Ухвала суду № 57780657, 17.05.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2016
Номер справи
820/848/16
Номер документу
57780657
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

17.05.2016 року № 820/848/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мар'єнко Л.М. розглянувши в порядку письмового провадження у місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЙЛ СЕРВІС" до Відділу Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, легалізації громадських формувань Харківського міського управління юстиції, Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС у Одеській області про скасування рішення, податкових повідомлень - рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

Встановив:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЙЛ СЕРВІС", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд, з урахуванням уточнений позовних вимог, скасувати запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань № 14801440009067300 від 09.11.2015; скасувати рішення № 1135 від 10.11.2015 року Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - Товариства з обмеженої відповідальністю Ойл Сервіс (код ЄДРПОУ 39466726) зі збереженням податкового кредиту; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 07.09.2015 року, яке прийнято на підставі висновків акту перевірки № 6132/15-53- 22-04/39466726 від 21.08.2015 рок; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 02.10.2015 року, яке прийнято на підставі висновків акту перевірки № 6560/15-53- 22-04/39466726 від 22.09.2015 року; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_3 від 22.12.2015 року, яке прийнято на підставі висновків акту камеральної перевірки № 9507/15-53/15-02 від 11.12.2015 року; зобов'язати ДПІ у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС у Одеській області відновити суми податкового кредиту та зобов'язань ТОВ ОЙЛ СЕРВІС в електронній базі даних "Автоматизована система співставлення інформаційної системи Міністерства доходів та зборів України "Податковий блок", інформаційній базі результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ "Аудит", а також в інтегрованій картці, зміни до яких були внесені на підставі відомостей, викладених в акті № 6560/15-53-22-04/39466726 від 22.09.2015 року; зобов'язати ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС у Одеській області прийняти Декларацію з податку на прибуток за 2015 рік від 08.02.2016 року (№ НОМЕР_4) датою фактичного отримання.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

Справу призначено до розгляду у судове засідання на 17.05.2016.

Від представника позивача - ОСОБА_1, через канцелярію суду, надійшло клопотання про відкладення слухання справи.

В судове засідання представники сторін не прибули, про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Від представника Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області - ОСОБА_2, надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Від голови Комісії з ліквідації Харківського міського управління юстиції - ОСОБА_3, через канцелярію суду, надійшли додаткові пояснення, в яких зазначено, що Харківське міське управління юстиції з 01.04.2016 не здійснює повноваження з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та не забезпечує ведення реєстраційних справ на об'єкти нерухомого майна. Крім того, в поясненнях зазначено про розгляд справи за відсутності представника Харківського міського управління юстиції.

Згідно ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд.

Враховуючи пояснення голови Комісії з ліквідації Харківського міського управління юстиції, судом встановлено наступне.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 №99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги" передбачено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції України, зокрема, Харківське міське управління юстиції.

Наказом Міністерства юстиції України від 01.03.2016 № 572/5 "Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції" ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції України, утворені ліквідаційні комісії територіальних управлінь юстиції та затверджено їх склад.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України Про припинення надання адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців деякими органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції від 23.03.2016 № 204-р, Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Міністерства юстиції України та припинив надання утвореними ним органами державної реєстрації адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців, зокрема, в Харківській області Харківським міським управлінням юстиції (підпункт 7 пункту 1 вказаного розпорядження).

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" №835-ХІХ від 26.11.2015, який набрав чинності з 01.01.2016, повноваження з надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців передаються від територіальних органів Міністерства юстиції України до органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій.

Відповідно до підпункту 7 пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України 835-ХІХ від 26.11.2015 територіальні органи, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, припиняють надання послуг у сфері державної реєстрації на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць за рішенням Кабінету Міністрів України, прийнятим у разі забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями реалізації повноважень у сфері державної реєстрації, але не пізніше 30 квітня 2016 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1395-р "Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено забезпечення Міністерством юстиції України з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України щодо припинення надання послуг у сферах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції: фактичне припинення в одноденний строк надання органами державної ре єстрації, утвореними Міністерством юстиції, послуг у сферах державної реєст рації з одночасною передачею на розгляд виконавчих органів міських рад міст обласного значення, Київської міської, районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, заяв, що перебувають на розгляді у відповідному органі державної ре єстрації, утвореному Міністерством юстиції, з обов'язковим повідомленням зая вників про таку передачу; передачу у місячний строк виконавчим органам міських рад міст обласного значення, Київській міській, районним, районним у м. Києві державним адміністраціям, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реєстраційних справ; ведення органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юсти ції, реєстраційних справ до припинення надання такими органами послуг у сфе рах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіаль ної одиниці.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залучити в якості третьої особи Департамент реєстрації Харківської міської ради.

Згідно з ч. 2 ст. 53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть бути залучені до участі у справі з ініціативи суду.

Також, ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.04.2016 року витребувано у Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС у Одеській області та Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області додаткові докази.

Проте, витребувані докази у встановлений строк надані не були.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Згідно ч. 2 ст. 69 КАС України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі або з власної ініціативи.

Отже, суд вважає за необхідне повторно витребувати у Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС у Одеській області копії наказів та направлень на перевірок ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" на підставі яких було проведено перевірку за результатами якої складені акти від 21.08.2015 №6132/15-53-22-04/39466726 та від 22.09.2015 №6560/15-53-22-04/39466726; інформацію (витяги, скріншоти) щодо внесення коригувань до електронної бази даних Автоматизованої системи співставлення інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України Податковий блок, інформаційної бази результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ Аудит та інтегрованої картки ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" на підставі відомостей, викладених в акті перевірки від 22.09.2015 №6560/15-53-22-04/39466726, який містить висновки щодо порушення позивачем норм податкового законодавства України; копії інформаційних запитів податкового органу до ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" та копії відповідей на вказані інформаційні запити податкового органу платника податку ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС", які стали підставою для проведення перевірок за результатами яких складені акти від 21.08.2015 №6132/15-53-22-04/39466726 та від 22.09.2015 №6560/15-53-22-04/39466726.

Також, суд вважає за необхідне повторно витребувати у Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області письмові відомості стосовно підстав надсилання ДПІ у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області листа від 24.02.2016 №1834/10/20-34-15-03-18 "Про визнання податкової звітності ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" з податку на прибуток за 2015 рік недійною".

Крім того, з метою забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи суд дійшов висновку про необхідність витребування додаткових доказів у Департаменту державної реєстрації Харківської міської ради, а саме, належним чином засвідчену копію реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефрон" (код ЄДРПОУ 39523252).

Суд зазначає, що ухвала суду про витребування доказів є рішенням суду, виконання якого відповідно до ст. 124 Конституції України є обов'язковими на всій території України.

Крім того, відповідно до ст. 382 КК України невиконання рішень суду тягне кримінальну відповідальність.

Керуючись положеннями ст. 53, ст. 69, 150, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

Ухвалив:

1.Залучити до участі у справі в якості третьої особи - Департамент реєстрації Харківської міської ради (пл. Конституції, б. 7, 6-й поверх, м. Харків, 61200).

2.Зобов'язати Департамент реєстрації Харківської міської ради, у строк до 09.06.2016 року, надати до суду, належним чином засвідчену копію реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефрон" (код ЄДРПОУ 39523252), а також оригінал реєстраційної справи - для огляду в судовому засіданні.

3.Зобов'язати повторно, Державну податкову інспекцію у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС у Одеській області, у строк до 09.06.2016 року, надати до суду:

- копії наказів та направлень на перевірок ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" на підставі яких було проведено перевірку за результатами якої складені акти від 21.08.2015 №6132/15-53-22-04/39466726 та від 22.09.2015 №6560/15-53-22-04/39466726;

- інформацію (витяги, скріншоти) щодо внесення коригувань до електронної бази даних Автоматизованої системи співставлення інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України Податковий блок, інформаційної бази результатів контрольно-перевірочної роботи АРМ Аудит та інтегрованої картки ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" на підставі відомостей, викладених в акті перевірки від 22.09.2015 №6560/15-53-22-04/39466726, який містить висновки щодо порушення позивачем норм податкового законодавства України;

- копії інформаційних запитів податкового органу до ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" та копії відповідей на вказані інформаційні запити податкового органу платника податку ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС", які стали підставою для проведення перевірок за результатами яких складені акти від 21.08.2015 №6132/15-53-22-04/39466726 та від 22.09.2015 №6560/15-53-22-04/39466726.

4.Зобов'язати повторно, Державну податкову інспекцію у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, у строк до 09.06.2016 року, надати до суду письмові відомості стосовно підстав надсилання ДПІ у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області листа від 24.02.2016 №1834/10/20-34-15-03-18 "Про визнання податкової звітності ТОВ "ОЙЛ СЕРВІС" з податку на прибуток за 2015 рік недійною".

5.Відкласти розгляд справи №820/848/16 09.06.2016 року о 14:15 год.

6.Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Мар'єнко Л.М.