ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 травня 2016 р. справа № 235/3450/15-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Ляшенко Д.В. розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 08 вересня 2015 року у справі № 235/3450/15-а (головуючий І інстанції Стоілової Т.В.) за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Донецька про визнання дій відповідача щодо припинення виплати пенсії неправомірними, стягнення нарахованої, але не виплаченої заборгованості з пенсії, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
13 травня 2016 року, до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 235/3450/15-а з апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 08 вересня 2015 року.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
За частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 8 липня 2011 року (далі - Закон № 3674), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України № 3674-VI (в редакції на час звернення скаржника з апеляційною скаргою) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при подані позовної заяви, іншої заяви і скарги. Тобто, вказана ставка судового збору розраховується з суми судового збору, яку позивач повинен був би сплатити за подання позову до суду першої інстанції (0,06 розміру мінімальної заробітної плати за подання позову до адміністративного суду першої інстанції фізичною особою).
На час звернення позивача з адміністративним позовом 0,06 розміру мінімальної заробітної плати від 1 розміру мінімальної заробітної плати (1218грн.) дорівнювало 73,08грн.
110% від 73,08грн. = 80,39грн.
Отже апелянтом не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у сумі 80(вісімдесят) гривень 39коп.
В апеляційній скарзі апелянт заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Проте, зазначене клопотання не підлягає задоволенню, оскільки стаття 5 Закону № 3674, визначає вичерпний перелік звільнених від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Відповідно до вказаної статті, в редакції на час звернення з апеляційною скаргою, апелянт не входить до переліку осіб, яких звільнено від сплати судового збору. У частині 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII зазначено, що Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. Крім зазначеного, невмотивоване задоволення клопотання суб'єкту владних повноважень від звільнення сплати судового збору, утворить дискримінаційне становище по відношенню до інших суб'єктів звернення до судового захисту в тому числі фізичних та юридичних осіб.
Таким чином, апелянту необхідно усунути встановлені судом недоліки апеляційної скарги, а саме, надати докази сплати судового збору у сумі 80(вісімдесят) гривень 39коп.
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: рахунок - 31211206781059, код ЄДРПОУ - 37944338, МФО банку - 834016 , отримувач - Краматор.УК/м.Краматорськ/22030101, банк - ГУДКСУ у Донецькій обл., код класифікації доходів бюджету - 22030101, символом звітності 206 з параметром RR (81), призначення платежу - «судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), за апеляційною скаргою (ПІБ скаржника), Донецький апеляційний адміністративний суд».
Відповідно до абз. 1 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до вимог частин 1, 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів даної адміністративної справи, постанова суду першої інстанції прийнята судом 08 вересня 2015 року та 14 вересня 2015 року направлена відповідачу у справі, але в матеріалах адміністративної справи відсутні будь-які відомості про отримання УПФУ в Кіровському районі м.Донецька копії вказаної постанови, що не дає змогу суду розрахувати строк, з якого починається та закінчується десятиденний строк, наданий апелянтові для оскарження рішення суду першої інстанції, в матеріалах справи міститься лише копія рекомендованого поштового відправлення, про отримання УПФУ в Кіровському районі м.Донецька 24 вересня 2015 року документа під назвою "вик." (арк. справи 30).
При цьому, апелянтом у відповідності до пункту 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України в прохальній частині апеляційної скарги не порушено питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, та не надіслано на адресу суду відповідну заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, з посиланням на те, що строк пропущено з поважної причини.
Суд зазначає, що у відповідності до абзацу 2 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк, а саме тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані не поважними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Окрім викладеного, як вказувалось судом вище, до суду із даною апеляційної скаргою звернулось Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яке, як вбачається із матеріалів адміністративної справи не є стороною по даній справі.
З приводу викладеного суд зазначає, що згідно з частиною 1 статті 185 КАС України встановлено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Проте, в матеріалах даної адміністративної справи відсутні відомості, які б свідчили про вирішення судом першої інстанції питання про права, свободи, інтереси чи обов'язки ГУ ПФУ у Донецькій області, що не дає право останньому оскаржити рішення суду першої інстанції в суді апеляційної інстанції. До того ж, в апеляційній скарзі відсутні будь-які посилання апелянта на обставини, що дають право останньому звертатись із такою скаргою до суду апеляційної інстанції.
Враховуючи викладене, апелянту для усунення недоліків апеляційної скарги необхідно: 1) сплатити судовий збір в розмірі 80 грн. 39 коп.; 2) надати суду докази, які підтверджують дотримання ГУ ПФУ у Донецькій області строку звернення з апеляційною скаргою, а у разі пропуску апелянтом такого строку, звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій обґрунтувати поважність причин його пропущення; 3) надати документально обґрунтовані докази, які підтверджують, що рішення суду першої інстанції по даній справі впливає на права та інтереси ГУ ПФУ у Донецькій області, що дає право останньому у відповідності до статті 185 КАС України звертатись до суду апеляційної інстанції із даною апеляційною скаргою.
Частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч.1 та ч. 5 ст. 108, ст. 187, ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 08 вересня 2015 р. у справі № 235/3450/15-а - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги, вказаних в мотивувальній частині ухвали протягом тридцяти днів, з дня отримання даної копії ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Суддя-доповідач Ляшенко Д.В.