Справа № 212/1385/16-а
2-а/212/51/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2016 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд м. Кривого Дніпропетровської області в складі головуючого судді - Борис О.Н., з участю секретаря судового засідання Хазієвої Т.В., представників сторін: позивача - адвоката Вовк Л.М., відповідача Ніколенко М.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
10 березня 2016 року позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області, який є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_3 зазначила, що з липня 1985 року по 10 березня 2015 року, з перервами, працювала в органах прокуратури України. 10.03.2015 року наказом прокурора Дніпропетровської області № 522к, її було звільнено з органів прокуратури Дніпропетровської області за власним бажанням у зв'язку із виходом на пенсію відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».
13 вересня 2015 року відповідач призначив їй пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на вказану дату виходячи із розміру 90% від чинної на той час заробітної плати на посаді працівника прокуратури Дніпропетровської області. Після звільнення, 09.12.2015 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до нового розміру заробітної плати.
За результатами розгляду звернення ОСОБА_3 отримала відмову, згідно якої перерахунок пенсії проведено згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» та з урахуванням Закону України № 76 від 28.12.2014 року «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», а саме, пенсія прокурорам та слідчим призначається в розмірі 60% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та рекомендовано у випадку не згоди з рішенням відповідача звернутися до суду.
Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, а зазначене рішення необґрунтованим, незаконним та таким, що підлягає скасуванню, за захистом своїх порушених прав позивач змушена звернутися до суду.
У судовому засіданні представник позивача Вовк Л.М. позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити, посилаючись на підстави викладені у позові.
Представник відповідача Ніколенко М.Є. у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог, свої усні доводи обґрунтував письмовими запереченнями, в яких вказав, що пенсійне забезпечення прокурорів регулюється нормами ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ та нормами ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII, якими визначені умови призначення (перерахунку) пенсії та розмір пенсійних витрат.
З метою збалансування солідарної системи пенсійного страхування, відновлення соціальної справедливості щодо порядку призначення пенсії незалежно від закону, за яким вона призначається, а також розумного співвідношення між мінімальним та максимальним розмірами пенсій, Законом України від 08 липня 2011 року № 3668-УІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права (пенсія призначається в розмірі 80% від суми місячної заробітної плати незалежно від стажу роботи).
Враховуючи фінансові можливості держави, маючи повне економічне обґрунтування Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності в цій частині 01 травня 2014 року, прокурорам зменшено відсоток пенсії від суми місячної заробітної плати з 80 % до 70 %.
Законом України від 28.12.2014 № 76-УІП «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» внесено зміни, зокрема визначено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до повноважень Конституційного Суду України, Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року №20-рп/2011 визначено, що одним з визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громади та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень (абзац сьомий підпункту 2.1 пункту 2 Рішення). При цьому Конституційним Судом України взято до уваги ст. 22 Загальної декларації прав людини, за якою розміри соціальних виплат і допомоги встановлюються з урахуванням фінансових можливостей держави.
Отже, одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень. Відповідно з метою додержання цього принципу поступово вносилися зміни до Закону України «Про прокуратуру» щодо зменшення відсоткового розміру пенсії від суми місячної заробітної плати до 60 відсотків.
Закон, як і будь-який нормативно-правовий акт, має межі своєї дії у часі, тобто обмежений періодом дії, коли закон має юридичну чинність. Початковим і кінцевим моментами дії закону в часі є вступ закону в дію і припинення дії закону. Відповідно органи Пенсійного фонду України, реалізуючи державну політику з питань пенсійного забезпечення, здійснювали призначення та перерахунок спеціальних пенсій прокурорам з застосуванням положень Закону України «Про прокуратуру» в редакціях чинних на момент виникнення правовідносин з призначення чи перерахунку пенсії.
Частиною 18 ст. статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ в редакції чинній на момент спірних правовідносин, визначено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
При цьому частиною 13 статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Після звільнення з органів прокуратури (з посади першого заступника прокурора м. Кривого Рогу) 11.03.2015 року ОСОБА_3 звернулася з заявою про перерахунок пенсії, надавши відповідний пакет документів, зокрема довідку від 11.03.2015 №18-7 вих.15 про заробітну плату, копію трудової книжки.
Згідно розпорядження від 19.03.2015 №188971 за результатами розгляду заяви управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, здійснено перерахунок пенсії за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими позивачем, перерахунок пенсії здійснено з застосуванням положень ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції чинній на момент звернення, виходячи з 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати.
Пунктом 4.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою ПФУ від 25.11.2005 №22-1, передбачено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Управління Пенсійного фонду України в Жовтневого районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, за результатами розгляду заяви позивача від 11.03.2015р. в строки визначені законодавством, в межах повноважень визначених Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 р. № 28-2, керуючись ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на момент звернення за перерахунком) прийняло рішення про перерахунок пенсії позивачу в розмірах визначених законодавством. За вимогами чинного законодавства позивач не мала права на перерахунок пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», а тому позов вважає безпідставним та просив відмовити у його задоволенні в повному обсязі.
Встановлюючи правовідносини між сторонами, допитавши сторони, суд дійшов до наступного.
Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У контексті з положеннями ч. 1 ст. 6 КАС України, яка передбачає право на судовий захист, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
Стаття 171 КАС України зазначає, що під час вирішення питання щодо визнання оскаржуваного акту протиправним, суд адміністративної юрисдикції вирішує питання щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили оскаржуваних нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 162 КАС України встановлено, що одним зі способів захисту порушених прав позивача по справі є визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень.
При цьому протиправність полягає у незаконності чи невідповідності іншому правовому акту з вищою юридичною силою.
Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, ОСОБА_3 з 13 вересня 2005 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області та отримує пенсію за вислугою років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру», у розмірі 90% заробітку посади першого заступника прокурора м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, про що свідчить довідка в матеріалах справи (а.с. 9).
11 березня 2015 року позивач звернулася до відповідача із заявою щодо перерахунку раніше призначеної їй пенсії на підставі довідки від 11.03.2015 року № 18-7 вих 15 про заробітну плату. Проте, повідомлення про перерахунок пенсії позивач так і не отримала, що також не спростовано відповідачем та доказів цьому не надано.
Повторно, 03 березня 2016 року ОСОБА_3 звернулася до УПФУ в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області із заявою, в якій просила повідомити про розмір та порядок нарахування їй пенсії у зв'язку із поданою у березні 2015 року заявою про перерахунок пенсії та довідкою за № 18-7 вих. 15 від 11.03.2015 р., та у разі нарахування пенсії у розмірі меншому ніж 90% від суми місячного заробітку у відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», здійснити перерахунок та нарахувати пенсію згідно вимог цього Закону. Факт звернення позивача з відповідною заявою до відповідача підтверджено матеріалами справи (а.с. 12-13).
Згідно листа УПФУ в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, за вих. № 16/Д від 03 червня 2016 року (надалі по тексту оскаржуване рішення), позивачу було повідомлено, що перерахунок пенсії проведено відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме Закону України «Про прокуратуру», постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 та з урахування Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким з 01.01.2015 року внесені зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», пенсію працівникам прокуратури обчислюють у розмірі 60% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, у яку включені всі види оплати праці та з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідно, УПФУ провело розрахунок розміру пенсії позивача вірно, згідно з вимогами ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». В разі незгоди з рішенням органів Пенсійного фонду України позивачеві було запропоновано оскаржити його в органах вищого рівня або в судовому порядку (а.с. 14).
Відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній на час призначення ОСОБА_3 пенсії за вислугу років, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач з липня 1985 року по 10 березня 2015 року, з перервами працювала в органах прокуратури, її стаж на час звернення за призначенням пенсії склав 20 років 00 місяців 05 днів, загальний стаж роботи становить 26 років 9 місяців 08 днів.
Частиною 12 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в цій же редакції встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України № 2663-ІІІ від 12.07.2001 р. «Про внесення змін до Закону України» «Про прокуратуру») призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
На підставі ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, за вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.
01.10.2011 р., частиною 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» було замінено двома частинами відповідно до п. п. 4 п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011 р. № 3668-УІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Відповідно до ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній з 01.10.2011р. та на час звернення із заявою про перерахунок пенсії, пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії та вводиться обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Цією ж статтею передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Змінами у ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які були внесені Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VI встановлено новий порядок призначення та визначення розміру пенсії за вислугу років прокурорам та слідчим, яка призначається після 08.07.2011 р.
Відповідно до п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011р. № 3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим законом. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам встановлюється законодавством незалежно від дати призначення пенсії (щомісячного грошового утримання). Якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
31.05.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», яка набрала чинності 14.06.2012 року, згідно якої затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та в зв'язку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 1 липня 2012 року.
Таким чином новий порядок призначення та виплати пенсій, встановлений Законом України від 08.07.2011 р. № 3668-VІ не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія до набрання ним чинності, а тому до даних спірних правовідносин слід застосовувати норми ст. 50-1 Закону України (в редакції, чинній до набрання чинності Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VІ), оскільки редакція цього закону звужує права позивача в частині розміру нарахування пенсії. Така ж правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (справа № 21-348а13) та від 17 грудня 2013 року (справа № 21-445а13).
Виходячи із зазначеного, суд погоджується з доводами представника позивача, що ОСОБА_3 перебуваючи на обліку в Криворізькому північному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області та отримуючи пенсію, звернулась до відповідача з відповідною заявою саме про перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки прокуратури Дніпропетровської області про заробітну плату, а тому не підпадає під коло працівників прокуратури, яким пенсія призначається. При цьому, суд не бере до уваги посилання представника відповідача про те, що з 01.06.2015 р. норми щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури, що призначалися на підставі ЗУ «Про прокуратуру», втратили чинність у зв'язку з неприйняттям закону щодо призначення усіх видів пенсій, у тому числі і спеціальних, а відтак ОСОБА_3 на підставі чинного законодавства не має права на перерахунок пенсії, оскільки, як вже вказувалося вище, таке право було надане їй з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а відтак не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст. 22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.
Посилання представника відповідача, на те, що позивачем пропущено встановлений ст. 99 КАС України шестимісячний строк звернення до суду, суд вважає необґрунтованими та такими, що спростовуються матеріалами справи, оскільки оскаржуване рішення відповідачем направлено позивачу за вихідним номером від 03 березня 2016 року, до суду позивач звернулась 10.03.2016 року.
Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтями 22 та 64 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, гарантовано право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, в тому числі Законом України «Про прокуратуру».
У Рішенні Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 зазначено, що зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їхніх сімей.
Відтак, позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій відповідача, суд вважає обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про зобов'язання відповідача перерахувати та виплатити ОСОБА_3 призначену пенсію відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% місячного заробітку, починаючи з 19.03.2015 року суд вважає їх такими, що підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, позивач звернувся до суду за захистом прав, свобод та інтересів 10 березня 2016 року, про порушення прав дізнався у 03 березня 2016 року.
Таким чином, ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. З поданих до суду документів вбачається, що позивачем не порушено шестимісячний строк звернення до суду, проте частина заявлених позовних вимоги подана поза межами встановленого шестимісячного строку звернення до суду. На думку суду, будь-які об`єктивні чи суб`єктивні обставини не позбавляли позивача можливості звернутись до суду, у визначені строки, з відповідним позовом до відповідача, якщо позивач вважав, що діями чи бездіяльністю відповідачем порушуються його права та законні інтереси. Виплати пенсії є щомісячними, а відтак позивач знав розмір цих виплат і в разі незгоди мав право звернутись до суду. З огляду на викладене, з урахуванням часу звернення позивача з позовом (10.03.2016 року) ,суд вважає необхідним позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії та виплатити різницю за період з 19 березня 2015 року по 10 вересня 2016 року задоволенню не підлягають.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 2, 6, 8, 9, 18, 94, 99, 158, 159, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати дії Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області стосовно відмови у перерахунку та виплаті пенсії згідно ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% місячного заробітку протиправними.
Зобов'язати Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області перерахувати та виплатити ОСОБА_3 призначену пенсію відповідно до вимог ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% місячного заробітку , починаючи з 10.09.2015 року.
В іншій частині позовних вимог ОСОБА_3 відмовити.
Апеляційна скарга може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: О. Н. Борис