Постанова № 57765336, 13.05.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.05.2016
Номер справи
760/8562/16-п
Номер документу
57765336
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 3-3352/16 (760/8562/16-п)

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., при секретарі Рахімовій Н.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України, -

в с т а н о в и в:

21.03.2016 року о 12 год. 20 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю в багажному відділенні (зона митного контролю митного поста) 1-го поверху терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), за допомогою рентген-апарату митниці в багажі, який належить громадянці України ОСОБА_2, яка слідувала до Дубай (ОАЕ) рейсом FZ 744 літаком авіакомпанії «Fludubai», виявлені монети, які за зовнішніми ознаками мають ознаки старовинних.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено та запропоновано пройти до багажного відділення.

В ході проведення усного опитування та огляду багажу було виявлено у громадянки України ОСОБА_2 монети з металу жовтого кольору у кількості 6 штук, монети з металу сріблястого кольору у кількості 24 штуки, монети з металу коричневого кольору у кількості 9 штук, монети з металу мідного кольору у кількості 2 штуки, монети з металу темного кольору у кількості 2 штуки. Ці речі знаходились серед речей багажу без ознак приховування.

Будь-які документи на переміщення монет у пасажира були відсутні.

Відповідно до Висновку мистецтвознавчої експертизи від 29 квітня 2016 року (Вих. 04.05.2016 р. № 40/15/17) монети, окрім Монета номіналом «Один рубль», СРСР, 1970 р., мідно-нікелевий сплав з жовтуватим відтінком; Монета номіналом «Один пенні», Єлизавети ІІ, 1971р., Велика Британія, бронза; Монета номіналом «1,2 пенні», Єлизавети ІІ, 1977 р., Велика Британія, бронза, мають культурну цінність, як предмети матеріальної культури, що мають історичне значення.

Надані на експертизу предмети станом на 29.04.2016 року можуть бути оцінені в 19 428 доларів США.

Згідно вищезазначеного Висновку, для переміщення монет, які є предметом правопорушення, через митний кордон України потрібно оформляти Свідоцтво на право вивезення (Наказ Міністерства Культури № 258 від 22.04.2002 року. Інструкція про порядок оформлення права на вивезення, дод.1, п.12).

Тобто, вказані предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до вимог чинного законодавства України та наданню дозвільних документів на їх переміщення через митний кордон України.

Гр. України ОСОБА_2 своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажирка митної декларації не заповнювала, з приводу декларування даних предметів до інспекторів митниці не зверталася. Будь-які дозвільні документи на переміщення даних предметів через митний кордон України у пасажирки були відсутні.

Відповідно до ч. 4, ч.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 436 встановлені переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Пасажирка - громадянка України ОСОБА_2 самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями пасажир - громадянка України ОСОБА_2, порушила вимоги Закону України від 21.09.1999 року № 1068-XIV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 Митного кодексу України.

По даному факту 21 березня 2016 року відносно гр. ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 0179/10000/16 за ознаками порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.

Предмети правопорушення, вилучено та знаходиться на відповідальному зберіганні в касі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе б. 8-а.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 не з'явилася, будучи повідомлена про день, час та місце розгляду справи.

В поясненнях, доданих до протоколу про порушення митних правил, свою вину в порушенні митних правил визнала.

Представник Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В. вважав обставини викладені в протоколі №0179/10000/16 від 21.03.2016 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст. 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.

Суд, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про порушення ОСОБА_2 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнювала, з приводу декларування виявлених предметів до інспекторів митниці остання не зверталася. Будь-які документи на переміщення монет у пасажирки були відсутні.

Стаття 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ч. 4, ч. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Наведене стверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про порушення митних правил, поясненнями, службовою запискою, висновком експерта.

Враховуючи особу порушника, характер вчиненого правопорушення, останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, виходячи з вимог статті 471 МК України, застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією на користь держави предметів правопорушення.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 40-1, 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 471, 527 Митного кодексу України, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві Р/р: 31113106705010; одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва; МФО 820019; код ЄДРПОУ: 38716451; Призначення платежу: 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), згідно ст. №__МКУ та постанови (суду, митниці) від __.__.20__ № __.

Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил - монети у кількості 40 штук, що вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0179/10000/16 від 21 березня 2016 року.

Предмети, що вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0179/10000/16 від 21 березня 2016 року та зберігаються в касі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бул. І.Лепсе, 8-а, а саме: монета номіналом «Один рубль», СРСР, 1970 р., мідно-нікелевий сплав з жовтуватим відтінком - 1 шт.; монета номіналом «Один пенні», Єлизавети ІІ, 1971р., Велика Британія, бронза - 1 шт.; монета номіналом «1,2 пенні», Єлизавети ІІ, 1977 р., Велика Британія, бронза - 1шт., які відповідно до Мистецтвознавчої експертизи від 29 квітня 2016 року не мають культурної цінності, як предмети матеріальної культури, що мають історичне значення, повернути ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) грн. 60 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220300 01.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Л.І.Кізюн