24.05.2016 Провадження №2-а/389/22/16
ЄУН 389/1272/16-а
У Х В А Л А
24 травня 2016 року Суддя Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Г.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора роти №3 батальону УПП у м.Кіровограді ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до інспектора роти №3 батальону УПП у м.Кіровограді ОСОБА_2, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ПС2 №709982 від 10 травня 2016 року про накладення на нього адміністративного стягнення за ч.1 ст.122 КУпАП у розмірі 255 грн. Одночасно просить провадження у адміністративній справі закрити у звязку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Стаття 106 ЦПК України містить вимоги до позовної заяви. За приписом частини 3 вказаної статті, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Питання справляння судового збору, крім Закону України "Про судовий збір", регулюється іншим законодавством, відносини щодо звільнення від сплати судового збору врегульовуються не тільки статтею 5 Закону № 3674-VI, яка не містить вичерпного переліку пільг щодо сплати судового збору, а й іншими законами України.
Так, зокрема, відповідно до статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Законом України «Про судовий збір» такі особи не віднесені до кола субєктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до обєктів, за подання яких судовий збір не справляється.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Державне мито це плата за дії (послуги) уповноважених органів, що стягується з метою покриття витрат, які виникають у зв'язку з цим.
Різниця між збором і митом полягає в тому, що збір є платежем за наявність певного права, а мито - за здійснення на користь платника дій, які мають юридичне значення.
У пункті 3 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 03 жовтня 1997 року № 4-зп у справі про набуття чинності Конституцією України зазначено, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є і те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше.
Таким чином за наявності декількох законів, норми яких по-різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах суди повинні застосовувати положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
При зверненні до суду сплаті підлягає судовий збір, а не держане мито. Стаття 288 КУпАП не містить положень про звільнення особи, яка оскаржує постанову у справі про адміністративне правопорушення від сплати судового збору.
Отже, за подання до суду адміністративного позову про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», норми якого у даному випадку є спеціальними.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Дана позовна заява не відповідає зазначеним вимогам чинного законодавства та потребує уточнення, оскільки не сплачено судовий збір, сума якого має складати 551 грн. 20 коп.
За вказаних обставин провадження у справі не може бути відкритим, а тому відповідно до ст.108 КАС України дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. ст.ст.106, 108, 165, 186 КАС України, судя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора роти №3 батальону УПП у м.Кіровограді ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення залишити без руху, для усунення недоліків строком п'ять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Запропонувати позивачу сплатити судовий збір у сумі 551 грн. 20 коп. і на підтвердження зазначеного надати суду відповідні документи.
Банківські реквізити для зарахування судового збору до державного бюджету за звернення до Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області.
Отримувач коштів:
Знам'янське УК/м. Знам'янка/22030101
Код ЄДРПОУ: 02896880
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38011312
Банк отримувача: ГУДКСУ у Кіровоградській області
Код банку отримувача: (МФО): 823016
Рахунок отримувача: 31219206700010
КОД класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області (назва суду, де розглядається справа).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Г.В. Берднікова