ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про скасування заходів реагування
25 травня 2016 року м. Київ № 826/14198/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про скасування заходів реагування застосованих постановою від 21.08.2015 року у справі:
за позовом Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві,
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг",
про застосування заходів реагування,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" звернулось до суду із заявою про скасування заходів реагування заснованих постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.08.2015 року по справі №826/14198/15 за позовом Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" про застосування заходів реагування.
Заява подана в порядку ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. ч. 12-13 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю). Заява про скасування заходів реагування підлягає розгляду та вирішенню суддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви. У разі якщо суд дійде висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, він розглядає заяву у порядку письмового провадження.
За результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню. Відмова у задоволенні заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про скасування заходів реагування.
Дослідивши матеріали заяви про скасування заходів реагування суд дійшов висновку, що така заява підлягає вирішенню суддею одноособово з в порядку письмового провадження.
Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві надало суду письмові пояснення, які долучено до матеріалів справи та з яких вбачається, що внаслідок позапланової перевірки встановлено, що товариством усунуто порушення щодо питань, які підлягали перевірці.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
Солом'янським районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (далі - Солом'янське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві) було видано наказ від 19.05.2015 № 100 про проведення перевірки. Так, згідно п. 28 даного наказу т.в.о. начальника відділу з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Солом'янського РУ ГУ ДСНС України капітаном служби цивільного захисту Кравченком Р.В. доручено в період 08.06.2015-26.06.2015 року провести планову перевірку АЗС ТОВ «Альянс Холдинг» з додержанням вимог чинного законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки.
На підставі наказу Солом'янського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві від 19.05.2015 № 100 державному інспектору було видано посвідчення від 08.06.2015 № 170 на проведення планової перевірки АЗС ТОВ «Альянс Холдинг» за адресою: проспект Комарова, 42-А, у Солом'янському районі міста Києва.
Повідомлення від 22.05.2015 року № 21/1360 про проведення планової перевірки АЗС ТОВ «Альянс Холдинг» за адресою: проспект Комарова, 42-А, у Солом'янському районі міста Києва, було передано керівництву ТОВ «Альянс Холдинг», про що зроблений запис в журналі вхідної документації ТОВ «Альянс Холдинг» за № 229 від 25.05.2015 року.
На підставі наказу Солом'янського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві від 19.05.2015 № 100 та посвідчення від 08.06.2015 № 170 в період 08.06.2015 - 26.06.2015 було здійснено планову перевірку суб'єкта господарювання з додержання вимог чинного законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки.
За результатами перевірки державним інспектором було складено акт від 26.06.2015 № 188 (далі - Акт № 188) перевірки додержання (виконання) суб'єктом господарювання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб.
За наслідком здійснення перевірки встановлено, що АЗС ТОВ «Альянс Холдинг» за адресою: проспект Комарова, 42-А, у Солом'янському районі міста Києва, функціонує з рушеннями правил та норм пожежної і техногенної безпеки.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.08.2015 адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві задоволено частково, застосовано заходи реагування до Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс Холдинг» (код ЄДРПОУ 34430873) у вигляді повного зупинення роботи АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Холдинг» за адресою: проспект Комарова, б. 42-А у Солом'янському районі міста Києва, а також обов'язок щодо забезпечення виконання рішення покладено на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві шляхом знеструмлення та опечатування розподільчих електрощитів приміщення АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Холдинг» (код ЄДРПОУ 34430873) за адресою: проспект Комарова, б. 42-А у Солом'янському районі міста Києва.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Так, згідно зі ст. 1, ч. 5 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ч. 1 ст. 6, ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Абзацом третім частини першої статті 6 наведеного Закону встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).
Підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року №877-V (надалі - Закон №877-V) підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема: перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).
Згідно із ч.6 ст.7 Закону №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, в якому зазначає стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
Окрім цього, підпунктом 3.16.1 Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.05.2012 року №863, під час проведення планової або позапланової перевірки у попередньому приписі, якщо такий є, посадова особа органу Держтехногенбезпеки України, яка здійснює перевірку, зобов'язана зробити відмітки. При виконанні запропонованих приписом заходів навпроти кожного з них робиться позначка «виконано», ставиться дата перевірки та підпис посадової особи органу Держтехногенбезпеки України, а при невиконанні - у кінці припису відмічаються порядкові номери невиконаних пунктів, указуються заходи, які вжиті до посадових осіб, а також вжиті згідно із законодавством запобіжні заходи, з чим ознайомлюється керівник суб'єкта господарювання або органу влади чи його заступник, або уповноважена ним особа.
Судом встановлено, що інспектором Головного управління з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної техногенної безпеки ДСНС України в м. Києві було здійснено позапланову перевірку щодо підтвердження усунення ТОВ «Альянс Холдинг» порушень норм і правил у сфері пожежної та техногенної безпеки по проспекту Комарова, буд. 42-а у Солом'янському районі м. Києва.
На підставі проведеної позапланової перевірки до ТОВ «Альянс Холдинг» Головним державним інспектором з нагляду у сфері пожежної техногенної безпеки у м. Києві було направлено лист № 65/1/2312 від 30.03.2016 року (копію листа додано до матеріалів справи), відповідно до якого порушення, які були зазначені в акті перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки Солом'янського РУ ГУ ДСНС України в м. Києві від 26.06.2015 №188 щодо ТОВ «Альянс Холдинг» по проспекту Комарова, буд. 42-а у Солом'янському районі м. Києва., усунені.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви ТОВ «Альянс Холдинг» та необхідності скасування заходів реагування, застосованих постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.08.2015.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.160, ст.165, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву ТОВ «Альянс Холдинг» про скасування заходів реагування.
2. Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду застосовані постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.08.2015 по справі №826/14198/15 до ТОВ «Альянс Холдинг» у вигляді повного зупинення роботи АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг"за адресою проспект Комарова, буд. 42-а у Солом'янському районі м. Києва..
Ухвала набирає чинності з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.І. Добрянська