Ухвала суду № 57716393, 17.05.2016, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
17.05.2016
Номер справи
344/6141/16-к
Номер документу
57716393
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/6141/16-к

Провадження № 1-кс/344/2325/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2016 року м.Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Антоняк Т.М., за участю секретаря Максимів Н.С., розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції України в Івано-Франківській області майора поліції Лісової Анни Юріївни, погодженого з прокурором у кримінальному провадженні - старшим прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області Балковим В.В., про надання дозволу на проведення позапланової, виїзної, документальної ревізії,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий, за погодженням з прокурором, звернулася з клопотанням про отримання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії в обгрунтування якого покликалася на те, що в провадженні слідчого відділення СУ ГУ Національної поліції України в Івано-Франківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016090000000066 від 25.03.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Як зазначено у клопотанні, фінансове управління виконавчого комітету міської ради створене рішенням Івано-Франківської міської ради і являється її виконавчим органом і керується у своїй діяльності Положенням «Про фінансове управління виконкому», затверджене рішенням 14 сесії міської ради від 27.05.2004 року, 49 сесії від 30.03.2010 року та здійснює реалізацію фінансової політики на території міста. Основними функціями Управління є розробка пропозицій щодо концепції фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках розвитку економіки міста, фінансового забезпечення державних гарантій соціального захисту населення, складання і забезпечення виконання міського бюджету і т.п.

У клопотанні зазначається, що Івано-Франківська міська рада, з метою формування фінансової основи, для вирішення першочергових завдань економічного та соціального розвитку, створення умов для залучення інвестицій та новітніх технологій, розвитку соціальної інфраструктури міста та реалізації інших пріоритетів розвитку міста на 8-1 сесії міської ради від 29.08.2006 року створили цільовий фонд соціально-економічного розвитку міста Івано-Франківська та затвердили положення про цільовий фонд соціально-економічного розвитку м.Івано-Франківська. Рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 року затверджено Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». Розділом 4-5 вищевказаного Положення передбачено порядок та умови розрахунку пайової участі замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку міста, тобто між Замовником та виконавчим комітетом міської ради укладається договір про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста.

У клопотанні вказано, що в порушення порядку укладення договорів про пайову участь та Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста», замовник ПП ОСОБА_3 зобов'язаний був сплатити пайовий внесок згідно остаточного розрахунку у розмірі 678122,12 грн., однак ним було сплачено лише 3119,07 грн.

Слідчий у клопотанні зазначає, що окрім того, під час проведення досудового розслідування також встановлено, що існує ряд замовників будівництва, яким не здійснено розрахунок згідно Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». З наведеного вбачається, що службові особи фінансового управління Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, які відповідають за своєчасність та повноту наповнення бюджету за рахунок пайових внесків допустили вищевказані порушення зі сторони замовників будівництва. Враховуючи викладене вище, дії працівників підприємства спрямовані на умисне приховування фактів, що мають значення для кримінального провадження та встановлення істини у ньому.

Сторона кримінального провадження, що звернулася з клопотанням, вказує на необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (юридична та фактична адреса: Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ вул. Дністровська, буд. № 28, код ЄДРПОУ №02314062; Форма власності - комунальна; організаційно-правова форма - орган місцевого самоврядування) з 01.01.2014 року по 01.05.2016 року у зв'язку з тим, що дослідження доказів вчиненого кримінального правопорушення потребує участі у кримінальному провадженні спеціалістів Державної фінансової інспекції України для дачі висновку щодо дотримання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» при проведенні робіт із забудови м.Івано-Франківська в частині сплати пайового внеску до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста та умов договорів про пайову участь; проведення розрахунку розмірів пайових внесків замовників будівництва у розвитку населеного пункту, який мав би бути сплачений замовниками за умови дотримання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста»; повноти вжитих заходів службовими особами фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо приведення у відповідність до вимог чинного законодавства договорів про пайову участь, укладених та стягнення з замовників будівництва заборгованості по сплаті пайового внеску до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста; та інших питань, що впливають на правильність розрахунку та вчасність сплати замовниками будівництва пайового внеску до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста. Проведення позапланової, виїзної, документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності необхідне для повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних посадових і відповідальних осіб у їх допущенні, розміру спричинених матеріальних збитків, у даному кримінальному провадженні.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.40 КПК України передбачено, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Таким чином, збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормами ст.40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлено Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Пункт 5 ч.5 ст.11 Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» вказує, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Абзацом 1 ч.6 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Згідно ч.7 ст.11 вказаного закону встановлено, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

При цьому, у ч.8 зазначеної статті наведено, що орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч.11 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Як встановлено матеріалами клопотання, фабулою витягу з кримінального провадження № 1201609000000066, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.03.2016 року зазначено: "Службові особи фінансового управління Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, допустили порушення вимог положення про цільвий фонд соціально-економічного розвитку міста та положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інж та соціальної інфраструктури міста, не вживши заходів до укладення з ПП ОСОБА_3 договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста щодо реконструкції незавершеного будівництва під багатоквартирний будинок з торговимизакладами на вул. Пасічна, 63 м. Івано-Франківськ, що спричинило збитки громадським інтересам".

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження, яка звернулася з даним клопотанням, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії за вказаний у клопотанні період частково - а саме що стосується укладення з ПП ОСОБА_3 договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста щодо реконструкції незавершеного будівництва під багатоквартирний будинок з торговимизакладами на вул. Пасічна, 63 м. Івано-Франківськ, оскільки отримані за результатами такої ревізії відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, відтак призначення позапланової ревізії в цій частині є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для часткового задоволення клопотання.

Інші вимоги клопотання не ґрунтуються на законі,а тому не підлягають задоволенню

Керуючись ст.ст. 2, 40, 309, 395 КПК України, ст.ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області на проведення позапланової, виїзної, документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, що зареєстроване та фактично знаходиться за адресою: Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ вул. Дністровська, буд. № 28, код юридичної особи № 02314062, за період часу з 01.01.2014 року по 01.05.2016 року, що стосується укладення з ПП ОСОБА_3 договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста щодо реконструкції незавершеного будівництва під багатоквартирний будинок з торговими закладами на АДРЕСА_1

Ревізію провести протягом 15 робочих днів, розпочавши її з 18 травня 2016 року.

В решті вимог клопотання відмовити.

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Т.М. Антоняк