ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
16.05.2016 Справа № 904/2273/16
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Герасименко І.М. (доповідач),
судді: Кузнецова І.Л., Орєшкіна Е.В.,
розглянувши апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ,
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2016 року у справі №904/2273/16
за позовом: Комунального закладу освіти «Дніпропетровський обласний медичний ліцей – інтернат «Дніпро», м. Дніпропетровськ,
до відповідача: Державного закладу «Дніпропетровська медична академія міністерства охорони здоров’я України», м. Дніпропетровськ,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Дніпропетровської обласної ради, м. Дніпропетровськ,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Дніпропетровської обласної державної адміністрації, м. Дніпропетровськ,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ,
про зобов’язання укласти договір про спільну діяльність,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2016 року у справі №904/2273/16 (суддя Воронько В.Д.) заяву Комунального закладу освіти "Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат "Дніпро" про забезпечення позову задоволено. З метою забезпечення позову до набрання рішенням законної сили заборонено Державному закладу "Дніпропетровська медична академія міністерства охорони здоров`я України" та Регіональному відділенню Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області вчиняти будь-які дії, направлені, зокрема, на проведення оцінки, конкурсу та передачі в оренду будь-яким іншим особам приміщень площею 1599,3 м2 за адресою: вул. Севастопольська 17, м. Дніпропетровськ, зайнятих Комунальним закладом освіти "Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат "Дніпро".
Вказана ухвала оскаржена Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області, подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про відстрочення оплати судового збору.
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного господарського суду, ознайомившись з матеріалами справи та апеляційної скарги дійшла висновку про необхідність повернення апеляційної скарги з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
З 01.09.2015 року набув чинності Закон України від 22.05.2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема змінено ставки судового збору та перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Відповідно до пункту 3.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов’язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати. Таким чином, особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження існування обставин, які перешкоджають сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Крім того, прикінцевими положеннями Закону України № 484-VІІІ від 25.05.2015р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”, який набув чинності з 01.09.2015 року, на Кабінет Міністрів України покладено обов’язок забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Апелянт в обґрунтування клопотання про відстрочення оплати судового збору посилається на те, що Регіональне відділення є бюджетною організацією, єдиним джерелом фінансування яких є бюджетні кошти. До клопотання про відстрочення сплати судового збору, апелянтом додано копію виписки по рахунку Регіонального відділення від 26.04.2016р. з урахуванням КЕКВ 2800. Колегія суддів, вважає, що поданих доказів не достатньо для задоволення клопотання про відстрочку сплати судового збору, отже апеляційна скарга підлягає поверненню.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір мінімальної заробітної плати Законом України Про Державний бюджет України на 2016 рік з 1 січня визначено у розмірі 1378,00 гривень.
Відповідно до п.п. 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду визначено ставку судового збору: 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Отже, після усунення обставин, а саме: надання доказів про сплату судового збору за подання апеляційної скарги; клопотання про відновлення строку апеляційного оскарження, апеляційна скарга Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2016 року може бути подана до Дніпропетровського апеляційного господарського суду повторно.
За вказаними обставинами, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст.ст. 86, 97 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2016р. у справі №904/2273/16 повернути заявнику без розгляду.
Додаток: Апеляційна скарга №10-11-02332 від 29.04.2016р. з додатками всього на 8 аркушах;
Клопотання про відстрочення сплати судового збору №10-11-02334 від 29.04.2016р. з додатками всього на 6аркушах;
Конверт на 1 аркуші, всього на 15 аркушах.
Головуючий І.М. Герасименко
Суддя І.Л. Кузнецова
Суддя Е.В. Орєшкіна