ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2016 року о/об 11 год. 44 хв.Справа № 808/9050/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Татаринова Д.В., за участю секретаря Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень,,
за участю представників:
від позивача - не прибув;
від відповідача - не прибув, -
ВСТАНОВИВ:
22 грудня 2015 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшов адміністративний позов від Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - позивач) до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС (далі - відповідач), в якому позивач просить визнати нечинними та скасувати як неправомірні податкові повідомлення - рішення:
- від 19 листопада 2015 року № 0000614200 про сплату штрафу в розмірі 10% у сумі 33148,01 грн., застосованого за порушення граничних строків сплати частин узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеного абзацом 1 пункту 57.1 глави IV розділу II Податкового кодексу України та на підставі пункту 126.1 статті 126 глави II розділу II Податкового кодексу України;
- від 19 листопада 2015 року № 0000624200 про сплату штрафу в розмірі 20% у сумі 89397,23 грн., застосованого за порушення граничних строків сплати частин узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеного абзацом 1 пункту 57.1 глави IV розділу II Податкового кодексу України та на підставі пункту 126.1 статті 126 глави II розділу II Податкового кодексу України.
Адміністративний позов обґрунтовано тим, що Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» протягом перевіряємого періоду виконувало роботи з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з оплатою за рахунок бюджетних коштів. Зазначає, що Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» своєчасно подало до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС податкові декларації з податку на прибуток, а також своєчасно надавались платіжні доручення до банківської установи, але вони були повернуті без виконання, в зв'язку з недостатністю коштів на рахунку. Таким чином, несплата грошових зобов'язань підприємством відбулася не з його вини, а з вини несвоєчасного фінансування виконаних робіт з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області за рахунок бюджетних коштів. Застосування до Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» штрафу у розмірі 10% за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість та 20% за порушення граничного строку сплати частини узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість. На підставі зазначеного просить суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
В судове засідання представник позивача не прибув, 29 березня 2016 року через службу діловодства суду подав клопотання, відповідно до якого просить суд розглянути справу без участі представника позивача, на позовних вимогах наполягає.
Представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у письмових запереченнях (вх. 10163 від 29 березня 2016 року), відповідно до яких зазначає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню оскільки податковий орган діяв у межах наданих йому законодавством, а податкові повідомлення-рішення № 0000624200 та № 0000614200 від 19 листопада 2015 року ґрунтуються на нормах Податкового кодексу України.
В судове засідання представник відповідача не прибув, 29 березня 2016 року через канцелярію суду подав клопотання, відповідно до якого просить суд розглянути справу без участі представника відповідача.
Згідно з частиною 1 статті 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, перевіривши їх наявними у справі доказами, суд з'ясував наступне.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питання своєчасності сплати до бюджету узгоджених сум грошових зобов'язань авансових внесків з податку на прибуток в періоді 30 вересня 2014 року по 27 серпня 2015 року та з податку на додану вартість в періоді з 01 вересня 2015 року по 02 жовтня 2015 року Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 32025623)
За результатами перевірки складено Акт перевірки від 03 листопада 2015 року № 27/28-04-42/32025623.
Висновками Акту перевірки встановлено, що Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» порушено вимоги: абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, в результаті несвоєчасної сплати підприємством узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість згідно поданих податкових декларацій з ПДВ в розмірі 778466,28 грн., в тому числі по періодам:
- за вересень 2013 року в розмірі 331480,11 грн. з порушенням терміну сплати 1 календарний день;
- за лютий 2014 року в розмірі 131138,11 грн. з порушення терміну сплати 576 календарних днів;
- за травень 2014 року в розмірі 163568,00 грн. з порушення терміну сплати 456 календарних днів;
- за червень 2014 року. в розмірі 116597,85 грн. з порушенням терміну сплати 406, 411, 414, 415 календарних днів;
- за жовтень 2014 року в розмірі 35682,21 грн. з порушенням терміну сплати 303, 306 календарних днів.
На підставі Акту перевірки від 03 листопада 2015 року № 27/28-04-42/32025623 були винесені додаткові повідомлення-рішення:
- від 19 листопада 2015 року № 0000614200 про сплату штрафу в розмірі 10% у сумі 33148,01 грн., застосованого за порушення граничних строків сплати частин узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеного абзацом 1 пункту 57.1 глави IV розділу II Податкового кодексу України та на підставі пункту 126.1 статті 126 глави II розділу II Податкового кодексу України;
- від 19 листопада 2015 року № 0000624200 про сплату штрафу в розмірі 20% у сумі 89397,23 грн., застосованого за порушення граничних строків сплати частин узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеного абзацом 1 пункту 57.1 глави IV розділу II Податкового кодексу України та на підставі пункту 126.1 статті 126 глави II розділу II Податкового кодексу України.
Позивач не погоджуючись з такими рішеннями податкового органу звернувся до суду з адміністративним позовом.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вирішує справи на підстав Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно - правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підставами для визнання незаконними (нечинними) актів в судовому порядку є невідповідність їх вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємств чи організації - позивача у справі.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з приписів частини 3 статті 2 КАС України, відповідно до яких, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках. передбачених законом.
Відповідно до матеріалів справи, податковим органом встановлено, що 16 жовтня 2013 року Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя подано податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2013р. з узгодженою сумою податкового зобов'язання у розмірі 857342грн. по граничному терміну сплати 30.10.2013р. (реєстраційний №9065346783 від 16.10.2013р.).
Частину нарахованої суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість за вересень 2013 року в розмірі 465137,83грн. сплачено своєчасно платіжними дорученнями:
- № 659 від 30.10.2013 року в сумі 124 137,83 грн.;
- № 661 від 30.10.2013 року в сумі 260 000,00 грн.;
- № 660 від 30.10.2013 року в сумі 36 000,00 грн.;
- №1705 від 30.10.2013 року в сумі 45 000,00 грн.
Частину нарахованої суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість за вересень 2013 року в розмірі 331480,11 грн. сплачено з порушенням граничного терміну сплати, а саме по податковим деклараціям №9065346783 від 16 жовтня 2013 року та №9065346783 від 16 жовтня 2013 року.
На підставі викладеного позивачем порушено абзац 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме підприємством несвоєчасно сплатило частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість згідно наданої декларації з ПДВ за вересень 2013 року в розмірі 331480,11 грн.
Також, 19 березня 2014 року Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя подано податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2014 року з узгодженою сумою податкового зобов'язання у розмірі 921317 гри. по граничного терміну сплати 30 березня 2014 року (реєстраційний №9014324453 від 19 березня 2014 року).
Станом на 30 березня 2014 року за позивачем обліковується податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 1758064,22 грн., в тому числі по декларації з податку на додану вартість за лютий 2014 року в розмірі 921317 грн.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» з питання своєчасності сплати сум узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, в тому числі по декларації з податку на додану вартість за лютий 2014 року згідно якої погашено податкового боргу в розмірі 750439,67 грн., Акт від 08 червня 2015 року №87/28-04-42/32025623.
29 вересня 2015 року частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість за лютий 2014 року в розмірі 131138,11 грн. сплачено з порушенням терміну сплати, за податковими деклараціями №9014324453 від 19 березня 2014 року, №9014324453 від 19 березня 2014 року, №9014324453 від 19 березня 2014 року, №9014324453 19 березня 2014 року.
Тобто, в порушення абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) підприємство несвоєчасно сплатило частину розстроченого податкового боргу по податку на додану вартість згідно наданої декларації з ПДВ за лютий 2014 року в розмірі 131 138,11 грн.
18 червня 2014 року Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя подано податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року з узгодженою сумою податкового зобов'язання у розмірі 981408 грн. по граничному терміну сплати 30 червня 2014 року (реєстраційний №9034811928 від 18.06.2014 р.).
Станом на 30 червня 2014 року за позивачем обліковується податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 4162723,82 грн., в тому числі по декларації з податку на додану вартість за травень 2014 року в розмірі 981408 грн.
29 вересня 2015 року частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість за травень 2014 року в розмірі 163568,00 грн. сплачено з порушенням терміну сплати.
Отже, позивачем порушено абзац 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме підприємством несвоєчасно сплатило частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість згідно наданої декларації з ПДВ за травень 2014 року у сумі 163568,00грн.
Разом з тим, 19 липня 2014 року Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя подано податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2014 року з узгодженою сумою податкового зобов'язання у розмірі 998853грн. по граничному терміну сплати 30 липня 2014 року (реєстраційний №9041666635 від 19 липня 2014 року).
Станом на 30 липня 2014 року в за позивачем обліковується податковий борг податку на додану вартість у сумі 5309722,46грн., в тому числі по декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року в розмірі 998 853 грн.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» з питання своєчасності сплати сум узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, в тому числі по декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року згідно якої погашено податкового боргу в розмірі 175337,57 грн., Акт від 07 вересня 2015 року №14/28-04-42/32025623.
Частину нарахованої суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість за червень 2014 року в розмірі 116597,85 грн. сплачено з порушенням граничного терміну сплати.
Таким чином позивачем порушено абзац 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме підприємством несвоєчасно сплатило частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість згідно наданої декларації з ПДВ за травень 2014 року у сумі 163568 грн.
19 липня 2014 року Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя подано податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2014р. з узгодженою сумою податкового зобов'язання у розмірі 998853грн. по граничному терміну сплати 30 липня 2014 року (реєстраційний №9041666635 від 19 липня 2014 року).
Станом на 30 липня 2014 року за платником податку обліковується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 5309722,46 грн., в тому числі по декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року в розмірі 998853 грн.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» з питання своєчасності сплати сум узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, в тому числі по декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року згідно якої погашено податкового боргу в розмірі 175337,57 грн., акт від 07 вересня 2015 року №14/28-04-42/32025623.
Частину нарахованої суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість за червень 2014 року в розмірі 116597,85 грн. сплачено з порушенням граничного терміну сплати.
Тобто, в порушення абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) підприємство несвоєчасно сплатило частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість згідно наданої декларації з ПДВ за червень 2014 року в розмірі 116597,85 грн.
Також, 19 листопада 2014 року Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2014 рік з узгодженою сумою податкового зобов'язання у розмірі 397229 грн. по граничному терміну сплати 30 листопада 2014 року (реєстраційний №9067372550 від 19 листопада 2014 року).
Станом на 30 листопада 2014 року за платником податків обліковувався податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 7653506,74 грн., в тому числі по декларації з податку на додану вартість за жовтень 2014 року в розмірі 397 229 грн.
Частину нарахованої суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість за жовтень 2014 року в розмірі 35682,21 грн. сплачено з порушенням граничного терміну сплати.
Отже, в порушення абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України підприємство несвоєчасно сплатило частину узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість згідно наданої декларації з ПДВ за жовтень 2014 року в розмірі 35682,21 грн.
Однак позивач зазначає, що Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» своєчасно подало до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС податкові декларації з податку на прибуток, а також своєчасно надавались платіжні доручення до банківської установи, але вони були повернуті без виконання, в зв'язку з недостатністю коштів на рахунку. Таким чином, несплата грошових зобов'язань підприємством відбулася не з його вини, а з вини несвоєчасного фінансування виконаних робіт з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області за рахунок бюджетних коштів. Застосування до Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» штрафу у розмірі 10% за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість та 20% за порушення граничного строку сплати частини узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість
Проте, суд не бере до уваги такі обґрунтування позивача по скасуванню податкових повідомлень-рішень оскільки, незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов'язання, такий платник після фактичного погашення боргу повинен сплатити суму штрафу у розмірі, який залежить від терміну прострочення.
Норма пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України поширюється також і на випадки, коли погашення податкового боргу відбулося в примусовому порядку, на підставі рішення суду, ухваленого згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України.
Зазначене пояснюється тим, що передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України відповідальність у вигляді штрафу застосовується в силу самого факту погашення податкового боргу з простроченням і розмір такої відповідальності залежить виключно від терміну прострочення, а не від способу і порядку погашення податкового боргу (добровільного чи примусового, в повній сумі або частинами).
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем доведена правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень:
- від 19 листопада 2015 року № 0000614200 про сплату штрафу в розмірі 10% у сумі 33148,01 грн., застосованого за порушення граничних строків сплати частин узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеного абзацом 1 пункту 57.1 глави IV розділу II Податкового кодексу України та на підставі пункту 126.1 статті 126 глави II розділу II Податкового кодексу України;
- від 19 листопада 2015 року № 0000624200 про сплату штрафу в розмірі 20% у сумі 89397,23 грн., застосованого за порушення граничних строків сплати частин узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеного абзацом 1 пункту 57.1 глави IV розділу II Податкового кодексу України та на підставі пункту 126.1 статті 126 глави II розділу II Податкового кодексу України.
А відтак, вимоги Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Суддя Д.В. Татаринов