Справа №563/546/16-а
У Х В А Л А
19.05.2016 року м.Корець
Суддя Корецького районного суду Рівненської області Сірак Д.Ю., при вирішенні питання про відкриття провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Перевіривши матеріали справи вважаю, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог ст.106 КАС України з таких підстав.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору урегульовано Законом України «Про судовий збір»,який набав чинності 01 листопада 2012 року.
Зазначеним законом, позивачі за адміністративними позовами у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, які розглядаються в порядку ст.171-2 КАС України не звільняються від сплати судового збору.
Посилання позивача на те, що ч.5 ст.288 КУпАПйого звільнено від сплати судового збору є безпідставними, оскільки даною нормою передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справіпроадміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Проте, в даному випадку позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, який розглядається в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Обовязок позивача сплати судовий збір закріплений також в ч.1 ст.89 КАС України.
Також, варто зазначити, що Закон України «Про судовий збір» є спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає правові засади справляння судового збору та прийнятий у часі пізніше, порівняно із нормою ч.5 ст.288 КУпАП.
За наявності декількох нормативно-правових актів однакової юридичної сили, норми яких по-різному регулюють одну і ту ж сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах застосовуються положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
Відповідно до п.п.2 п.3 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати 551,20 грн.(що становить на день подачі позовної заяви).
Позивачем судовий збір взагалі не сплачений. Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір у відповідно до ставки визначеної п.п.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
А тому, внаслідок допущення недоліків, суд надає ОСОБА_1 пятиденний строк для їх усунення. Інакше заява буде вважатись неподаною і її необхідно буде повернути позивачу.
Судовий збір необхідно сплатити за такими реквізитами:
Рахунок отримувача: 31211206700194
Отримувач: УДКСУ у Корецькому районі
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Рівненській області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 373441
Код банку отримувача:833017
У графі «призначення платежу» вказується:
«Судовий збір за позовом ОСОБА_1В.», Корецький районний суд Рівненської області, код ЄДРПОУ Корецького районного суду Рівненської області 26406219.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1пятиденний строк усунення недоліків заяви, який починає рахуватися з дня отримання ним даної ухвали.
На дану ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на дану ухвалу суду подається через Корецький районний суд Рівненської області протягом пяти днів з дня отримання її копії.
С у д д я :