Справа № 686/10541/16-к
УХВАЛА
про призначення позапланової виїзної ревізії
19 травня 2016 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Місінкевич А.Л., розглянувши клопотання прокурор Хмельницької місцевої прокуратури молодшого радник юстиції Ткачук Н.С., по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідування за №42015240010000019 від 12.11.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.367 КК України про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії управління капітального будівництва Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради ,-
в с т а н о в и в :
Прокурор звернувся в суд із клопотанням в якому вказав, що Хмельницькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, №42015240010000019 від 12.11.2015, внесеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 ч.2 КК України.
Встановлено, що в порушення ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», розділу 5 Порядку участі замовників у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького посадовими особами управління капітального будівництва не вжито заходів до укладення договорів про пайову участь із ЖБК «Подільський 175», який є замовником будівництва 50-квартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями соцкультпобуту та гаражами по вул. Подільській, 175, який зданий в експлуатацію 16.06.2014, кошторисною вартістю 12,5 млн. грн., ПП «Бонус КС» офісних приміщень, продовольчого магазину та ресторану (реконструкція) по вул. Зарічанській, 12а, з кошторисною вартістю 232 тис. грн., який зданий в експлуатацію 24.01.2014.
Як наслідок, до міського бюджету не надійшли кошти на суму понад 320 тис. грн.
За вказаним фактом 12 листопада 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України за №42015240010000019.
Окрім цього, управлінням капітального будівництва не укладено договори про сплату пайової участі у створенні і розвитку інфраструктури населеного пункту, незважаючи на здачу об'єктів комерційної нерухомості в експлуатацію, які розташовані за адресами: вул. Трудова, 5/1Д; вул. Зарічанська, 12а; вул. Старокостянтинівське шосе, 2/1б; вул. Зарічанська, 16; вул. Щербакова, 24/2; вул. Трудова, 5/5а; вул. Трудова, 5/1А; вул. Зарічанська, 3/1; вул. Старокостянтинівське шосе, 2/1; вул. Кам'янецька, 76; вул. Трудова, 5/1; вул. Прибузька, 11; вул. Народної волі, 10/1; вул. Красовського, 6а; вул. Івана Франка, 8; вул. Галана, 7; вул. Свободи, 14А; вул. Козацька, 36; вул. Старокостянтинівське шосе, 12.
Загалом лише упродовж січня 2014 - квітня 2016 року Управлінням архітектурно - будівельної інспекції у Хмельницькій області отримано повідомлень та видано близько 1,5 тис. декларацій про початок і завершення будівельних робіт об'єктів нерухомості, розташованих на території міста.
З зазначених підстав необхідне проведення позапланової виїзної ревізії управління капітального будівництва Департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів Хмельницької міської ради (29000, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 15, код ЄДРПОУ 02498582) за період з 01.01.2014 по 30.04.2016р. з метою визначення розміру завданої шкоди.
Тому, прокурор на підставі ст. ст. 36, 93, 110 КПК України та ст.ст. 2, 11, 14 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» звернувся із клопотанням про проведення ревізії.
Дослідивши матеріали клопотання та надані для ознайомлення документи слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно положень статті 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи те, що під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні виникли питання, вирішення яких потребує спеціальних знань в галузі фінансово-господарської діяльності, а також з метою виявлення всіх можливих фактів вчинення протиправних дій та кримінальних правопорушень, внаслідок вчинення яких завдана шкода, необхідно провести позапланову виїзну ревізію.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження та перевіривши дотримання вимог Закону України «Про основні засади, здійснення державного фінансового контролю в Україні» вважає, що клопотання є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтею 11 Закону України «Про основні засади, здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -
у х в а л и в :
Надати по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015240010000019 від 12.11.2015, внесеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 ч.2 КК України дозвіл на проведення позапланової документальної ревізії управління капітального будівництва Департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів Хмельницької міської ради, яке знаходиться по вул. Проскурівській, 15 у м. Хмельницькому, за період з 01.01.2014 по 30.04.2016, яку провести протягом 15 робочих днів, починаючи з 30 травня 2016 року для з'ясування наступних питань :
- повнота та своєчасність вжиття упродовж 2014 - квітня 2016 років управлінням капітального будівництва Департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів Хмельницької міської ради заходів, спрямованих на стягнення коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста.
- розмір коштів пайової участі, які підлягали сплаті до міського бюджету упродовж вказаного періоду.
- розмір коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста, які повинні були надійти до міського бюджету, однак забудовниками не сплачені.
- розмір фактично отриманих міським бюджетом упродовж зазначеного періоду коштів пайової участі, сплачених забудовниками на виконання умов договорів про пайову участь.
- розмір коштів пайової участі у створенні інфраструктури міста, які підлягали сплаті за укладеними договорами, строк сплати за якими настав та які не внесені до міського бюджету забудовниками.
- розмір несплачених забудовниками коштів пайової участі у створенні інфраструктури міста, які підлягали сплаті по об'єктах комерційної нерухомості, розташованих на території міста та зданих в експлуатацію.
Проведення позапланової документальної ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Хмельницькій області.
Слідчий суддя Місінкевич А.Л.