Ухвала суду № 57894911, 20.05.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2016
Номер справи
0870/11856/12
Номер документу
57894911
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"20" травня 2016 р.

справа № 0870/11856/12

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Щербак А.А. розглянувши апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Харківській області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2015 року у справі за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Запорізької районної ради Запорізької області про зобов'язання виконати вимогу, -

в с т а н о в и в:

Державною фінансовою інспекцією в Харківській області подана апеляційна скарга на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2015 року у справі за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Запорізької районної ради Запорізької області про зобов'язання виконати вимогу.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.187 КАС України.

У відповідності до ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Особою, що подає апеляційну скаргу документу про сплату судового збору не надано.

Позивач просить відстрочити сплату судового збору, посилаючись на те, що станом на 21.01.2016 діє тимчасовий кошторис на І квартал 2016 року, яким не передбачені видатки на сплату судового збору.

Розглянувши дане клопотання суддя не вбачає підстав для його задоволення з огляду на наступне.

01 вересня 2015 року до статті 5 Закону України "Про судовий збір" внесені зміни, якими передбачено вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, до яких Державну фінансову інспекцію України та її територіальні органи не віднесено.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VІІІ від 22 травня 2015 року, Кабінет Міністрів України зобов’язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Проте, суддя зазначає, що майновий стан сторони у справі не можна розглядати як тотожне відсутності коштів на відповідні витрати в кошторисі суб’єкта владних повноважень, адже держава, приймаючи певні правові норми, взяла на себе зобов’язання щодо сплати судового збору при зверненні до суду такими суб’єктами.

Враховуючи зазначене, суддя доходить висновку, що наведені у клопотанні доводи не є підставою для відстрочення сплати судового збору.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції, чинній на момент подання позовної заяви, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору, що підлягає сплаті становить 0,03 мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2012 року 1073 грн. 00 коп.

Таким чином розмір судового збору, що підлягає сплаті, становить 35 грн. 41 коп.

Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом надання документу про сплату судового збору у розмірі 35,41 грн., за реквізитами:

Отримувач коштів: УДКСУ у Бубушкінському районі м. Дніпропетровськ

Дніпропетровської області,

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274

Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровськ

Код банку отримувача (МФО) 805012

Рахунок отримувача 31217206781004,

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу: *;101;_____(код платника);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.

Ч. 3 ст. 189 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 187, 189 КАС України, суддя, -

у х в а л и в:

Відмовити Державній фінансовій інспекції в Харківській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Харківській області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2015 року у справі за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Запорізької районної ради Запорізької області про зобов'язання виконати вимогу - залишити без руху.

Надати позивачу строк до 20 червня 2016 р. для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України згідно ст. 212 КАС України.

Суддя А.А. Щербак