ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
20 травня 2016 р.
м.Одеса
Справа № 815/1408/16
Категорія: 5.3
Головуючий в 1 інстанції: Стеценко О. О.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши клопотання Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Померанч» про стягнення суми штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1 700,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2016 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
На зазначену постанову суду Інспекція з питань захисту прав споживачів в Одеській області подала апеляційну скаргу.
Також, разом з апеляційною скаргою, апелянтом було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтоване відсутністю коштів на такі витрати.
Розглянувши вказане клопотання, суддя-доповідач вважає за необхідним відмовити у його задоволенні, виходячи з наступного.
До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору (ч.6 ст.187 КАС України).
Відповідно до ч.ч.1,2 статті 8 Закону №3674, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказана норма Закону кореспондується зі ст.88 КАС України, зокрема, ч.1 даної статті передбачає, що суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Тобто, аналізуючи вказані норми можливо дійти висновку, що єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є майновий стан заявника.
В той же час, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Врахування майнового стану, насамперед стосується сторін соціально вразливої верстви населення з метою вільного їх доступу до правосуддя.
Більш того, відстрочення або звільнення від сплати судового збору, з урахуванням майнового стану сторони, є правом суду, а не обов’язком.
Таким чином, суддя-доповідач дійшов висновку, що у задоволенні вказаного клопотання слід відмовити, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для відстрочення скаржнику сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 187, 206 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2016 року – відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Турецька