Ухвала суду № 57925853, 25.05.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2016
Номер справи
806/5220/15
Номер документу
57925853
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Черонова Г.В.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

УХВАЛА

"25" травня 2016 р. Справа № 806/5220/15

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Майор Г.І., розглянувши апеляційну скаргу Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "04" січня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області визнання протиправними та скасування постанов ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04 січня 2016 року позов задоволено.

Визнано протиправними та скасовано постанови, винесені державним виконавцем Державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції, про стягнення виконавчого збору: від 25.09.2012 ВП №34316658; від 01.03.2013 ВП №34317984; від 01.03.2013 ВП №34368863 та постанови про відкриття виконавчого провадження: ВП №43981491 від 10.07.2014; ВП №43981786 від 10.07.2014; ВП №43981723 від 10.07.2014.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Відділ державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою.

25 квітня 2016 року Відділ державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою.

Одночасно, заявником подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке обґрунтоване тим, що останнім вже подавалась апеляційна скарга на це ж рішення, однак ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 01.03.2016 апеляційна скарга залишена без руху, у зв'язку з несплатою судового збору, в подальшому ухвалою суду від 23.03.2016 апеляційну скаргу Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області повернуто разом із доданими матеріалами та копією цієї ухвали. Крім того, вказано, що у зв'язку з тим, що Відділ державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області був позбавлений можливості сплатити судовий збір і 10.03.2016 року звернувся до Головного територіального управління юстиції в Житомирській області щодо перерахування судового збору за подання апеляційної скарги, на що отримав відповідь лише 13.04.2016 року.

За приписами ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

За таких обставин клопотання про поновлення строку підлягає задоволенню.

Також Відділом державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області подано клопотання про відстрочку сплати судового збору до розгляду справи по суті, яке мотивоване тим, що відповідно до довідки Головного територіального управління юстиції в Житомирській області від 13.04.2016 року №1040/5.2-37 відсутні кошти для оплати судового збору у зв'язку із відсутністю відкритих асигнувань спеціального фонду державного бюджету за відповідним кодом класифікації видатків.

Аналізуючи подане клопотання, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню, оскільки заявник не зазначає, яким чином відстрочення сплати судового збору дасть можливість усунути недоліки апеляційної скарги.

Тим більше, що відповідні норми законодавства про зміну ставок судового збору були прийняті ще у травні 2015 року, а набрали чинності у вересні 2015 року. При цьому п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII від 22.05.2015 року на Кабінет Міністрів України покладався обов'язок забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Суду не надано жодних доказів, чому відповідні норми законодавства не були виконані в цій частині.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".

Позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.

Законом України " Про судовий збір" зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VІII, чинний з 01.09.2015 року, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з п.п.1 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору встановлена у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п.п. 1 п.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання фізичною особою до суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" від 22.05.2015 року, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року, який складає 1218 грн.

Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції становить 2144,35 грн. ((1218х0,4=487,2х3=1461,6 (немайнові вимоги); (4856,97+35171,78+8752,35)х1%=487,81 (майнова вимога), 1461,6+487,81=1949,41- в суд першої інстанції; в суд апеляційної інстанції 1949,41x1,1(110 %)= 2144,35)).

Судовий збір за подання апеляційної скарги повинен бути сплачений на номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.

Оригінал документу про сплату судового збору слід надати суду.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 187, ч.3 ст.189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 04 січня 2016 року задовольнити.

Поновити Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області пропущений строк на апеляційне оскарження постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 04 січня 2016 року.

Відмовити Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області у задоволенні клопотання про відсточку сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області залишити без руху.

Надати Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області строк до "10" червня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити Відділу державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Г.І. Майор

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2- відповідачу/відповідачам: Відділ державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції Житомирської області вул.Черняхівського, 12-а,м.Житомир,10014

- ,