Постанова № 57818451, 05.05.2016, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
05.05.2016
Номер справи
161/5302/16-п
Номер документу
57818451
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 161/5302/16-п

Провадження № 3/161/1459/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 05 травня 2016 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковальчук В.О., при секретарі Бондар Н.О., з участю прокурора Сушика Ю.В., особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку справу, що надійшла від Луцької місцевої прокуратури Волинської області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого майстром виробничого навчання Торчинського професійного ліцею, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, за корупційне правопорушення, передбачене ч.1ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2, будучи у відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" №1700-VII від 14.10.2014 року, який введений в дію з 26.04.2015 року, субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги, передбачені ч.1 ст.12 Закону України "Про запобігання і протидії корупції" щодо своєчасності подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік.

Відповідно до списку наданого Торчинською селищною радою Луцького району ОСОБА_2 був депутатом сьомого скликання вказаної ради, до 25.10.2015 року.

У відповідності до положення ч.1 ст.12 Закону, субєкти декларування, які звільнились, або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеним цим Законом, тобто до першого квітня 2016 року.

Згідно вимог ч.3 ст.8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції ". Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.

Однак, ОСОБА_2, будучи обізнаним з вимогами, передбаченими ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», та ст.172-6 КУпАП, щодо відповідальності за несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, подала декларацію за 2015 рік до кадрового підрозділу Торчинського професійного ліцею, лише 14.04.2016 року, порушивши встановлений законом термін.

В судовому засіданні ОСОБА_2, винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, просив суворо його не карати.

Факт вчинення ОСОБА_2, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом про порушення вимог фінансового контролю №3 від 19.04.2016 року (а.с.1-2), протоколом №44 від 12.03.2015 року (а.с. 10-12), списком депутатів Торчинської селищної ради (а.с. 9), письмовими поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 (а.с. 3, 4, 7), повідомленням Торчинського професійного ліцею про те, що ОСОБА_2 в установлений Законом строк до 01.04.2016 року декларації про доходи за 2015 рік не подавав; копією декларації ОСОБА_2 про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2015 рік, яку було подано 14.04.2016 року (а.с.19-23); наказом за № 89-к від 20.07.1987 року про прийняття ОСОБА_2 на посаду майстра виробничого навчання з 20.07.1987 року (а.с. 22).

Суд, заслухавши думку ОСОБА_2, який не заперечував свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, думку прокурора, який вважає, що ОСОБА_2, слід притягнути до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, будучи у відповідності до п.п. б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2015 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», таку декларацію не подала, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.

До обставин, що пом'якшують відповідальність, суд відносить щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність, суд по справі не встановлено.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а тому суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 275 грн. 60 коп. судового збору.

На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283; 284 КУпАП, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАПтанакласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2, в дохід держави судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп., за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги (протесту) протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду Ковальчук В.О.