КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 2а-9429/11/2670
Суддя доповідач Чаку Є.В.
У Х В А Л А
20 травня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Чаку Є.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Київської міської державної адміністрації за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, за участю третьої особи, яка не заявляює самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр» про визнання розпоряджень незаконними, такими, що не набрали чинності, та такими, що не відповідають нормативним актам вищої юридичної сили, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2012 року у задоволенні позову ОСОБА_2 до Київської міської державної адміністрації за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, за участю третьої особи, яка не заявляює самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр» про визнання розпоряджень незаконними, такими, що не набрали чинності, та такими, що не відповідають нормативним актам вищої юридичної сили - відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, ОСОБА_1 04 травня 2016 року подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187, 189 КАС України з наступних підстав.
При поданні апеляційної скарги апелянтом не було дотримано вимогу ч. 6 ст.187 КАС України, а саме, не надано документу про сплату судового збору.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції, що діє на час звернення із апеляційною скаргою, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір встановлюються у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при поданні позову до суду першої інстанції сплачено судовий збір у розмірі 3, 40 грн.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами немайнового характеру у розмірі 3, 74 грн. (3, 40 грн. * 110 % = 3, 74 грн.)
Отже, заявнику апеляційної скарги необхідно надати квитанцію про сплату судового збору в розмірі 3, 74 грн.
Судовий збір має бути сплачений за наступними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача - 38004897, рахунок отримувача - 31211206781007, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код отримувача (МФО) - 820019, код бюджетної класифікації - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34729486.
У своїй апеляційній скарзі апелянт просить звільнити від сплати судового збору у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 навчається, та на даний час не працює, і не має доходу. Проте доказів, які підтверджують тяжкий майновий стан апелянта, не надано.
Також, з матеріалів справи вбачається, що апелянтом не додано копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, при поданні апеляційної скарги апелянтом не було дотримано інших вимог ст.187 КАС України.
Так, відповідно до частини 2 ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються:
1) найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга;
2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції;
4) обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права;
5) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про витребування нових доказів, про виклик свідків тощо;
6) перелік матеріалів, які додаються.
Також, частиною 4 статті 189 КАС України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суд звертає увагу, що оскаржувана постанова була прийнята 16 травня 2012 року, а апеляційну скаргу направлено засобом поштового зв'язку лише 04 травня 2016 року, що підтверджується поштовим штампом на копії конверта, що знаходиться в матеріалах справи.
У своїй апеляційній скарзі апелянт зазначає, що звертається до суду з дати досягнення адміністративної процесуальної дієздатності, проте підтверджуючих доказів не надано.
Отже, апелянту необхідно оформити апеляційну скаргу відповідно до вимог ч. 2 ст. 187 КАС України, надати оригінал квитанції про сплату судового збору, звернутися з заявою про поновлення строків зазначивши поважні причини його пропуску та надати докази, надати копії апеляційних скарг для інших учасників процесу.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до ст.189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2012 року - залишити без руху.
Роз'яснити апелянту, що він вправі протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків апеляційного оскарження із зазначенням поважних підстав для поновлення такого строку та усунути інші перелічені недоліки апеляційної скарги.
Якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Є.В. Чаку