Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
УХВАЛА
28.04.2016 р. № 820/748/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді - Панченко О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання позивача у справі
за позовом ОСОБА_1 до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, Реєстраційної служби Лозівського міського управління юстиції про визнання дій незаконними,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: визнати незаконними дії особи з назвою "Лозівська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС в Харківській області" (Код ЄДРПОУ 39900355) щодо складення вимоги №Ф-94 від 09.11.2015 року, у зв'язку з відсутністю у останньої відповідного обсягу повноважень; скасувати державну реєстрацію особи з назвою "Лозівська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС в Харківській області" (Код ЄДРПОУ 39900355) як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"; судові витрати покласти на відповідача.
У зв'язку з тим, що від Реєстраційної служби Лозівського міського управління юстиції Харківської області не надійшли документи, витребувані судом в ухвалі від 31.03.2016 року, суд вважає за необхідне повторно витребувати для огляду та дослідження у судовому засіданні оригінали документів, що знаходяться у реєстраційній справі юридичної особи з назвою "Лозівська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС в Харківській області" (код ЄДРПОУ 39900355) та підтверджують факт її створення (або належним чином засвідчені копії вказаних документів), або у разі неможливості надати документи, надати обґрунтовані пояснення щодо неможливості надання таких документів.
Сторони у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового засідання повідомлені судом належним чином, в порядку, передбаченому ст.33-35 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає, що за правилами, встановленими ч. 1 та ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно ч. 2 ст. 70 КАС України, сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Частиною 3 ст. 71 КАС України передбачено, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази.
Відповідно до ч.3 ст. 79 КАС України письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду. Суд може також уповноважити заінтересовану сторону або іншу особу, яка бере участь у справі, одержати письмовий доказ для надання його суду.
Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку про необхідність повторно витребувати від Реєстраційної служби Лозівського міського управління юстиції для огляду та дослідження у судовому засіданні оригінали документів, що знаходяться у реєстраційній справі юридичної особи з назвою "Лозівська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС в Харківській області" (код ЄДРПОУ 39900355) та підтверджують факт її створення (або належним чином засвідчені копії вказаних документів). У разі неможливості надати документи, надати обґрунтовані пояснення щодо неможливості надання таких документів.
Пунктом 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі: наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Як вбачається з матеріалів справи, документів наданих позивачем суду разом з позовною заявою недостатньо для вирішення справи по суті. Беручи до уваги положення ст. 11 КАС України, відповідно до яких розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також статті 122 Кодексу адміністративного судочинства: адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, враховуючи повідомлені суду представником позивача обставини, суд дійшов висновку, що в даному випадку наявні правові підстави для застосування п.4 ч.2 ст. 156 КАС України та зупинення провадження у справі до надання позивачем доказів по справі.
Керуючись п. 4 ч.2 ст. 156, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Витребувати від Реєстраційної служби Лозівського міського управління юстиції для огляду та дослідження у судовому засіданні оригінали документів, що знаходяться у реєстраційній справі юридичної особи з назвою "Лозівська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС в Харківській області" (код ЄДРПОУ 39900355) та підтверджують факт її створення (або належним чином засвідчені копії вказаних документів). У разі неможливості надати документи, надати обґрунтовані пояснення щодо неможливості надання таких документів.
Зупинити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, Реєстраційної служби Лозівського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, до надання представником відповідача витребуваних доказів по справі.
Ухвала в частині зупинення провадження в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя О.В. Панченко