Постанова № 57698482, 04.04.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2016
Номер справи
804/1074/16
Номер документу
57698482
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2016 р. Справа № 804/1074/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Захарчук-Борисенко Н.В. при секретарі - Татаренко Ю.В. за участю: представника позивача - Пантюхіна Н.М. представника відповідача - Баранник О.В. представника відповідача - Петрова Т.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Новопавлівський гранітний кар'єр" до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

23 лютого 2016 року Публічне акціонерне товариство «Новопавлівський гранітний кар'єр» (далі - ПАТ «НГК», позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - Нікопольська ОДПІ, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкове повідомлення-рішення Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС Дніпропетровської області № 0000082201 від 20.01.2016 р

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки ППФ «НГК» (код ЄДРПОУ 00292304) з питань дотримання податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2014 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000082201 від 20.01.2016р.

Позивач вважає висновки податкового органу такими, що не відповідають дійсності, а винесене на їх підставі податкове повідомлення-рішення таким, що порушує норми чинного законодавства.

В судовому засіданні представник позивача пред'явлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити з викладених у ньому підстав.

Представники відповідача в судовому засідання пред'явлені позовні вимоги не визнали та просили суд у задоволенні позову відмовити.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи,заслухавши пояснення представників сторін, повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ПАТ «НГК» зареєстровано 15.01.1998 в Нікопольській районній держадміністрації Дніпропетровської області, свідоцтво про державну реєстрацію від 15.01.1998 №12081050004000018, та перебуває на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, як платник податків та зборів, у тому числі (у період, що розглядається) плати за користування надрами.

Судом встановлено, що у період з 19.10.2015 по 01.12.2015 р. посадовими особами Нікопольської ОДПІ на підставі направлень, виданих Нікопольською ОДШ ГУ ДФС у Дніпропетровській області:

-від 16.10.2015 №355/2201 Петровою Тетяною Іванівною - головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

-від 16.10.2015 №357/2201 Шпилькою Сергієм Володимировичем - головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Нікопольської ОДШ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

-від 16.10.2015 №353/2201 Онищенко Тетяною Олександрівною - головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Нікопольської ОДШ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

-від 16.10.2015 №354/2201 Зеленською Іриною Олександрівною - старшим державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Нікопольської ОДШ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

-від 16.10.2015 №356/2201 Роговченко Дмитром Олександровичем - старшим державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Нікопольської ОДШ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

-від 19.10.2015 №361/2201 Дунець Олександром Миколайовичем - головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

-від 23.10.2015 №367/2201 Паук Володимиром Юрійовичем - головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб та спеціальних перевірок управління доходів і зборів з фізичних осіб Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області

-згідно із пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.77, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України, відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, згідно наказу Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 02.10.2015 №760 «Про проведення планової виїзної документальної перевірки ПАТ «Новопавлівський гранітний кар'єр» (реєстраційний номер облікової справи платника податків 00292304)», проведена планова виїзна документальна перевірка Публічного акціонерного товариства «Новопавлівський гранітний кар'єр» (ПАТ «Новопавлівський гранітний кар'єр») з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з по 01.01.2014 по 31.12.2014 відповідно до затвердженого плану перевірки, наведеного у додатку 1 до акта.

Порушення встановлені під час перевірки знайшли своє відображення в акті № №1997/04- 07-22-01.00292304 від 08.12.2015р., а саме: пп.263.6.1 та пп.263.6.2, пп.263.6.3, пп.263,6.4, пп.263.6.5, пп.263.6.6, пп.263.6.7, пп.263.6.8, пп.263.6.9 п.263.6 СТ.263 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на час існування відповідних правовідносин), в результаті чого занижено плату за користування надрами за період з 01.01.14 по 31.12.14 всього на загальну суму 981181,61грн., в т.ч.: 1 квартал 2014р.- 182 114,07грн., 2 квартал 2014р. - 491 200,55грн., 3 квартал 2014р. - 160 857,80грн., 4 квартал 2014р. - 147 009,19 грн.

Так, відповідачем на підставі висновків вищезазначеного акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення від 20.01.2016 року №0000082201.

Правомірність та обґрунтованість податкового повідомлення-рішення 20.01.2016 року №0000082201 є предметом спору, який передано на вирішення суду.

ПАТ «НГК» Державним комітетом України по геології і використанню надр наданий спеціальний дозвіл на користування надрами за № 1355 від 05.05.1998 із зазначенням у ньому мети надрокористування - видобування мігматитів, придатних для виробництва щебеню, каменю бутового, суміші асфальтобетонних та асфальтобетонів, важких бетонів та відсівів.

Відповідно до п.п. 263.6.1. п. 263 ПК України вартість відповідного виду видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини) обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства) за більшою з таких її величин:

за фактичними цінами реалізації відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);

за розрахунковою вартістю відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

ПАТ «Новопавлівський гранітний кар'єр» здійснює розрахунок вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Згідно п.п.263.6.7 п.263. сума витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, щодо яких у податковому (звітному) періоді завершено комплекс технологічних операцій (процесів) з видобування, повністю включається до розрахункової вартості видобутих корисних копалин за відповідний податковий (звітний) період.

Технологічні процеси, що входять до складу господарської діяльності гірничодобувного підприємства в межах кожної конкретної ділянки надр, визначаються як кондиції на мінеральну сировину, які відповідно до ст. 45 Кодексу про надра становлять сукупність вимог до якості і кількості корисних копалин, гірничо-геологічних та інших умов розробки родовища. Порядок розробки кондицій на мінеральну сировину з урахуванням раціонального використання всіх корисних копалин затверджується Державною комісією України по запасах корисних копалин.

При цьому відповідно до Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.94 N 865 геолого-економічна оцінка ділянки надр - це періодичний аналіз промислового значення запасів корисних копалин ділянки надр на підставі інформації про фактичні технологічні схеми, техніко-економічні показники і фінансові результати видобування корисних копалин відповідним гірничодобувним підприємством у межах такої ділянки.

Згідно зі ст.17 Кодексу про надра та Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 №59, гірничі відводи надаються лише за наявності затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об'єкта, а також за умови виконання державної експертизи запасів. Зазначені проекти родовища повинні бути узгодженими з визначеними під час державної експертизи запасів корисних копалин кондиціями на мінеральну сировину.

Згідно з пп. 14.1.51 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України добування корисних копалин - сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини.

З аналізу викладених норм вбачається, що до складу витрат для обчислення розрахункової вартості одиниці видобутих корисних копалин включаються витрати, понесені платником на забезпечення комплексу технологічних операцій (процесів), передбачених затвердженим в установленому порядку проектом розробки родовища корисних копалин.

Відповідно пп.5.1.6 п.5.1 р.5 Положення про проектування гірничодобувних підприємств України та визначення запасів корисних копалин за ступенем підготовленості до видобування, затвердженого наказом Міністерства промислової політики України від 07.05.2004 р. № 221 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.07.2004 р. за № 846/9445 до добувних робіт відносять добування корисних копалин з готової до видобування частини родовища.

Добувні роботи включають такі основні виробничі процеси: відбійка; навантаження;

-транспортування і розвантаження корисних копалин.

Відбійка полягає у відділенні корисної копалини від масиву з одночасним його розпушенням і здійснюється за допомогою буровибухових робіт або механізмів та машин.

Згідно з робочим проектом розробки Новопавлівського родовища мігматитів визначено комплекс технологічних операцій:

-відбійка (проведення буро підривних робіт);

-навантаження;

-транспортування і розвантаження

Так, вказані операції є витратами гірничого цеху, що підтверджується головною книгою - рахунок №29.2.

Таким чином, витрати на переробку та виготовлення кінцевої продукції не входять в розрахунок вартості одиниці видобутої корисної копалини.

Отже, ПАТ «Новопавлівський гранітний кар'єр» вірно здійснює розрахунок вартості одиниці видобутої корисної копалини відповідно до даних оборотів у 2014р. по бух. рах. №23.2 «Допоміжні виробництва» на якому акумулюються витрати, пов'язані із проведенням вибухових робіт та транспортуванням гірничої маси у подрібнювально-сортувальний цех без врахування витрат на переробку, які обліковуються на бух. рах.№ 23.1 «Основне виробництво».

Так, в судовому засіданні було встановлено, що податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1,2,3,4 квартали 2014р. були подані ПАТ «НГК» в електронному вигляді і прийняті податковою, що підтверджується відповідними корінцями.

Тобто податковий орган при прийнятті вказаних розрахунків не вбачає порушення при заповненні відповідного податкового розрубку.

А отже твердження відповідача щодо не відображення у Розрахунку податкового зобов'язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин рядку 6.1 «вартість одиниці видобутої корисної копалини за фактичними цінами реалізації», що на думку податкової є порушенням при заповненні Форми податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженої наказом Міністерства фінансів України № 1000 від 17.09.2012р. не відповідає дійсності.

Крім того позивач не має можливості зробити розрахунок рядка 6.1 згідно даних бухгалтерського обліку тому, що видобута корисна копалина (гірнича маса) не реалізовується, а згідно технології виробництва підлягає переробці. Ціна реалізації гірничої маси відповідно дорівнює нулю.

Згідно Ч.1 СТ.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Так, відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2013 року по справі №804/4408/13-а, яке вступило в законну силу:

Судом встановлено, що ПАТ "НГК" Державним комітетом України по геології і використанню надр наданий спеціальний дозвіл, копія якого міститься в матеріалах справи, на користування надрами за № 1355 від 05.05.1998 із зазначенням у ньому мети надрокористування-видобування мігматитів, придатних для виробництва щебеню, каменю бутового, суміші асфальтобетонних та асфальтобетонів, важких бетонів та відсівів.

Протоколом № 11016 засідання Державної комісії по запасах корисних копалин від 01.03.1991 р. було встановлено (мовою оригіналу) "Качество неизменных и затронутых выветриванием мигматитов должно обеспечивать получение товарной продукции, отвечающей требованиям действующих государственных стандартов: ГОСТ 8267-82 ( на смену ДСТУ В.2.7-75-98 ) "Щебень из природного камня для строительных работ", ГОСТ 9128-84 (на смену ДСТУ БВ.2.7-119-2003) "Смеси асфальтобетонные дорожные, аэродромные и асфальтобетон", ГОСТ 25607-83 ( на смену ДСТУ БВ.2.7.-30-95) "Материалы нерудные для щебеночных и гравийных оснований и покрытий автомобильных дорог", ГОСТ 21-73-87 "камень бутовой" ( стандарт отменен Приказом № 439 от 28.12.2006 г. Министерства строительства и архитектуры и жилищно-коммунального хозяйства Украины и не действует с 01.01.2008 г. ) и согласно п. 3 п.п. 3.1.2 "Качество мигматитов должно обеспечивать также получение продукции, удовлетворяющей требованиям государственных стандартов: ГОСТ 7392-85 " Щебень из естественного камня для балластного слоя железнодорожного пути ", ГОСТ 10268-80 " Бетон тяжелый", п. 3 п.п. 3.1.3. ГОСТ 26193-84 "Материалы из отсевов дробления изверженных горных пород для строительных работ".

Особливими (додатковими) умовами ліцензії є виконання рекомендацій Державної комісії по запасах корисних копалин по протоколу від 01.03.91 № 11016. Тому позивач не може діяти всупереч умовам наданого йому спеціального дозволу, а має дотримуватися рекомендацій державної комісії по запасах корисних копалин, зазначених у її протоколі.

З метою встановлення єдиних вимог до геологічного вивчення, геолого-економічної оцінки родовищ та умов визначення їх підготовленості до промислового освоєння відповідно: ст.7 Закону України "Про державну геологічну службу України", пп.16 п.4 Положення про державну комісію по запасах корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою КМУ від 05.05.1997р. №432, затверджено Інструкцію від 25.06.07 №198 із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ піску та гравію та Інструкцію від 16.12.02 № 199 із застосування класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ будівельного і облицювального каменю.

Відповідно до п.4.9 Інструкції №198 пісок і гравій використовуються в будівельній галузі як заповнювачі бетонів, у будівництві автомобільних доріг, для улаштування баластного шару залізничних шляхів. Саме для таких робіт використовується продукція ПАТ "НГК" відповідно о затверджених стандартів (ДСТУ БВ.2.7.-75-98 "Щебінь та гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт", ДСТУ БВ.2.7.- 119-2003 "Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний", ДСТУ БВ.2.7.-30-95 "Матеріали нерудні для щебеневих і гравійних основ та покриттів автомобільних шляхів").

Згідно з пп.4.11.2, 4.13 п.4 зазначеної Інструкції якість гравію як крупного заповнювача бетонів оцінюється згідно з вимогами ДСТУ, які відповідають стандартам ПАТ "НГК". Відповідно до Держаного класифікатора продукції та послуг ДК 009:2005, затвердженого наказом Держстандарту України від 26.12.05 №375, підклас 1.4.21. "щебінь" належить до класифікаційного угруповання під кодом ДКГТП 14.21.12, що включає гравій, щебінь або дроблений камінь, які звичайно використовують як заповнювач бетону, баласту для шосейних доріг чи залізничних колій або інші баластні матеріали.

Пунктом 4.1. ДСТУ визначено, що продукція повинна відповідати вимогам стандарту, вироблятися за технологічною документацією, що затверджена у встановленому порядку, а також характеризуватися такими основними показниками, як зерновий склад (до 80 міліметрів включно), форма зерен, вміст пилових частинок, а також стабільністю фізико-механічних властивостей.

Відповідно до протоколу випробувань №4193-Б від 04.10.2010 та Додатку до нього Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики ДП "Кривбасстандартметрологія" Випробувального центру, корисні копалини гранітної породи ПАТ "Новопавлівський гранітний кар'єр" випробувані за фізико-математичними показниками ГОСТ 23845-86 "Породы горные, скальные для производства щебня для строительньїх работ. Технические требования и методы испытаний" відносяться до важких природних, так як щільність зерен складає понад 2.0 г/см3 і призначені для виробництва щебеню за ДСТУ БВ.2.7-75-98 "Будівельні матеріали. Щебінь та гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, виробництва важких конструкцій і робіт. Технічні умови" використовуються як заповнювач для бетонів, а також дорожніх сумішей; самостійно - для дорожнього покриття, баластового шару залізничних колій, гребель, дамб і насипів, основ будівель і споруд, засипок, благоустрою територій та інших будівельних робіт. На скельні гірські породи зі середньою плотністю 2,0 г/см3 використовується стандарт ГОСТ 23845-86, який застосовується для виробництва щебеню.

В результаті випробувань розсів маси ГОСТ 23845 після випробування щебню, у % вираженні для марок породи за міцністю, що визначається за дробильністю щебеню, становить від 200 до 1400 г/см3.

Цей висновок також підтверджується робочим проектом ВГИ "Союзгипронеруд" з реконструкції ДСЗ №1 Новопавлівського кар'єру, яким визначено, що корисна копалина на Новопавлівському родовищі мігматитів є вивітреною та тріщинуватою гірничою породою, об'ємною масою 1600 кг/м3, в результаті чого не відноситься до критерій п.4.8. Інструкції №199, згідно з яким до бутового каменю слід віднести уламки щільних не вивітрених гірських порід з об'ємною масою не менше ніж 1800 кг/м3

З огляду на вищевикладене суд вважає доводи позивача, що видобута ним корисна копалина - мігматит, за своїм зерновим складом та стандартам не підпадає під ознаки сировини для бутового каменю, обґрунтованими та погоджується з ними.

Посилання відповідача на Перелік корисних копалин місцевого значення, затверджений Постановою КМУ від 12.12.1994р. №827 суд не бере до уваги, оскільки цей перелік визначає лише розмежування корисних копалин місцевого та загальнодержавного значення.

ПАТ "Новопавлівський гранітний кар'єр" здійснює розрахунок вартості видобутої їм корисної копалини за розрахунковою вартістю відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Технологічні процеси, що входять до складу господарської діяльності гірничодобувного підприємства в межах кожної конкретної ділянки надр, визначаються як кондиції на мінеральну сировину, які відповідно до ст. 45 Кодексу про надра становлять сукупність вимог до якості кількості корисних копалин, гірничо-геологічних та інших умов розробки родовища. Порядок обробки кондицій на мінеральну сировину з урахуванням раціонального використання всіх корисних копалин затверджується Державною комісією України по запасах корисних копалин.

При цьому відповідно до Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.94 N 865 геолого-економічна оцінка ділянки надр - це періодичний аналіз промислового значення запасів корисних копалин ділянки надр на підставі інформації про фактичні технологічні схеми, техніко-економічні показники і фінансові результати видобування корисних копалин відповідним гірничодобувним підприємством у межах такої ділянки.

Водночас згідно зі ст. 17 Кодексу про надра та Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 №59, гірничі відводі надаються лише за наявності затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об'єкта, а також за умови виконання державної експертизи запасів. Зазначені проекти родовища повинні бути узгодженими з визначеними під час державної експертизи запасів корисних копалин кондиціями на мінеральну сировину.

Згідно з пп. 14.1.51 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України добування корисних копалин - сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини.

З аналізу викладених норм можна дійти висновку, що до складу витрат для обчислення розрахункової вартості одиниці видобутих корисних копалин включаються витрати, понесені платником на забезпечення комплексу технологічних операцій (процесів), передбачених затвердженим в установленому порядку проектом розробки родовища корисних копалин.

Відповідно пп.5.1.6 п.5.1 р.5 Положення про проектування гірничодобувних підприємств України та визначення запасів корисних копалин за ступенем підготовленості до видобування, затвердженого наказом Міністерства промислової політики України від 07.05.2004 р. № 221 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.07.2004 р. за № 846/9445 до добувних робіт відносять добування корисних копалин з готової до видобування частини родовища.

А отже здійснення ПАТ «Новопавлівський гранітний кар'єр» розрахунку вартості одиниці видобутої корисної копалини та відсутності необхідності здійснювати розрахунок вартості одиниці видобутої корисної копалини за фактичними цінами реалізації вже встановлені судовими рішеннями, а отже не підлягають доказуванню.

З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.

В силу ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Частиною 2 цієї статті визначено, що у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що винесене податкове повідомлення-рішення №0000082201 від 20.01.2016 є протиправним, а тому підлягає скасуванню з викладених підстав.

Згідно з частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.

З огляду на викладену норму, суд вважає за необхідне стягнути із Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства "Новопавлівський гранітний кар'єр" (код ЄДРПОУ 00292304) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 18 397,17 грн. (вісімнадцять тисяч триста дев'яносто сім гривень сімнадцять копійок).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Новопавлівський гранітний кар'єр" до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС Дніпропетровської області № 0000082201 від 20.01.2016 р.

Присудити із Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства "Новопавлівський гранітний кар'єр" (код ЄДРПОУ 00292304) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 18 397,17 грн. (вісімнадцять тисяч триста дев'яносто сім гривень сімнадцять копійок).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.

Повний текст постанови складено 08 квітня 2016 року.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 08.04.2016 р. Суддя З оригіналом згідно Помічник судді Н.В. Захарчук-Борисенко Н.В. Захарчук-Борисенко В.В.Кухар