Ухвала суду № 57893453, 25.05.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2016
Номер справи
805/1028/16-а
Номер документу
57893453
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

25 травня 2016 р. Справа №805/1028/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Донецької області, прокурора Толчек А.О. про визнання незаконним проведення антитерористичної операції на території Донецької області, -

встановила:

14 квітня 2016 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач), датований 04 квітня 2016 року і надісланий на адресу суду з Артемівської установи виконання покарань УДПтСУ в Донецькій області 04 квітня 2016 року, до Прокуратури Донецької області, прокурора Толчек А.О., в якому позивач просив визнати незаконним проведення антитерористичної операції на території Донецької області.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви, крім іншого, зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

В порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 106 КАС України позивачем невірно зазначено найменування суду, до якого подано адміністративний позов. Замість вірного найменування суду «Донецький окружний адміністративний суд» позивачем вказано «Адміністративний суд Донецької області».

В порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України позивачем не зазначені його імя та по батькові; не вказані його номер засобів звязку та адреса електронної пошти, якщо такі є.

В порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України позивачем не конкретизовано, до якого саме відповідача заявлено позов (до Прокуратури Донецької області чи до прокурора Толчек А.О.); не зазначена поштова адреса відповідача (відповідачів), а також його (їх) номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

В порушення приписів п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України заявлена позивачем вимога про визнання незаконним проведення антитерористичної операції не відповідає ч. 4 ст. 105 КАС України.

Позовна заява не містить обґрунтування якими саме рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача (відповідачів) порушені права позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додана її копія (копії) та копії документів, що приєднуються до неї, для відповідача (відповідачів).

Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон № 3674), який з 01 вересня 2015 року діє у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справляння судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до обєктів справляння судового збору відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 3674, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить субєктів, яким згідно з нормами ст. 5 Закону № 3674 встановлені пільги щодо його сплати.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору.

Згідно з приписами ст. 8 Закону № 3674, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі; суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Однак клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, про відстрочення чи розстрочення його сплати позовна заява також не містить.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, що передбачено ч. 1 ст. 108 КАС України.

Оскільки позовна заява ОСОБА_1 не відповідала вимогам ч. 4 ст. 105, ч. ч. 1, 3 ст. 106 КАС України, ухвалою від 18 квітня 2016 року вона була залишена без руху із наданням позивачу десятиденного строку від дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви мали бути усунені шляхом: оформлення позовної заяви у відповідності до вимог ч. 1 ст. 106 КАС України; формулювання позовних вимог відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України; подання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів; подання документа про сплату судового забору за реквізитами, вказаними у цій ухвалі, або обґрунтованого клопотання про звільнення від сплати судового збору, про відстрочення чи розстрочення його сплати.

Копія ухвали від 18 квітня 2016 року отримана позивачем 21 квітня 2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Правом на оскарження в апеляційному порядку ухвали про залишення позовної заяви без руху позивач не скористався.

Отже, ухвала від 18 квітня 2016 року набрала законної сили та є обовязковою до виконання.

Станом на 25 травня 2016 року недоліки позовної заяви у строк і спосіб, визначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позивачем не усунені, а тому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява підлягає поверненню позивачеві.

Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ч. 3, ч. ч. 4-6 ст. 108, ст.ст. 160, 165, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалила:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Прокуратури Донецької області, прокурора Толчек А.О. про визнання незаконним проведення антитерористичної операції на території Донецької області повернути позивачеві.

3. Розяснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

4. Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка звернулася з позовною заявою.

5. Ухвала в частині, яка стосується повернення позовної заяви, може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

6. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кравченко Т.О.