ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2016 року о/об 13 год. 49 хв.
Справа № 808/1397/16
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Бердянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Енергомаш»
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Бердянська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі – позивач або Бердянська ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Енергомаш» (надалі – відповідач або ТОВ НВП «Енергомаш»), в якому позивач просить суд: стягнути кошти у сумі податкового боргу з податку на прибуток та податку на додану вартість у розмірі 180040 грн. 21 коп. з рахунків платника податків у банках обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Еиергомаш» (код 32787127) перерахувавши: податок на прибуток приватних підприємств – 43109 грн. 84 коп. на р/р31113009700011, Державний бюджет, код платежу 11021000, код ОКПО 38042560, МФО 813015, банк одержувача: Бердянський УДКСУ ГУДКСУ; податок на додану вартість – 136930 грн. 37 коп. на р/р31115029700011, Державний бюджет, код платежу 14060100, код ОКПО 38042560, МФО 813015, банк одержувача: Бердянський УДКСУ ГУДКСУ.
Позивач у позові зазначив, що станом на 13.04.2016 відповідач має податковий борг перед бюджетом: з податку на прибуток приватних підприємств – 43109 грн. 84 коп.; з податку на додану вартість – 136930 грн. 37 коп., який виник як внаслідок несплати самостійно задекларованої суми з податку на прибуток приватних підприємств, так і внаслідок несплати визначеного контролюючим органом зобов’язання з податку на додану вартість.
Представником позивача подано до суду клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження. Позовні вимоги представник позивача підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не прибув. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заяв, клопотань до суду не подавав.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Єгорова, буд.1. ТОВ НВП «Енергомаш» має ідентифікаційний код 32787127.
1. Заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємств виникла у результаті несплати узгодженої суми податкового зобов'язання, визначеного ТОВ НВП «Енергомаш» самостійно у поданій 25.02.2016 Податковій декларації з податку на прибуток підприємства №9276037916, в якій задекларовано до сплати зобов'язання у сумі 50973 грн. 00 коп. (а.с.13).
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання (платіжних документів) ТОВ НВП «Енергомаш» до суду не надало.
У зв'язку з наявністю на момент виникнення боргу переплати, сума податкового боргу за вищевказаним податковим зобов'язанням зменшилась та складає 43109 грн. 84 коп.
2. Заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ТОВ НВП «Енергомаш» самостійно у поданому: Уточнюючому розрахунку до Податкової декларації з податку на додану вартість №9039003682 – 104664 грн. 00 коп.; Уточнюючому розрахунку до Податкової декларації з податку на додану вартість №9039003682 – 4263 грн. 00 коп. (штраф); Уточнюючому розрахунку до Податкової декларації з податку на додану вартість №9039008484 – 1095 грн. 00 коп.; Уточнюючому розрахунку до Податкової декларації з податку на додану вартість №9039008484 – 76 грн. 00 коп. (штраф).
Згідно з пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України по податку на додану вартість нараховано пеню у сумі 26832 грн. 37 коп.
Доказів самостійної сплати податкових зобов’язань (платіжних документів) ТОВ НВП «Енергомаш» до суду не надало.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як зазначено у п.11 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого 05.12.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994, форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов’язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки ТОВ НВП «Енергомаш» (зворотній бік) згідно яких за відповідачем обліковується борг: з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 43109 грн. 84 коп.; з податку на додану вартість у сумі 136930 грн. 37 коп.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов’язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу. Отже, позивачем доведено суму заборгованості ТОВ НВП «Енергомаш».
Як зазначено у пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога – це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу №5-23 від 14.01.2015 (а.с.10).
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Згідно з п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг: з податку на прибуток приватних підприємств – 43109 грн. 84 коп.; з податку на додану вартість – 136930 грн. 37 коп., який у добровільному порядку – не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що вказані суми заборгованості повинні бути стягнуті з ТОВ НВП «Енергомаш» у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Енергомаш» (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Єгорова, буд.1, ідентифікаційний код 32787127) у банках, обслуговуючих даного платника податків, на користь бюджету податковий борг:
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 43109 грн. 84 коп., перерахувавши на р/р31113009700011, Державний бюджет, код платежу 11021000, код ОКПО 38042560, МФО 813015, банк одержувача: Бердянський УДКСУ ГУДКСУ;
- з податку на додану вартість у сумі 136930 грн. 37 коп., перерахувавши на р/р31115029700011, Державний бюджет, код платежу 14060100, код ОКПО 38042560, МФО 813015, банк одержувача: Бердянський УДКСУ ГУДКСУ.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 19.05.2016.
Суддя О.О. Прасов