Справа № 628/1251/16-а
Провадження № 2-а/628/24/16р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2016 року Купянський міськрайонний суд Харківської області
в складі: головуючого - судді Демченко І.М.
за участю секретаря - Романової Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Купянську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області, третя особа: Куп'янський районний відділ ДМС України у Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивачі 01 квітня 2016 року звернулися до суду з зазначеним позовом та свої вимоги обґрунтовують тим, що вони проживали у Луганській і Донецькій областях, але у зв'язку з бойовими діями змушені покинути постійне місце проживати та виїхати у більш безпечніше місце. Позивачі ОСОБА_1 10 березня 2016р. та ОСОБА_2 15 березня отримали в ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб від 15.12.2014р. №6338003429 та від 10.02.2016 р. №6338003438, де є відомості про малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
15.03.2016р. і 30.03.2016 р. ОСОБА_1 звертався до Куп'янського районного відділу ДМС України у Харківській області, щоб проставити відмітки на зворотному оберті довідки у відповідності до Постанови КМУ №509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб", але йому в усній формі відмовили у цьому.
15.03.2016р. позивач ОСОБА_1 у своїх інтересах та в інтересах дружини ОСОБА_5 звернувся до АТ "Ощадбанк" із заявою про проведення перерахунку допомоги переміщеній особі на проживання,у зв'язку і зміною складу сім'ї. 15.03.2016р. їх документи перенаправлені до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради, яке у листі-відповіді №1739-01/07 від 21 березня 2016р. зазначило, що через відсутність відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби України на зворотному боці довідки про взяття на облік неможливо провести позивачам перерахунок допомоги як переміщеним особам на проживання в зв'язку зі зміною складу сім'ї до приведення нормативно-правових актів у відповідність Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 24.12.2015 року № 921-VІІІ. Посилаючись на те, що зазначена відмова відповідача є безпідставною, необґрунтованою та такою, що суперечить вимогам чинного законодавства, позивачі просять визнати неправомірною відмову відповідача у проведенні перерахунку і виплати їм щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою від 15 березня 2016 року та зобов'язати відповідача здійснити виплату зазначеної щомісячної адресної грошової допомоги з 15 березня 2016 року.
До суду позивач ОСОБА_2 не з'явилась, надавши заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримує повністю і просить суд задовольнити ( а.с. 40).
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив про обставини звернення його до суду так, як вказано вище, на задоволенні позову наполягав, вважаючи дії відповідача неправомірними.
Представник відповідача у суді проти позову заперечував, посилаючись на викладені у письмовому запереченні підстави, згідно якого ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області у питаннях, що стосується соціального захисту внутрішньо переміщених осіб керується діючим законодавством. Так, відповідно до п. 2 Постанови ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»(зі змінами) передбачено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку вструктурних підрозділах з питань соціального захисту населення. Порядок ведення осіб , які переміщуються, встановлюється ОСОБА_6 Міністрів України. Постановою ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» передбачений порядок оформлення та видачі довідок взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до п. 3 постанови ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»(зі змінами) для призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг уповноважий представник сім'ї надає заяву та пред'являє паспорт та довідку всіх членів сім'ї, про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період, копії свідоцтва про шлюб, копії свідоцтва про народження дітей, згоду на виплату допомога як переміщеній особі на проживання представнику сім'ї. Позивачу ОСОБА_1 рішенням від 28.01.2015 р. була призначена з 27.01.2015 р. по 26.07.2015 р. допомога в розмірі 442,00 грн., яка згодом продовжена по термін дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 10.03.2015р. у зв'язку зі зміною адреси фактичного місця проживання та зміною складу сім'ї ОСОБА_1 була видана нова довідка про взяття на облік особи, переміщено тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції за № 3429. У даній довідці зазначена нова адреса фактичного місця проживання: поштовий індекс 63734 Харківська область АДРЕСА_1, а також вписана неповнолітня дитина до 18 років - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. 15.03.2016 року до ОСОБА_3 праці та соцзахисту населення від АТ «Ощадбанк" надійшла заява ОСОБА_1 для перерахунку допомоги переміщеній особі проживання в зв'язку зі зміною складу сім'ї. Згода на на виплату допомоги представнику сім'ї від ОСОБА_2 відсутня.13.01.2016 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 24.12.2015 р. № 921-VIII, яким було внесено зміни до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», зокрема змінено термін дії довідки. Відповідно до ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково та визначено, що порядок збирання та оброблення даних, оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та форма її зразка затверджується ОСОБА_6 Міністрів України. Відповідно до пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», ОСОБА_6 Міністрів України доручено протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.На сьогодні, пунктами 6,7 Порядку оформлення і видачі довідок про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. №509, визначено що строк дії довідки становить шість місяців з дати її видачі; довідка не дійсна без проставлення на її зворотному боці відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці. Відповідно до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 (зі змінами), підставою для призначення допомоги є довідка про взяття на облік осіб, які переміщуються, видана відповідно до Постанови ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. №509 (зі змінами). При перевірці документів, які були передані з АТ «Ощадбанк» для призначення допомоги переміщеним особам на проживання було встановлено, що в довідках про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб ОСОБА_1 та його дружини ОСОБА_2 не проставлена відмітка територіального підрозділу ДМС про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи. На підставі вказаного вище, ОСОБА_3 праці та соцзахисту населення Куп'янської міської ради не може провести перерахунок допомоги переміщеній особі на проживання в зв'язку зі зміною складу сім'ї до приведення нормативно - правових актів щодо Порядку видачі довідок переміщеним особам та Порядку надання щомісячної допомоги на проживання у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Відповідно до роз'яснень Міністерства соціальної політики України від 20.01.2016 р. № 756/01-14-16/081 «Про окремі питання обліку внутрішньо переміщених осіб», Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 12.02.2016 р. №01-46/05/1274 «Щодо обліку внутрішньо переміщених осіб» - до внесення змін до постанов ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та №509 «Про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб» механізм обліку внутрішньо переміщених осіб та призначення їм щомісячної допомоги залишається незмінним. Отже, оскільки будь-яких інших роз'яснень щодо проставляння відмітки на довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи немає, відповідачем було відмовлено позивачам у перерахунку і виплаті грошової допомоги, тому відсутні правові підстави для задоволення даного позову ( а.с.32-35).
Від Куп'янського районного відділу ДМС України у Харківській області надійшла заява про розгляд справи без участі представника міграційної служби, заперечень не мають( а.с.31).
Суд, дослідивши матеріали справи та з'ясувавши позиції сторін і третьої особи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно дост. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституціюта законами України.
Згідност. 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»(далі - Закон) Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Згідност. 4 цього Законуфакт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбаченихстаттею 12 цього Закону.
Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені встатті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому ОСОБА_6 Міністрів України.
Форма заяви затверджується центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сімї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну.
Під час судового розгляду встановлено, що позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, що підтверджується копіями двох довідок ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області від 15.12.2014 р. № НОМЕР_1 та від 10.02.2016р. № НОМЕР_2 відповідно (а.с.9). З копій вказаних довідок і паспортів позивачів (а.с.5-6) вбачається, що позивач ОСОБА_1 перемістився з тимчасово окупованої території та до цього постійно проживав в ІНФОРМАЦІЯ_2, крім того, позивач ОСОБА_2 також перемістилася з тимчасово окупованої території де постійно проживала за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.
Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженимПостановою ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, передбачає надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців (п. 2 Порядку).
На заяву ОСОБА_1 до АТ "Ощадбанк", яка була перенаправлена до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області щодо призначення допомоги переміщеним особам на проживання, позивач, як уповноважена особа сім'ї, отримав лист-відповідь за вихідним № 1739-01/07 від 21.03.2016 року про відмову в наданні такої допомоги, в якому зазначено, що їм неможливо провести перерахунок щомісячної адресної допомоги на проживання у зв'язку зі зміною складу сім'ї до приведення нормативно-правових актів щодо Порядку видачі довідок переміщеним особам та Порядку надання щомісячної допомоги на проживання у відповідність до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (а.с.11).
Також, на запит суду ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області за вихідним №2698-07/01 від 13 травня 2016 р. була надана відповідь про те, що позивач ОСОБА_2 фактично мешкає як внутрішньо переміщена особа із зони АТО за адресою: Харківська область м. Куп'янськ смт. Ківшарівка, 33/210, звернулась 30.03.2016 року до управління із заявою про призначення державної допомоги при народженні дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Але в наданих до заяви довідках про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (батьків дитини) відсутній штамп Державної міграційної служби, що суперечить вимогам Постанови ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (зі змінами) "Про порядок обліку внутрішньо переміщених осіб", де сказано, що довідка не дійсна без проставлення на її зворотному боці відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці. На протязі місяця, з дня звернення за допомогою, це питання не було вирішене на законодавчому рівні, а тому допомога не була призначена. Про дану письмову відповідь позивачі було повідомлені ( а.с. 52).
Пунктом 1ст. 1 Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи було вилучено з переліку документів, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, визначенихЗаконом України від 11.12.2003 року «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Пунктом 4 частини 2розділу І Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»доповнена частина 1статті 4 Закону України від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яка наголошує, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбаченихстаттею 12 цього Закону.
Частина 1статті 12 Закону України«Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» надає вичерпний перелік підстав для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб і такими є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:
1) подала заяву про відмову від довідки;
2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;
3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;
4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;
5) подала завідомо недостовірні відомості.
Отже, з часу набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 24.12.2015 р. № 921-VIII, а саме з 13 січня 2016 року, проставлення територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відмітки про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, не є необхідним, оскільки саме Міністерство соціальної політики визначено відповідальним за забезпечення формування та ведення, а на структурні підрозділи з питань соціального захисту населення покладено завдання щодо вирішення питання стосовно видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, реєстрації та постановки її на облік в Єдиній інформаційній базі. Вносячи зміниЗаконом України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», законодавець виключив п. 5 ч. 2ст. 9 Закону, норма якого передбачала обов'язок внутрішньо переміщеної особи один раз на шість місяців з'являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики.
Доводи представника відповідача, викладені у письмових запереченнях проти позову, з приводу того, що відповідно до роз'яснень Міністерства соціальної політики України від 20.01.2016 року № 756/01-14-16/081 «Про окремі питання обліку внутрішньо переміщених осіб», Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 12.02.2016 року №01-46/05/1274 «Щодо обліку внутрішньо переміщених осіб» - до внесення змін до постанов ОСОБА_6 Міністрів України від 01.10.2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та №509 «Про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб» механізм обліку внутрішньо переміщених осіб та призначення їм щомісячної допомоги залишається незмінним, тому управління не може провести перерахунок допомоги позивачам як переміщеним особам на проживання у зв'язку зі зміною складу сім'ї, не ґрунтуються на Законі.
Стаття 117 Конституції Українивизначає, що ОСОБА_6 Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання. ОСОБА_6 Міністрів України підписує Прем'єр-міністр України. Нормативно-правові акти ОСОБА_6 Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади підлягають реєстрації в порядку, встановленому законом.
З огляду на таке, роз'яснення Міністерства соціальної політики України не є нормативно-правовим актом в розумінніст. 117 Конституції України.
Крім того, слід взяти до уваги те, що п. 2 розділу ІІ Перехідних положень Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначено необхідність ОСОБА_6 Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цимЗакономпривести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
На час відмови відповідача в наданні позивачам адресної грошової допомоги ОСОБА_6 Міністрів України не було видано нормативно-правових актів, спрямованих на приведення їх у відповідність із внесеними доЗаконузмінами.
Юридична силаЗаконуяк основного джерела права, його місце в системі нормативно-правових актів закріплені вКонституції України.
Однією з ознак, яка відрізняєзаконвід інших нормативно-правових актів, є прийняття його вищим представницьким органом державної влади, та п. 3 ч. 1ст. 85 Конституції Українизакріплено, що прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради України, яка є єдиним органом законодавчої влади.
Вища юридична силаЗаконутакож полягає у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основізаконівта за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплена у положенняхКонституції України.
З огляду на принцип законності - пріоритетЗаконунад підзаконними актами, посилання відповідача як на підставу відмови у призначенні щомісячної адресної допомоги через відсутність відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби на зворотному боці довідки про взяття на облік, є таким, що не відповідає діючому законодавству.
При цьому, суд погоджується з доводами позивача про те, що з урахуванням вимогист. 20 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яка наголошує, що закони та інші нормативно-правові акти України діють в частині, що не суперечить цьомуЗакону, вважати наявність відмітки структурного підрозділу Державної міграційної служби України ознакою дійсності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, є рішенням помилковим і таким, що прийнято в порушення чинного законодавства.
Суд приходить до висновку, що довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, видані позивачам ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області, з огляду наст. 4 Закону Українидіють безстроково, до того ж під час судового розгляду не встановлено обставин для скасування таких довідок з підстав, визначенихст. 12 Закону, а тому відмова відповідача у перерахунку і виплаті позивачам адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, є неправомірною.
У відповідності до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод і інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проте, відповідач під час розгляду справи не довів правомірності своїх дій щодо не виплати суми допомоги позивачам.
Як передбачено ч.1ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Враховуючи, що судове рішення прийняте не на користь відповідача - суб'єкта владних повноважень, позивачі за ухвалою судді від 19 квітня 2016 року були звільнені від сплати судового збору за їх заявами, суми судового збору підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень на користь Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 7-9, 11, 69-71, 94, 160-163, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 і ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати неправомірною відмову ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області у проведенні ОСОБА_1 і ОСОБА_2 перерахунку і виплати щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою від 15 березня 2016 року до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області.
Зобов'язати ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області здійснити ОСОБА_1 і ОСОБА_2 виплату щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 15 березня 2016 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області на користь Державного бюджету України витрати на оплату судового збору в сумі 1102 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Купянський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а особами, які брали участь у справі але не були присутні на оголошенні у той же строк з дня отримання копії даної постанови.
Повний текст постанови виготовлений 18 травня 2016 року.
Головуючий Демченко І.М.