Постанова № 57901523, 12.05.2016, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
12.05.2016
Номер справи
367/2108/16-а
Номер документу
57901523
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 367/2108/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2016 року Ірпінський міський суд Київської області в складі

головуючого судді Пархоменко О.В.,

з участю секретаря Григорян Н.Г,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради Київської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом, посилаючись на те, що у жовтні 2015 року він звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1. У грудні 2015 року ним отримано копію витягу із рішення Бучанської міської ради від 26 листопада 2015 року № 46-2-УІІ "Про розгляд заяв громадян", яким відповідачем позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

Вважає, що зазначене рішення Бучанської міської ради від 26 листопада 2015 року № 46-2-УІІ "Про розгляд заяв громадян" в частині відмови йому у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд незаконним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки відповідачем у оскаржуваному рішенні не зазначено жодних підстав чи мотивів для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою. Відповідачем у порушення вимог Земельного кодексу України надано невмотивовану та незаконну відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, у зв'язку із чим оскаржуване рішення в частині відмови у наданні йому дозволу на розробку проекту землеустрою є незаконним та підлягає скасуванню.

В зв'язку із викладеними обставинами позивач просив визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 26 листопада 2015 року № 46-2-УІІ "Про розгляд заяв громадян" в частині відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1; зобов'язати Бучанську міську раду (ідентифікаційний код юридичної особи 04360586, адреса 08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1 з врахуванням висновків суду; судові витрати покласти на відповідача.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи за відсутності позивача та/або його представника за наявними в матеріалах справи доказами, а також надав суду письмові пояснення по справі, в яких позов підтримує та просить задовольнити.

Представник відповідача - Бучанської міської ради в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду письмову заяву про розгляд справи у відсутності представника Бучанської міської ради та про результати розгляду справи повідомити Бучанську міську раду.

У зв'язку із цим суд, враховуючи письмові заяви представника позивача та представника відповідача, вважав за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі /у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження/, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає заявлений позов таким, що підлягає до часткового задоволення, виходячи із наступного.

Відповідно до вимог ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

В судовому засіданні встановлено, що у жовтні 2015 року позивач звернувся до Бучанської міської ради із заявою (клопотанням) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

Встановлено, що згідно рішення Бучанської міської ради Київської області від 26 листопада 2015 року № 46-2-УІІ "Про розгляд заяв громадян" розглянувши заяви громадян відповідно до списку (додаток 1) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва в м. Буча, керуючись ст. 12, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада вирішила відмовити громадянам відповідно до списку (додаток 1), зокрема ОСОБА_1, Івано-Франківська область в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва в м. Буча, повідомити громадян відповідно до списку (додаток 1) про прийняте радою рішення.

Наведені обставини підтверджуються матеріалами справи.

У відповідності до ст. 118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У відповідності до п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях вирішуються питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов до висновку, що оскільки відповідач - Бучанська міська рада, відмовляючи позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у м. Буча, у своєму рішенні не навів належних обґрунтувань відмови позивачу у наданні такого дозволу з підстав, визначених ст. 118 ЗК України, а тому рішення Бучанської міської ради від 26 листопада 2015 року № 46-2-УІІ "Про розгляд заяв громадян" в частині відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1 не ґрунтується на вимогах закону та підлягає скасуванню, оскільки згідно п. 7 ст. 118 ЗК України підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

В зв'язку із цим суд вважає, що, виходячи із положень ст. 118 ЗК України слід зобов'язати Бучанську міську раду на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1 та прийняти рішення у відповідності до норм статті 118 Земельного кодексу України.

Разом із цим суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача на користь позивача понесені ним судові витрати підлягають до часткового задоволення, виходячи із наступного.

У відповідності до п. 1 ч.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що на час подання позову позивачем становить розмір 551, 20 гривень. Позивачем згідно квитанції № ПН1923 від 10 лютого 2016 року сплачено судовий збір у сумі 1 102,42 гривні. Таким чином, при вирішенні питання про розподіл судових витрат, виходячи із положень ст. 94 КАС України, суд вважає, що із відповідача на користь позивача слід стягнути судові витрати у сумі 551,20 гривень, частково задовольнивши дані вимоги позивача.

При цьому, суд вважає, що слід повернути позивачу надмірно сплачену суму судового збору у розмірі 551,22 гривні, які сплачені по квитанції № ПН1923 від 10 лютого 2016 року.

Таким чином суд задовольняє заявлені позовні вимоги частково.

На підставі викладеного та ст. ст. 118, 151 ЗК України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст. 2, 4, 9, 11, 71, 86, 100, 158-163, 167 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 26 листопада 2015 року № 46-2-УІІ "Про розгляд заяв громадян" в частині відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1.

Зобов'язати Бучанську міську раду (ідентифікаційний код юридичної особи 04360586, адреса 08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1 та прийняти рішення у відповідності до норм статті 118 Земельного кодексу України.

Стягнути з Бучанської міської ради Київської області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 551,20 гривень.

Повернути ОСОБА_1 надмірно сплачену суму судового збору у розмірі 551,22 гривні, які сплачені по квитанції № ПН1923 від 10 лютого 2016 року.

В інший частині позов залишити без задоволення.

Копію постанови направити сторонам для відома.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя: О. В. Пархоменко