Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
18 травня 2016 р. справа № 812/82/16
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Геращенко І.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2016 року у справі № 812/82/16 (головуючий І інстанції Шембелян В.С.) за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 15 червня 2015 року № 32609-17,-
ВСТАНОВИВ:
До Донецького апеляційного адміністративного суду 17 травня 2016 року надійшла адміністративна справа № 812/82/16 разом з апеляційною скаргою ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2016 року за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 15 червня 2015 року № 32609-17.
Отримавши та перевіривши апеляційну скаргу, в порядку частини 2 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя - доповідач вважає, що вона не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
За правилами частини 1 статті 184 Кодексу адміністративного судочинства України судом апеляційної інстанції в адміністративних справах є апеляційний адміністративний суд, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий адміністративний суд (місцевий загальний суд як адміністративний суд чи окружний адміністративний суд), що ухвалив рішення.
Судоустрій в Україні визначається Конституцією України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів». В Україні утворюються і діють суди загальної юрисдикції та Конституційний суд України.
Згідно частини 3 статті 26 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до Указу Президента України.
Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів» в системі адміністративних судів України утворені апеляційні адміністративні суди і додатком N 2 визначено території, на які поширюються їх повноваження, а саме: Донецький апеляційний адміністративний суд (Донецька, Луганська області).
Як вбачається з матеріалів справи представником позивача ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 29 квітня 2016 року через канцелярію Луганського окружного адміністративного суду (вх. 7202/2016) подана апеляційна скарга на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2016 року у справі № 812/82/16 за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 15 червня 2015 року № 32609-17, в якій зазначено найменування адміністративного суду апеляційної інстанції до якого подається скарга - Харківський апеляційний адміністративний суд, що суперечить вимогам частини 1 статті 184 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто апеляційна скарга подана з порушенням територіальної юрисдикції у межах якого знаходиться місцевий адміністративний суд що ухвалив рішення.
Крім того, статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що однією з вимог до апеляційної скарги є зокрема: додання документа про сплату судового збору.
Закон України Про судовий збір № 3674-VI від 8 липня 2011 року (далі Закон № 3674) визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачено, що з 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1378 грн.
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду встановлюється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Апелянтом до апеляційної скарги долучена квитанція 0. 0. 544823781.1 від 28.04.2016 року про сплату судового збору в розмірі 606,34 грн., натомість реквізити за якими сплачено судовий збір є невірними.
За приписами пункту 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до статей 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом надання квитанції про сплату судового збору у розмірі 606,34 грн. за наступними реквізитами: рахунок - 31211206781059, код ЄДРПОУ - 37944338, МФО банку - 834016, отримувач - Краматор.УК/м.Краматорськ/22030101, банк - ГУДКСУ у Донецькій обл., призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів 22030101 та уточнюючої апеляційної скарги з вірним найменування адміністративного суду апеляційної інстанції до якого подається скарга, з наданням її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2016 року у справі № 812/82/16 - залишити без руху.
Надати апелянту семиденний строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Суддя І.В. Геращенко