ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2016 року Справа № 808/9131/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Татаринова Д.В., за участю секретаря Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень,
за участю представників:
від позивача - не прибув;
від відповідача - не прибув, -
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2015 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшов адміністративний позов від Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - позивач) до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС (далі - відповідач), в якому позивач просить визнати нечинними та скасувати як неправомірні податкові повідомлення - рішення:
- № 0000574200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 15329,19 грн. штрафу у розмірі 20%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 3 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 76645,90 грн.;
- № 0000584200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 0,70 грн. штрафу у розмірі 10%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 2 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 7,00 грн.;
- № 0000594200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 13267,21 грн. штрафу у розмірі 10%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 2 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 132672,05 грн.;
- № 0000604200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 162664,50 грн. штрафу у розмірі 20%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 3 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 813321,36 грн.
Адміністративний позов обґрунтовано тим, що Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» протягом перевіряємого періоду виконувало роботи з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з оплатою за рахунок бюджетних коштів. Зазначає, що Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» своєчасно подало до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС податкові декларації з податку на прибуток, а також своєчасно надавались платіжні доручення до банківської установи, але вони були повернуті без виконання, в зв'язку з недостатністю коштів на рахунку. Таким чином, несплата грошових зобов'язань підприємством відбулася не з його вини, а з вини несвоєчасного фінансування виконаних робіт з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області за рахунок бюджетних коштів. Застосування до Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» штрафу у розмірі 10% та 20 % за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток та з авансових внесків з податку на прибуток до негативних наслідків, а саме погіршить і до того ж скрутний фінансовий стан підприємства, яке на даний час має низьку платоспроможність, грошових коштів та високоліквідних активів недостатньо для погашення поточних боргів. На підставі зазначеного просить суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
В судове засідання представник позивача не прибув, 29 березня 2016 року через службу діловодства суду подав клопотання, відповідно до якого просить суд розглянути справу без участі представника позивача, на позовних вимогах наполягає.
Представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у письмових запереченнях (вх. 20164 від 29 березня 2016 року), відповідно до яких зазначає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню оскільки перевіркою встановлено порушення, як і абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Кодексу, ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» погашено узгоджені суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 76 645,90 грн. з затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання та суму 7,00 грн. з затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання, так і порушення абзацу 4 пункту 57.1 статті 57 Кодексу, ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» погашено узгоджені суми грошового зобов'язання з авансових внесків з податку на прибуток на загальну суму 813321,36 грн. з затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання та суму 132672,05 грн. з затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання. На підставі зазначеного просить суд відмовити у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.
В судове засідання представник відповідача не прибув, 29 березня 2016 року через канцелярію суду подав клопотання, відповідно до якого просить суд розглянути справу без участі представника відповідача.
Згідно з частиною 1 статті 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, перевіривши їх наявними у справі доказами, суд з'ясував наступне.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Запоріжжя Міжрегіонального головного управління ДФС було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань своєчасності сплати до бюджету узгоджених сум грошових зобов'язань авансових внесків з податку на прибуток в періоді з 13 грудня 2013 року по 26 березня 2015 року, податку на прибуток в період з 21 березня 2013 року по 31 березня 2015 року по відокремленим структурним підрозділам Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
За наслідками перевірки податковим органом складено акт від 29 вересня 2015 року № 20/28-04-42/32025623.
За результатами проведеної перевірки встановлено порушення Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» вимог:
- абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України в результаті чого підприємством ДП «Запорізький облавтодор» сплачено узгоджені суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 76645,90 грн. з затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання та суму 7,00 грн. з затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання;
- абзацу 4 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України в результаті чого підприємством ДП «Запорізький облавтодор» несвоєчасно сплачено суми узгоджених грошових зобов'язань з авансових внесків з податку на прибуток на загальну суму 813321,36 грн. з затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання та суму 132672,05грн. з затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання.
На підставі пункту 126.1 статті 126 розділу II Податкового кодексу України від змінами та доповненнями застосовано штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасну сплату консолідованого податку на прибуток та авансових внесків з податку на прибуток з затримкою більше 30 календарних днів та з затримкою до 30 календарних днів наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання.
На підставі акту від 29 вересня 2015 року № 20/28-04-42/32025623 були винесені податкові повідомлення-рішення:
- № 0000574200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 15329,19 грн. штрафу у розмірі 20%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 3 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 76645,90 грн.;
- № 0000584200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 0,70 грн. штрафу у розмірі 10%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 2 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 7,00 грн.;
- № 0000594200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 13267,21 грн. штрафу у розмірі 10%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57Податкового кодексу України та на підставі абзацу 2 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 132672,05 грн.;
- № 0000604200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 162664,50 грн. штрафу у розмірі 20%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 3 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 813321,36 грн.
У відповідності до статті 56 Податкового кодексу України, позивачем в порядку адміністративного оскарження була подана скарга на податкові повідомлення-рішення від 16 жовтня 2015 року № 0000574200, № 0000584200, № 0000594200, № 0000604200 до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників від 23 жовтня 2015 року № 13/1347 про скасування податкових повідомлень - рішень.
Рішенням Державної фіскальної служби України Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників від 13 листопада 2015 року № 25411/10/28-10-10-4-33 про результати розгляду скарги первинну скаргу Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» залишено без задоволення, а ППР від 16 жовтня 2015 року № 0000574200, № 0000584200, № 0000594200. № 0000604200 - без змін.
Протягом 10-ти календарних днів, наступних за днем одержання рішення про результати розгляду первинної скарги від 13 листопада 2015 року № 25411/10/28-10-10-4-33 Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» звернулося з повторною скаргою на податкові повідомлення-рішення від 16 жовтня 2015 року № 0000574200, № 0000584200, № 0000594200, № 0000604200 до Державної фіскальної служби України (вихідний від 24 листопада 2015 року № 13/1491).
Державною фіскальною службою України було прийнято рішення від 14 грудня 2015 року № 26529/6/99-99-10-01-02-25, у якому вирішено залишити без змін податкові повідомлення - рішення СДПІ з ОВП у м. Запоріжжя від 16 жовтня 2015 року № 0000574200, № 0000584200, № 0000594200, № 0000604200 та рішення МГУ ДФС - ЦО з ОВП, прийняте за розглядом первинної скарги, а скаргу - без задоволення.
Позивач не погоджуючись з такими рішеннями податкового органу звернувся до суду з адміністративним позовом.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вирішує справи на підстав Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно - правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підставами для визнання незаконними (нечинними) актів в судовому порядку є невідповідність їх вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємств чи організації - позивача у справі.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з приписів частини 3 статті 2 КАС України, відповідно до яких, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Щодо скасування податкових повідомлень-рішень №0000574200 від 16 жовтня 2015 року та №0000584200 від 16 жовтня 2015 року про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на прибуток, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках. передбачених законом.
Податковим кодексом України визначені обов'язки платника податків, а саме - сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом (стаття 16 Кодексу).
Відповідно до підпункту 14.1.152 пункту 14.1 статті 14 Кодексу погашенням податкового боргу є зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
В зв'язку з тим, що відповідно до підпункту 47.1.1 пункту 47.1 статті 47 Кодексу, відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить, від районних ДПІ на адресу СДПІ надійшли листи щодо фактів несвоєчасної сплати до бюджету узгоджених грошових зобов'язань з консолідованого податку на прибуток по філіях ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та розрахунки штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань.
Перевіркою встановлено, що в порушення абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Кодексу, ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» погашено узгоджені суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 76645,90 грн. з затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання та суму 7,00 грн. з затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання.
Крім того відповідач вказує на те, що на запит СДПІ від 25 червня 2015 року №3704/10/28-04-42 «Про надання пояснень та їх документального підтвердження», пояснень та копій платіжних доручень з відміткою банку, що свідчить про своєчасне подання платіжних доручень до банківської установи та повернення їх у зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника, посадовими особами ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» до СДПІ не надано.
Щодо оскарження податкових повідомлень-рішень від 16 жовтня 2015 року №0000594200 та від 16 жовтня 2015 року №0000604200 про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату авансових внесків з податку на прибуток.
Абзацом 4 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу 11 пункту 57.1 статті 57 Кодексу у складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань. При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітної о (податкового) року включно (абзац 12 пункту 57.1 статті 57 Кодексу).
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України уразі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Авансовий внесок з податку на прибуток сплачується щомісяця у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду (абзац 4 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).
Авансові внески з податку на прибуток вважаються узгодженим податковим зобов'язанням і сплачуються щомісяця не пізніше 30 числа звітного місяця. Строк сплати авансових внесків, як і податкових зобов'язань з податку на прибуток, не переноситься, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день.
Статтею 16 Кодексу визначені обов'язки платника податків, а саме - сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 14.1.152 пункту 14.1 статті 14 Кодексу погашенням податкового боргу є зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Так, перевіркою встановлено, що в порушення абзацу 4 пункту 57.1 статті 57 Кодексу, Дочірнім підприємством «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» погашено узгоджені суми грошового зобов'язання з авансових внесків з податку на прибуток на загальну суму 813321,36грн. з затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання та суму 132672,05 грн. з затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання.
Суд звертає увагу позивача на те, що незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов'язання, такий платник після фактичного погашення боргу повинен сплатити суму штрафу у розмірі, який залежить від терміну прострочення.
Норма пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України поширюється також і на випадки, коли погашення податкового боргу відбулося в примусовому порядку, на підставі рішення суду, ухваленого згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України.
Зазначене пояснюється тим, що передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України відповідальність у вигляді штрафу застосовується в силу самого факту погашення податкового боргу з простроченням і розмір такої відповідальності залежить виключно від терміну прострочення, а не від способу і порядку погашення податкового боргу (добровільного чи примусового, в повній сумі або частинами).
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем доведена правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень:
- № 0000574200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 15329,19 грн. штрафу у розмірі 20%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 3 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 76645,90 грн.;
- № 0000584200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 0,70 грн. штрафу у розмірі 10%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 2 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 7,00 грн.;
- № 0000594200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 13267,21 грн. штрафу у розмірі 10%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 2 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 132672,05 грн.;
- № 0000604200 від 16 жовтня 2015 року про сплату 162664,50 грн. штрафу у розмірі 20%, застосованого за порушення граничного строку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі абзацу 3 статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 813321,36 грн.
А відтак вимоги Дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов