ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАМІНИ СТОРОНИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
17 березня 2016 рокуСправа № 808/37/13-а м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Сацького Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі
за позовною заявою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжя
до: Державного закладу «Запорізька обласна санітарно-епідеміологічна обласна станція» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії; Державного закладу «Заводська районна санітарно-епідеміологічна обласна станція м. Запоріжжя» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії
про: стягнення капіталізованих платежів,
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжя звернулося(далі - стягувач) до суду з позовом до Державного закладу «Запорізька обласна санітарно-епідеміологічна обласна станція» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії; Державного закладу «Заводська районна санітарно-епідеміологічна обласна станція м. Запоріжжя» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії (далі - боржник) про стягнення капіталізованих платежів.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 04.03.2013 адміністративний позов задоволено частково, стягнуто з Державного закладу «Заводська районна санітарно-епідеміологічна обласна станція м. Запоріжжя» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі суму капіталізованих платежів у розмірі 191 154, 73 грн.
За заявою стягувача від 03.09.2014 № 04 Запорізьким окружним адміністративним судом 10.09.2014 видано виконавчий лист у справі, що підтверджується відміткою на заяві про видачу виконавчого листа.
25.12.2015 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжя звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження. Вказана заява обґрунтована тим, що відповідно до відповіді Міністерства охорони здоров'я України, у якому зазначалось, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 № 681 передбачена часткова передача функцій для проведення розрахунків, пов'язаних із завершенням процедури ліквідації Державним санітарно-епідемілогічним службам, а також на них покладено врегулювання питання погашення капіталізованих платежів та запропоновано відділенню Фонду звернутися до Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». 05.02.2015 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжя звернулося до в.о. директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з проханням перерахування заборгованість по капіталізованим платежам на рахунок відділення Фонду. Зазначає, що грошові кошти на рахунок відділення Фонду не надходили. На підставі цього просить заяву задовольнити та замінити сторону виконавчого провадження (боржника) на Державну установу «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України у виконавчому провадженні за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі до Державного закладу «Заводська районна санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» Міністерства охорони здоров'я України про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 191 154, 73 грн.
Представник стягувача подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі на задоволені заяви наполягає.
Представник боржника в судове засідання не з'явився був повідомлений належним чином.
Представник заінтересованої особи подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, заперечує щодо заміни сторони виконавчого провадження.
Представник заінтересованої особи заперечує з тих підстав, що пунктом 3 постанови №681 зазначено: «Дозволити Міністерству охорони здоров'я використання залишків бюджетних коштів спеціального фонду, які утворилися станом на 1 січня 2013 року за бюджетною програмою 2301250 «Державний санітарно-епідеміологічний нагляд, дезінфекційні заходи та заходи по боротьбі з епідеміями» на спеціальних реєстраційних рахунках закладів та установ санітарно-епідеміологічної служби, що належить до сфери управління Міністерства та ліквідуються (далі - заклади та установи), та коштів, які надійшли після 1 січня 2013 року на спеціальні реєстраційні рахунки закладів та установ, для проведення державними установами, що належать до сфери управління Державної санітарно-епідеміологічної служби і проводять лабораторні випробування та інструментальні дослідження, яким частково передані функції закладів та установ, розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ.» не передбачено механізму погашення заборгованості закладів та установ, що належать до сфери управління Міністерства та ліквідуються, за рахунок бюджетних коштів належних установам, що належать до сфери управління Державної санітарно-епідеміологічної служби призначені для організації реалізації їх статутних завдань.
Також згідно, зазначає, що згідно довідки відділу бухгалтерського обліку, грошові кошти для розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ відповідно до постанови № 681, на розрахункові рахунки лабораторного центру протягом 2014 року не надходили та станом на 18.01.2016 на рахунках установи не обліковуються.
Крім того постанова № 681 не є нормативним актом, яким визначено правонаступництво лабораторного центру та в силу п. 5 ст.8 Закону України «Про виконавче провадження», яким зазначено про право сторони виконавчого провадження або державного виконавця звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником, отже враховуючи що правонаступництвом у виконавчому провадженні є перехід прав та обов'язків юридичної особи до іншої юридичної особи, лабораторний центр не має законних підстав для виконання рішення суду в межах виконавчого провадження.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву, дослідивши подані заявником письмові докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити у повному обсязі. При цьому суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Суд зазначає, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 21.09.2012 № 176-0 «Про ліквідацію бюджетних закладів, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України», ліквідовано Державний заклад «Заводська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Запоріжжя» Міністерства охорони здоров'я України згідно запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи про державну реєстрацію припинення юридичної особи 21.08.2013.
Наказом Державної санітарно - епідеміологічної служби України від 28.11.2012 № 136 утворена Державна установа «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», про що в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 03.12.2012 внесений запис: 1 103 102 0000 033454, згідно Виписки є Єдиного державного реєстру про проведення державної реєстрації юридичної особи.
Слід зазначити, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відсутні, відомості про правонаступництво Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»
Крім того відповідно до статуту лабораторного центру Державна установа «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» не є правонаступником Державного закладу «Заводська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Запоріжжя Міністерства охорони здоров'я України.
Таким чином, враховуючи те, що стягувач не надав жодних доказів переходу прав та обов'язків боржника до Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», тому суд приходить до висновку, що в задоволені заяви про заміну сторони виконавчого провадження необхідно відмовити, оскільки не має підстав для заміни сторони виконавчого провадження у відповідності до ч. 1 ст. 264 КАС України та ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження».
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Сацький