Справа № 651/185/16-п
Провадження № 3/651/48/16
П О С Т А Н О В А
іменем України
17.05.2016року смт.Верхній Рогачик
Суддя Верхньорогачицького районного суду Херсонської області Федоряка О.Г. за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Ніколащенко О.А. правопорушника ОСОБА_2 розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, працюючої на посаді голови Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 за вчинення адміністративних порушень, передбачених ст.ст. 172-7 ч.1, 172-7 ч.2 Кодексу України про Адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
До Верхньорогачицького районного суду Херсонської області на розгляд надійшли матеріали щодо вчинення адміністративних, корупційних правопорушень, передбачених ст.ст. 172-7 ч.1, 172-7 ч.2 КУпАП з боку голови Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області ОСОБА_2.
В протоколі про адміністративні правопорушення зазначено, що ОСОБА_2, будучи головою Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області, тобто посадовою особою місцевого самоврядування, усупереч ст. 28 ч.1 Закону України « Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» при наявності суперечності між особистим приватним інтересом та своїм службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 06.11.2015 року уклала як фізична особа з вищевказаним органом місцевого самоврядування в особі заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу ОСОБА_3 договір про надання транспортних послуг, відповідно до якого ОСОБА_2 передає у користування автомобіль НОМЕР_1, який належить на праві власності її близькому родичу чоловіку ОСОБА_4 для використання у службових цілях Бережанською сільською радою Верхньорогачицького району Херсонської області.
На момент укладення вказаного договору ОСОБА_2 обіймала посаду голови Бережанської сільської ради, виконувала свої обов'язки та мала усі права та обовязки, згідно чинного законодавства України.
Згідно вищевказаного договору про надання автотранспортних послуг від 06.11.2015 року виконавець ( ОСОБА_2 ) зобовязана за завданням замовника ( Бережанської сільської ради в особі заступника голови сільського голови з питань діяльності виконавчого органу ОСОБА_3В.) надавати транспортні послуги, а замовник в свою чергу оплачувати видатки на технічне обслуговування автомобіля, згідно технічних норм пробігу та вартість придбаного бензину.
Разом з тим, ОСОБА_2, знаючи та розуміючи про наявність у неї реального конфлікту інтересів усупереч ст. 28 ч.1 Закону України « Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомила ( публічно не оголосила) про наявність у неї реального конфлікту інтересів 06.11.2015 року під час засідання Бережанської сільської ради, на якому розглядалося питання щодо затвердження договору про надання транспортних послуг від 06.11.2015 року, укладений між Бережанською сільською радою та громадянкою ОСОБА_2
Приватний ( майновий) інтерес ОСОБА_2 зумовлений здійсненням витрат щодо утримання автомобіля, який належить на праві приватної власності її чоловікові, у належному технічному стані, забезпеченням його технічного обслуговування, а також паливно-мастильними матеріалами за рахунок Бережанської сільської ради на увесь період здійснення ОСОБА_2 повноважень голови Бережанської сільської ради.
У подальшому, всупереч ст. 28 ч.1 Закону України « Про запобігання корупції», перебуваючи на посаді голови Бережанської сільської ради, діючи у межах компетенції, маючи приватний інтерес, в умовах реального конфлікту інтересів, ОСОБА_2 продовжувала вчиняти дії, а саме: на виконання умов вищевказаного договору від імені Бережанської сільської ради підписувала фінансово-бухгалтерські документи, відповідно до яких орган місцевого самоврядування оплатив виконавцю договору ( ОСОБА_2П.) вартість використаного бензину на суму: за листопад 2015 року 1499 гривень 80 копійок, за грудень 2015 року 894 гривні 88 копійок, за січень 2016 року 539 гривень 18 копійок, що підтверджується реєстром по використанню бензину по Бережанській сільській раді та звітами про використання коштів, виданих на відрядження. У той же час, ОСОБА_2 особисто погоджувала своїм підписом зазначені вище документи та впродовж дії договору надавала до Бережанської сільської ради подорожні листи, в яких самостійно зазначала кількість витраченого нею, як фізичною особою виконавцем договору від 06.11.2015 року, пального автомобілем НОМЕР_2.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи субєктом відповідальності за Законом України « Про запобігання корупції» та зобовязаною відповідно до ст. 28 ч.1 вказаного Закону та ст. 59-1 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» повідомляти відповідну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів і маючи реальну можливість без жодних перешкод це зробити у будь-якій формі, маючи приватний інтерес, не пов'язаний із діяльністю Бережанської сільської ради, не повідомила ( публічно не оголосила) про наявність у неї реального конфлікту інтересів 06.11.2015 року під час засідання Бережанської сільської ради, на якому розглядалося питання щодо затвердження договору про надання транспортних послуг від 06.11.2015 року, укладений між Бережанською сільською радою та громадянкою ОСОБА_2 та у подальшому вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів, що в свою чергу є порушенням вимог ст.28 ч.1 п.п. 1,2,3 Закону України « Про запобігання корупції».
Отже, своїми умисними діями ОСОБА_2 вчинила правопорушення, повязані з корупцією, передбачені ст. 172-7 ч.1 КУпАП порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів, передбаченої Законом України « Про запобігання корупції» та ст. 172-7 ч.2 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Прокурор в судовому засіданні повністю підтримав протокол про адміністративне правопорушення № БК-11 від 11.05.2016 року у відношенні ОСОБА_2 та пояснив, що ОСОБА_2 будучи субєктом відповідальності за Законом України « Про запобігання корупції» та зобовязаною відповідно до ст. 28 ч.1 вказаного Закону та ст. 59-1 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» повідомляти відповідну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів і маючи реальну можливість без жодних перешкод це зробити у будь-якій формі, маючи приватний інтерес, не пов'язаний із діяльністю Бережанської сільської ради, не повідомила ( публічно не оголосила) про наявність у неї реального конфлікту інтересів 06.11.2015 року під час засідання Бережанської сільської ради, на якому розглядалося питання щодо затвердження договору про надання транспортних послуг від 06.11.2015 року, укладений між Бережанською сільською радою та громадянкою ОСОБА_2 та у подальшому вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів, що в свою чергу є порушенням вимог ст.28 ч.1 п.п. 1,2,3 Закону України « Про запобігання корупції».
Тому, прокурор просив суд притягнути сільського голову Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення нею адміністративних, корупційних правопорушень, передбачених ст.ст. 172-7 ч.1, 172-7 ч.2 КУпАП та накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Правопорушник ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнала в повному обсязі, щиро каялася в скоєному, просила суд суворо її не карати.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 172-7 ч.1, 172-7 ч.2 КУпАП. Вина ОСОБА_2 у вчиненні вказаних адміністративних, корупційних правопорушень підтверджується поясненнями прокурора, правопорушника та поясненнями свідків, а також доданими матеріалами до справи, які були досліджені в судовому засіданні, а саме:
Відповідно до рішення І сесії сьомого скликання Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області від 06.11.2015 року ( а.с.10), присяги посадової особи місцевого самоврядування ( а.с.14), посадових обовязків голови сільської ради ( а.с.а.с.12,13) головою Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області починаючи з 06.11.2015 року являється ОСОБА_2.
Згідно договору про надання транспортних послуг від 06.11.2015 року ( а.с.16), який затверджено на І сесії сьомого скликання Бережанської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області від 06.11.2015 року ( а.с.15) ОСОБА_2 уклала як фізична особа з Бережанською сільською радою в особі заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу ОСОБА_3 договір про надання транспортних послуг, відповідно до якого ОСОБА_2 передає у користування автомобіль НОМЕР_1, який належить на праві власності її близькому родичу чоловіку ОСОБА_4 ( а.с.23) для використання у службових цілях Бережанською сільською радою Верхньорогачицького району Херсонської області. Згідно вищевказаного договору про надання автотранспортних послуг від 06.11.2015 року виконавець ( ОСОБА_2 ) зобовязана за завданням замовника ( Бережанської сільської ради в особі заступника голови сільського голови з питань діяльності виконавчого органу ОСОБА_3В.) надавати транспортні послуги, а замовник в свою чергу оплачувати видатки на технічне обслуговування автомобіля, згідно технічних норм пробігу та вартість придбаного бензину.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи субєктом відповідальності за Законом України « Про запобігання корупції» та зобовязаною відповідно до ст. 28 ч.1 вказаного Закону та ст. 59-1 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» повідомляти відповідну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів і маючи реальну можливість без жодних перешкод це зробити у будь-якій формі, маючи приватний інтерес, не пов'язаний із діяльністю Бережанської сільської ради, не повідомила ( публічно не оголосила) про наявність у неї реального конфлікту інтересів 06.11.2015 року під час засідання Бережанської сільської ради, на якому розглядалося питання щодо затвердження договору про надання транспортних послуг від 06.11.2015 року, укладений між Бережанською сільською радою та громадянкою ОСОБА_2 та у подальшому вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів, що в свою чергу є порушенням вимог ст.28 ч.1 п.п. 1,2,3 Закону України « Про запобігання корупції». Приватний ( майновий ) інтерес ОСОБА_2 зумовлений здійсненням витрат щодо утримання автомобіля, який належить на праві приватної власності її чоловікові, у належному технічному стані, забезпеченням його технічного обслуговування, а також паливно-мастильними матеріалами за рахунок Бережанської сільської ради на увесь період здійснення ОСОБА_2 повноважень голови Бережанської сільської ради.
Згідно вимог ст. 172-7 Кодексу України про Адміністративні правопорушення -під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовим чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Згідно вимог ст. 36 ч.2 КУпАП - якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних
правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом ( посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи вищевказане, вивчивши матеріали даної справи, думку прокурора, пояснення правопорушника, шире каяття, її матеріальний стан, суд вважає за необхідне визнати винною ОСОБА_2 в скоєнні адміністративних, корупційних правопорушень, передбачених ст.ст. 172-7 ч.1, 172-7 ч.2 та накласти на неї адміністративне стягнення у відповідності до ст. 36 ч.2 КУпАп встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ст. 172-7 ч.2 КУпАП - у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 3400 гривень.
Крім того, стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в сумі 275 гривень 60 копійок.
Керуючись ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції », ст. 172-7 ч.ч.1, 2, 36, 250 ч.2, 268 ч.2, 283-285, 287-289 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винною в скоєнні адміністративного, корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_2 визнати винною в скоєнні адміністративного, корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч.2 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 36 ч.2 КУпАП накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ст. 172-7 ч.2 КУпАП - у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 3400 гривень. Кошти перерахувати на р/р 31116106700091 код доходу - 21081100, МФО -852010 ОКПО - 37879164 УДКСУ у Херсонській області /Державний бюджет /.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в сумі 275 гривень 60 копійок, які перерахувати р/р 31210206700091, код доходу 22030101, МФО-852010, ОКПО 37879164 УДКСУ у Херсонській області.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Херсонської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області.
Суддя
Верхньорогачицького районного
суду Херсонської області: ОСОБА_5