Постанова № 57812313, 13.05.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2016
Номер справи
803/435/16
Номер документу
57812313
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2016 року Справа № 803/435/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області, атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, наказу, поновлення на посаді, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі - ГУ НП у Волинській області, відповідач-1) про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Національної поліції у Волинській області від 03.03.2016 року №43 о/с "По особовому складу" в частині звільнення ОСОБА_1 зі служби, поновлення на посаді поліцейського Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

21 квітня 2016 року позивач звернувся до суду з клопотаннями про збільшення позовних вимог та залучення у справі другого відповідача - Атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області, мотивуючи їх тим, що наказ відповідача від 03.03.2016 року №43 о/с "По особовому складу" в частині звільнення ОСОБА_1 зі служби виданий на підставі рішення Атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області від 16.02.2016 року, та просив: визнати протиправними та скасувати рішення Атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області від 16.02.2016 року, наказ Головного управління Національної поліції у Волинській області від 03.03.2016 року №43 о/с "По особовому складу" в частині звільнення ОСОБА_1 зі служби, поновити на посаді поліцейського Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року в даній адміністративній справі залучено як другого відповідача - Атестаційну комісію №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі - Атестаційна комісія №5 ГУ НП у Волинській області, відповідач-2).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 17.05.2005 року по 06.11.2015 року ОСОБА_1 перебував на службі в органах внутрішніх справ України. Наказом №1 о/с Головного управління національної поліції у Волинській області по особовому складу від 07.11.2015 року відповідно до пунктів 9, 12 розділу ХІ Закону України "Про національну поліцію", позивача призначено поліцейським Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області з присвоєнням спеціального звання старший сержант поліції.

Виконуючи вимоги керівництва, позивач пройшов тестування на застосування загальних навичок (набравши 24 бали із 60 можливих) та професійне тестування (набравши 22 бали із 60 можливих).

16.02.2016 року атестаційна комісія №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області прийняла рішення щодо позивача про те, що він займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Згідно із наказом т.в.о. начальника ГУ НП у Волинській області №43 о/с від 03.03.2016 року позивача було звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію". Підставою для його звільнення з посади слугував висновок Атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області від 16.02.2016 року, зазначений в атестаційному листі.

Позивач вважає рішення атестаційної комісії про невідповідність його займаній посаді, а також наступне звільнення протиправними, оскільки відповідачами не враховано професійних якостей позивача, його позитивну характеристику та висновок безпосереднього керівника, які свідчать про його професійний рівень та кваліфікацію в галузі службової діяльності, а також не враховано критеріїв, визначених пунктом 16 розділу ІV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських.

У судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та з урахуванням збільшення позовних вимог, просили суд визнати протиправним та скасувати рішення Атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області, оформлене протоколом ОП №15.00003271.0019388 від 16.02.2016 року; визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Волинській області №43 о/с від 03.03.2016 року про звільнення зі служби в поліції старшого сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області; поновити ОСОБА_1, на посаді поліцейського Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області з 03 березня 2016 року, стягнути на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу.

В поданих до суду письмових запереченнях проти позову від 13.04.2016 року №686/26/01-2016 представник відповідача Головного управління Національної поліції у Волинській області адміністративний позов не визнала та просила відмовити у його задоволенні з тих підстав, що атестування позивача було проведено на підставі і в порядку, що передбачені Законом України "Про Національну поліцію" та Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465. Вважає, що позивача на законних підставах звільнено зі служби в поліції, оскільки позивач не набрав необхідних 25 балів на професійному атестуванні та необхідних 25 балів за тестом на загальні здібності та навички при проходженні атестації, тому комісією одноголосно прийнято рішення, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Також, звертає увагу на те, що у складі комісії були відсутні особи, які могли б не об'єктивно та упереджено прийняти рішення, оскільки позивач не скористався своїм правом, передбаченим у пункті 4 розділу III Інструкції, та перед проведенням співбесіди не заявляв про відвід голови та членів атестаційної комісії у зв'язку з наявністю обставин, що викликають сумніви їх безсторонності. Вказані комісії створені з метою допомоги керівництву органів Національної поліції для якісного та неупередженого встановлення відповідності колишніх працівників міліції оновленим вимогам суспільства до поліцейських та наділені дискреційними повноваженнями, а висновки атестаційної комісії є обов'язковими для виконання керівником, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції. Представник відповідача вказує на те, що позивачем у своїй позовній заяві не зазначено, які норми чинного законодавства було порушено ГУ НП у Волинській області під час проведення атестування та видання наказу про його звільнення з поліції через службову невідповідність. Оскільки, оскаржуваний наказ узгоджується з вимогами законодавства і прийнятий відповідно до обставин справи, тому він є правомірним. Просить суд в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю (а.с.16-23).

Представник відповідача Головного управління Національної поліції у Волинській області в судове засідання, яке відбулося 13 травня 2016 року не прибула повторно, будучи належним чином повідомленою про час, дату та місце судового розгляду (а.с.14,47,60).

В судове засідання представник відповідача атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області не прибув, при цьому повістка, що була скерована на його адресу, повернулася до суду із відміткою про відмову від одержання повістки (а.с.61), а тому у розумінні частини першої статті 37 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) вказаний відповідач вважається таким, що належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання (а.с. 61)

Відтак, з урахуванням вимог частини четвертої статті 128 КАС України та у зв'язку із неприбуттям представників відповідачів, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, розгляд справи не відкладався і справу вирішено на підставі наявних у ній доказів, за відсутності представників відповідачів.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення, з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебував на службі в органах МВС України на різних посадах з 17.05.2005 року по 06.11.2015 року.

Постановою Кабінету міністрів України "Про утворення Національної поліції України" № 641 від 02.09.2015 року утворено Національну поліцію України.

Згідно з наказом Голови Національної поліції України №6 від 06.11.2015 року затверджено тимчасовий штат органів і підрозділів головних управлінь Національної поліції у Волинській, Луганській та Миколаївській областях .

Відповідно до статті 47 Закону України "Про національну поліцію" призначення на посади поліцейських здійснюють посадові особи органів (закладів, установ) поліції відповідно до номенклатури посад, яку затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

Згідно з наказом №1 о/с від 07.11.2015 року т.в.о начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області відповідно до пунктів 9 та 12 розділу XI Закону України "Про Національну поліцію" призначено до Головного управління Національної поліції у Волинській області як тих, що прибули з Міністерства внутрішніх справ України з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установленням посадових окладів згідно штатного розпису, з 07 листопада 2015 року ОСОБА_1, який мав спеціальне звання старшина міліції поліцейським Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області з присвоєнням спеціального звання старший сержант поліції (а.с. 25).

Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції у Волинській області від 22.01.2016 року № 85 "Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції у Волинській області" з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію" та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 року № 1465, наказано, зокрема, провести атестування поліцейських Головного управління Національної поліції у Волинській області та підпорядкованих підрозділів атестаційними комісіями, починаючи з 22.01.2016 року (пункт 1), створити атестаційні комісії № № 1-7 (пункт 2), погодити з керівництвом Національної поліції України їх персональний склад та подати на затвердження (пункт 3), а керівникам відділів поліції, структурних і підпорядкованих підрозділів Головного управління Національної поліції у Волинській області наказано скласти списки поліцейських області, які підлягають атестуванню, підготувати атестаційні листи на поліцейських, які підлягають атестуванню, підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими, довести до відома поліцейських інформацію про час та місце проведення засідань атестаційної комісії та забезпечити їх прибуття у разі необхідності (а. с. 27).

Підпунктом 1.1 наказу Головного управління Національної поліції у Волинській області від 25.01.2016 року № 95 наказано керівникам відділів поліції, структурних і підпорядкованих підрозділів Головного управління Національної поліції у Волинській області до 30 січня поточного року забезпечити реєстрацію поліцейських, які підлягають атестуванню, у єдиній централізованій відомчій телекомунікаційній мережі (а. с. 28).

Наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області від 03.02.2016 року № 145 "Про затвердження персонального складу атестаційних комісій Головного управління Національної поліції у Волинській області", погодженим головою Національної поліції України Х.Деканоідзе, затверджено персональні склади атестаційних комісій, в тому числі, атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції у Волинській області (а. с. 29).

Наказом по Національній поліції України № 124 від 12.02.2016 року було затверджено персональний склад апеляційної атестаційної комісії Західного регіону № 2.

Як слідує із розділів І - ІІІ атестаційного листа на старшого сержанта поліції ОСОБА_1, складеним начальником відділу Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області, позивач характеризується з позитивної сторони, згідно із висновком прямого керівника - заступника начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області "займаній посаді відповідає", позивач пройшов тестування на застосування загальних навичок (набравши 24 бали із 60 можливих) та професійне тестування (набравши 22 балів із 60 можливих) (а. с. 190).

З рішення атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області, оформленого протоколом вбачається, що членами атестаційної було досліджено атестаційний лист та інші матеріали, які було зібрано на особу, яка проходить атестування, а саме: декларація про доходи, послужний список (форма 1), інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел, та особі, яка проходить атестування, були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше. За результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення головою атестаційної комісії поставлено на головування рішення «4 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке одноголосно підтримано. Висновок атестаційної комісії було внесено до розділу IV атестаційного листа позивача 16.02.2016 року та ознайомлено із ним ОСОБА_1 18.02.2016 року (а. с. 6).

З рішення апеляційної атестаційної комісії Західного регіону № 2, оформленого протоколом ОП № 15.00004277.0019388 від 01.03.2016 року слідує, що членами апеляційної атестаційної комісії Західного регіону № 2 вивчено скаргу і матеріали поліцейського та встановлено, що скаржником не набрано 60 і більше балів за професійний тест та тест на загальні здібності та навички, у зв'язку з чим подана скарга розгляду не підлягає (а.с. 41).

Згідно з наказом №43 о/с від 03.03.2016 року т.в.о начальника ГУ Національної поліції у Волинській області старшого сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області, з 03 березня 2016 року звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України "Про національну поліцію". Підставою для його звільнення з посади слугував висновок Атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області від 16.02.2016 року, зазначений в атестаційному листі (а.с.43).

Надаючи правову оцінку правомірності звільнення позивача зі служби в поліції, суд приходить до таких висновків.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом України "Про Національну поліцію", який набув чинності з 07.11.2015 року.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про Національну поліцію" Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки.

Згідно з пунктом 9 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Пункт 10 Розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" встановлює, що працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.

Указані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.

Наведені правові норми вказують, що працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою або проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Відповідно до статті 47 вищевказаного Закону призначення на посади поліцейських здійснюють посадові особи органів (закладів, установ) поліції відповідно до номенклатури посад, яку затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

Статтею 58 Закону України "Про Національну поліцію" визначено, що призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків. Строкове призначення здійснюється в разі заміщення посади поліцейського на період відсутності особи, за якою відповідно до закону зберігається посада поліцейського, та посад, призначенню на які передує укладення контракту.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 з 07.11.2015 року призначений поліцейським Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області з присвоєнням спеціального звання старшого сержанта поліції згідно відповідного наказу від 07.11.2015 року №1 о/с (а.с.25).

Відповідно до частини першої статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Частина друга статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" визначає правові підстави, за яких проводиться атестування поліцейських, а саме:

1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;

2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;

3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

Відповідно до частини третьої статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.

Частина четверта статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" передбачає, що рішення про проведення атестування приймає керівник поліції, керівники органів (закладів, установ) поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначаються на посади їхніми наказами.

Згідно з частиною п'ятою статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" порядок проведення атестування поліцейських затверджується Міністром внутрішніх справ України.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про Національну поліцію», з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1465 затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських (надалі Інструкція № 1465).

Відповідно до пунктів 4 та 5 розділу І Інструкції №1465 рішення про проведення атестування та про строки, у які проводиться атестування, приймає Голова Національної поліції України, керівники органів поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими актами законодавства України призначаються на посади їх наказами. Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.

Згідно з пунктом 1 розділу IV Інструкції №1465 організаційні заходи з підготовки та проведення атестування оголошуються наказами відповідних керівників і передбачають створення атестаційних комісій; складання списків поліцейських, які підлягають атестуванню; визначення дати, часу і місця проведення засідання комісії; розміщення на офіційному веб-сайті МВС, Національної поліції України чи відповідних органів поліції оголошень про набір до атестаційної комісії; доведення до поліцейських інформації про проведення атестування, у тому числі шляхом розміщення на офіційному веб-сайті МВС, Національної поліції України чи відповідного органу поліції інформації про час та місце проведення атестування.

З матеріалів справи вбачається, що т.в.о.начальника ГУ НП у Волинській області був виданий наказ від 22.01.2016 року №85 про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції у Волинській області, 25.01.2016 року був виданий наказ №95 про організацію заходів з тестування поліцейських, а наказом від 03.02.2016 року №145 був затверджений персональний склад атестаційних комісій Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Відповідно до пункту 10 розділу IV Інструкції №1465 з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування.

За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест) та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Максимальна кількість балів, яку може набрати поліцейський за результатами проходження двох тестувань, - 120, які враховуються рівними частинами (50 % - тестування на знання законодавчої бази (професійний тест) та 50 % - тестування на загальні здібності та навички) (пункт 18 розділу V Інструкції №1465).

З матеріалів справи слідує, що 16.02.2016 року позивач проходив тестування Атестаційною комісією №5 ГУ НП у Волинській області.

Як свідчить інформація, занесена до розділу ІІІ атестаційного листа, ОСОБА_1 за результатами проведеного тестування на загальні здібності та навички набрав 24 бали з 60 можливих, за тестом на знання законодавчої бази набрав 22 бали з 60 можливих.

Відповідно до пунктів 11, 12 розділу IV Інструкції №1465 атестаційна комісія при прийнятті рішення розглядає атестаційний лист та інші матеріали, які були зібрані на поліцейського, який проходить атестування. За рішенням атестаційної комісії поліцейські, які проходять атестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією.

Пунктом 15 розділу IV Інструкції №1465 передбачено, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків:

1) займаній посаді відповідає;

2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду;

3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність;

4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Згідно з пунктами 20-23 розділу IV Інструкції №1465 усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.

Рішення атестаційної комісії приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів атестаційної комісії. Усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення.

Наведені норми Інструкції свідчать, що висновок атестаційної комісії про відповідність чи не відповідність поліцейського займаній посаді приймається за результатами розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, у тому числі враховуються: результати тестування за професійним тестом та тестом на загальні здібності та навички; атестаційний лист; матеріали співбесіди; документи, що надійшли на запити атестаційної комісії, результати тестування на поліграфі та матеріали особової справи поліцейського, з яких можна встановити повноту виконання функціональних обов'язків, показники службової діяльності, наявність заохочень та дисциплінарних стягнень.

З дослідженого протоколу Атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області ОП №15.00003271.0019388 від 16.02.2016 року вбачається, що комісією одноголосно (за - 5, проти - 0, утрималось - 0) прийнято рішення, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність (а.с.39).

Як вбачається з матеріалів справи Атестаційною комісією №5 ГУ НП у Волинській області при прийнятті рішення стосовно позивача досліджувались: декларація про доходи; послужний список; інформаційна довідка; висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" та інформація з відкритих джерел, що є у вільному доступі.

Членами атестаційної комісії позивачу були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше.

Згідно з пунктом 16 розділу IV Інструкції №1465 атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії:

1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій);

2) показники службової діяльності;

3) рівень теоретичних знань та професійних якостей;

4) оцінки з професійної і фізичної підготовки;

5) наявність заохочень;

6) наявність дисциплінарних стягнень;

7) результати тестування;

8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).

Отже, вирішуючи питання відповідності поліцейського займаній посаді за наслідками атестування атестаційна комісія повинна прийняти обгрунтоване рішення з урахуванням усіх критеріїв, визначених пунктом 16 розділу IV Інструкції №1465.

Суд враховує те, що під час прийняття атестаційною комісією №5 рішення від 16.02.2016 року про невідповідність позивача займаній посаді в основу були покладені результати його тестування, під час якого ОСОБА_1 набрав в загальному 46 балів зі 120 можливих (тестування на загальні навички - 24 бали із 60 можливих та по професійному тестуванні - 22 бали з 60 можливих), що свідчить про низький та недостатній рівень знань законодавчої бази та загальних здібностей та навичок позивача. Крім того, набрані позивачем бали є нижчими від мінімальних, які встановлені пунктом 10 розділу IV Інструкції та які в обов'язковому порядку враховуються при прийнятті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Згідно з інформаційною довідкою УКЗ ГУ Національної поліції у Волинській області від 02 лютого 2016 року ОСОБА_1 пройшов навчання в системі службової підготовки та за підсумками за 2014 - 2015 навчального року отримав загальну оцінку з професійної підготовки "задовільно" (а.с.37).

З послужного списку ОСОБА_1 слідує, що за період служби позивач сім раз притягувався до дисциплінарної відповідальності (4 догани, дві суворих догани, одне зауваження) та не мав жодного заохочення (а.с. 36).

Суд зазначає, що у відповідності до пункту 4 розділу ІІІ Інструкції позивач не скористався своїм правом та перед проведенням співбесіди не заявив про відвід голові та членам атестаційної комісії, що свідчить про відсутність у складі атестаційної комісії осіб, які могли б не об'єктивно та упереджено прийняти стосовно нього рішення.

Отже, при атестуванні поліцейського відповідачем Атестаційно комісією №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області повно і всебічно були враховані ділові, професійні, особисті якості, освітній та кваліфікаційний рівні позивача.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що рішення Атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області, оформлене протоколом ОП №15.00003271.0019388 від 16.02.2016 року, про те, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, відповідає вимогам Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом міністра внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 року та прийняте атестаційною комісією з урахування усіх обставин, що мали значення для його прийняття, а відтак позовні вимоги про визнання його протиправним та скасування до задоволення не підлягають.

Згідно з пунктом 28 Інструкції № 1465 керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.

На підставі вказаних норм права, т.в.о начальника ГУ Національної поліції у Волинській області був виданий наказ №43 о/с від 03.03.2016 року, яким старшого сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського Горохівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області, з 03 березня 2016 року звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України "Про національну поліцію". Підставою для його звільнення з посади слугував висновок Атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області від 16.02.2016 року, зазначений в атестаційному листі (а.с.43).

Оскільки, судом встановлено дотримання атестаційною комісією № 5 ГУ Національної поліції у Волинській області законодавства під час прийняття висновку, який оформлений протоколом ОП № 15.00003271.0019388 від 16.02.2016 року, що слугував єдиною підставою для винесення наказу ГУ Національної поліції у Волинській області №43 о/с від 03.03.2016 року про звільнення позивача зі служби в поліції, тому зазначений наказ є правомірним, а відтак, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішення, наказу, поновлення на посаді, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, слід відмовити повністю.

Керуючись частиною 3 статті 160, статями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про національну поліцію", Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом міністра внутрішніх справ України № 1465 від 17.11.2015 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області, атестаційної комісії №5 Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішення, наказу, поновлення на посаді, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 18 травня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.М. Димарчук