Постанова № 57806428, 19.05.2016, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
19.05.2016
Номер справи
127/10304/16-п
Номер документу
57806428
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 127/10304/16-п

Провадження №3/127/2770/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" травня 2016 р. м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Іванченка Я.М.,

за участю:

секретаря Дончевської Я.Б.,

представника митниці ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, що надійшли від Вінницької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючої, паспорт АВ913946 виданий 10.09.2010 року Могилів-Подільським МРВ УМВС України у Вінницькій області, ідентифікаційний код НОМЕР_1,

- за ст. ст. 471 Митного кодексу України, -

в с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0209/401060201/16, 16 квітня 2016 року о 07 годині 55 хвилин в пункті пропуску «Могилів-Подільський Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час митного огляду багажу та особистих речей гр. України ОСОБА_2, яка обрала проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 6 літрів рідини прозорого кольору з вмістом спирту 93%, яка була розлита в поліетиленові пляшки, що знаходились в господарській сумці.

Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних ( із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв, якщо вони були відсутні на території України більше ніж 24 години.

Таким чином, громадянка ОСОБА_2 порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у неї товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинила порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.

В судове засідання ОСОБА_2 не з'явилася, хоча про дату та час слухання справи була повідомлена своєчасно та належним чином, про що в матеріалах справи міститься її заява, в якій він також просить суд розглядати справу у її відсутності (а.с.15).

Вислухавши думку представника Вінницької митниці ДФС, враховуючи заяву ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина останньої у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.

Так, вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, доводиться: протоколом про порушення митних правил № 0209/401060201/16 (а.с. 2-5); описом предметів (а.с. 9); протоколом опитування гр. ОСОБА_2, яким вона підтверджує факт скоєння нею правопорушення (а.с. 12-13); доповідною запискою державного інспектора митниці ОСОБА_4, який проводив митний контроль (а.с. 14).

Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.

Відповідно до ст. 4 п.57 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Згідно ст. 366 МК України, двоканальна система митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. При цьому громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обовязкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно ст. 471 МК України порушенням митних правил є переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Так судом встановлено, що 16 квітня 2016 року о 07 годині 50 хвилин в п/п «Могилів-Подільський Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», зайшла гр.. України ОСОБА_2, яка на свій розсуд обрала проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю. На підставі аналізу ризиків, старшими зміни митниці та прикордонників було прийнято рішення про виведення даної громадянки для проведення поглибленого огляду. О 07 годині 55 хвилин, під час проведення митного огляду багажу та особистих речей гр. ОСОБА_2, інспектором митниці було виявлено 6 літрів рідини прозорого кольору з вмістом спирту 93%, яка була розлита в поліетиленові пляшки, що знаходились в господарській сумці.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 376 МК України, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Згідно довідки ПП «ОСОБА_5В.» № 81 від 19.04.2016 року вартість одного літра рідини прозорого кольору з характерним запахом спирту 93%, встановити неможливо в звязку з відсутністю її на ринку України (а.с. 8).

Таким чином, ОСОБА_2 порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.

Відповідно до ст. 487 МК, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винною ОСОБА_2 за ст. 471 МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією вилученого товару.

Відповідно до ст. ст. 519, 520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 на користь Вінницької митниці ДФС, витрати повязані зі зберіганням вилученого товару.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_2 на користь держави Україна судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 471, 527, 528 Митного Кодексу України, ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень на користь держави (код отримувача 38054707, р/р 31116106705002, банк отримувача ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: ОСОБА_2, ППМП №0209/401060201/16, 21081100, код: 095) з конфіскацією вилучених товарів, а саме: 6 літрів рідини прозорого кольору з вмістом спирту 93%, яка була розлита в поліетиленові пляшки, що зберігається на складі Вінницької митниці в м. Могилеві-Подільському.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Вінницької митниці ДФС (код отримувача 39510664, р/р 31251220189176, банк отримувача УДКСУ, МФО 820172, призначення платежу: витрати за зберігання майна по справі про ПМП №0209/401060201/16) витрати повязані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 9 гривень 12 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави Україна (отримувач: УДКСУ у м. Вінниці, код платежу 22030101, Код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО: 802015 № р/р: 31215206700002, призначення платежу: *;101; «Судовий збір по справі про порушення митних правил, Вінницький міський суд Вінницької області)» судовий збір в розмірі 275 гривні 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти днів.

Суддя: