лютого 2016 р. № 2 "Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».
У зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з приводу залишення даного подання без руху, тому підстав для скасування ухвали суду від 06 квітня 2016 року не вбачається.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів, погоджується з висновками суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу позивача необхідно залишити без задоволення, а ухвала суду першої інстанції - без змін, оскільки ухвала прийнята з дотриманням норм процесуального права.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Славутичі ГУ ДФС у Київській області - залишити без задоволення.
Ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року - залишити без змін.
Стягнути з Державної податкової інспекції у м. Славутичі ГУ ДФС у Київській області на користь Київського апеляційного адміністративного суду (отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38004897, банк отримувача: ГУДКCУ у м. Києві, МФО 820019, рахунок отримувача 31211206781007, код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень 00 коп.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий Я.С. Мамчур
Судді І.Л. Желтобрюх
О.О. Шостак
Повний текст складено 27.05.2016 р.
Головуючий суддя Мамчур Я.С
Судді: Желтобрюх І.Л.
Шостак О.О.