СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 травня 2016 р. Справа № 818/591/16
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелети С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України до Державної фінансової інспекції в Сумській області про визнання протиправними пунктів вимоги та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в Сумській області, в якому просить визнати протиправними та зобов’язати Державну фінансову інспекцію в Сумській області скасувати пункти 2 та 6 вимоги від 25.04.2016 року № 18-08-14-14/1586 "Про усунення порушень, виявлених в ході ревізії у військовій частині 9953".
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем не виконано вимоги вказаного положення, а саме не додано до позовної заяви її копій та копій документів, приєднаних до неї для відповідача.
Крім того, до позовної заяви також додано клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що головним розпорядником державних коштів є Адміністрація Державної прикордонної служби України, до якої подано заявку на отримання коштів для сплати судового збору. В зв’язку з цим позивач просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Дослідивши матеріали адміністративного позову та зміст клопотання представника позивача, суд відмовляє в його задоволенні, виходячи із наступного.
В своєму клопотанні представник позивача зазначає, що сплатити судовий збір не вбачається за можливе, оскільки головним розпорядником державних коштів є Адміністрація Державної прикордонної служби України, а на момент подання вказаного адміністративного позову, Сумський прикордонний загін звернувся до адміністрації із заявкою на отримання коштів для сплати судового збору.
Суд відхиляє такі доводи відповідача, з огляду на наступне.
По-перше позивачем не подано доказів відсутності коштів для сплати судового збору на рахунках Сумського прикордонного загону та не надано доказів звернення до Адміністрації Державної прикордонної служби України із заявкою на їх отримання.
По-друге, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Ця норма закону наказує варіант поведінки діям суду, але дозволяє визначати обов'язки в окремих випадках.
Таким чином суд відмовляє в задоволенні клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору.
В позовній заяві позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 1378,00 грн., однак позивачем не надано доказів сплати судового збору.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати суду копію позовної заяви та копії доданих до неї документів для відповідача, а також надати докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за наступними реквізитами:
отримувач УДКС у м. Суми
МФО 837013
код ЄДРПОУ 37970593
рахунок 31217206784002
код класифікації доходів бюджету 22030001.
Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України до Державної фінансової інспекції в Сумській області про визнання протиправними пунктів вимоги та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в п’ятиденний строк з моменту отримання даної ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.М. Гелета