Справа № 128/723/16-п
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 травня 2016 року м.Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши подання інспектора Вінницького РВ КВІ УДТПтС України у Вінницькій області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських на адміністративний арешт ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно постанови судді Вінницького районного суду Вінницької області від 11 лютого 2016 року за ст.173, ч.3 ст.178 КУпАП остаточно накладено адміністративне стягнення у виді 50 годин громадських робіт, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2016 року інспектор Вінницького РВ КВІ УДТПтС України у Вінницькій області звернулася до суду із вищевказаним поданням , яке мотивує тим, що 24 лютого 2016 року на виконання до Вінницького РВ КВІ УДПтС України у Вінницькій області надійшла копія постанови Вінницького районного суду Вінницької області відносно ОСОБА_1 25 лютого 2016 року він прибув до КВІ Вінницького РВ , з яким було проведено бесіду та відібрано довідку проведення бесіди, також, розяснено порядок та умови відбуття ним стягнення у вигляді громадських робіт, та наслідки ухилення від відбуття стягнення. Цього ж дня йому було вручено направлення на відпрацювання громадських робіт до Парпуровецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, в якій до відпрацювання він зобовязаний приступити з 26 лютого 2016 року. Однак, 15 березня 2016 року на адресу КВІ надійшла довідка з Парпуровецької сільської ради № 94 від 15 березня 2016 року , згідно якої ОСОБА_1 на відпрацювання громадських робіт не зявляється,про причини не виходу не повідомив. Станом на 15 березня 2016 року громадянин ОСОБА_1 відбув 24 години громадських робіт. Просить суд вирішити питання про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення ОСОБА_1 у вигляді громадських робіт на адміністративний арешт.
Вивчивши подання та додані документи, суд прийшов висновку, що подання необґрунтоване та таке, що підлягає відмові у задоволенні входячи з такого .
Згідно до ст.ст.3,19 Конституції України , права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень, викладених у ч.1.ч.3 ст. 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 19.03.2013 р. № 474/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2013 р. за № 457/22989, із внесеними змінами з Наказами Міністерства юстиції № 1887/5 від 11.11.2014 р. та № 2265/5 від 11.11.2015 р., ( далі- Порядок), регламентований механізм та процедура виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, яке покладається на кримінально-виконавчу інспекцію.
Так, пунктами 3.11,3.12, 3.16, 3.22 Порядку закріплено , що після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до кримінально-виконавчої інспекції (додаток 6). З порушником проводиться бесіда, під час якої розяснюються порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Посадова особа кримінально-виконавчої інспекції складає довідку про проведену бесіду (додаток 7), в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування громадських робіт.
Порушник заповнює анкету особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських (виправних) робіт (додаток 8), що долучається до його особової справи.
Якщо у призначений день порушник не зявився за викликом до кримінально-виконавчої інспекції, то на наступний день кримінально-виконавча інспекція надсилає повторний виклик. Якщо порушник не зявився до кримінально-виконавчої інспекції після двох викликів, то кримінально-виконавча інспекція надсилає запит до територіального адресно-довідкового підрозділу Державної міграційної служби України, служби дільничних інспекторів міліції з метою зясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання.
Якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, повязаних з виконанням постанови.
Щодо порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт, кримінально-виконавча інспекція надсилає подання про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт (додаток 13) та особову справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку громадських робіт штрафом або адміністративним арештом.
З особової справи № 25 /2016 р. заведеної відносно ОСОБА_1 Вінницьким районним відділом КВІ УДПтС України у Вінницькій області, вбачається , що в ній міститься копія постанови судді від 11.02.2016 р. ( а.с. 2); повідомлення про прийняття вказаної постанови до виконання ( а.с.3), корінець виклику ОСОБА_1 до інспекції на 25.02.2016 р. ( а.с.4), анкета ( а.с.5) , довідка про проведення бесіди від 25.02.2016 р.( а.с.6), розписка ( а.с.7), пояснення ОСОБА_1 , з яких вбачається , що він загубив паспорт (а.с.8), направлення на відбування громадських робіт від 26.02.2016 р.( а.с.9), витяг з наказу № 2 від 26.02.16 р. про те, що ОСОБА_1 приступив до відпрацювання громадських робіт сільського голови Парпуровецької сільської ради, графік виконання робіт, табель виходів, згідно з якого вбачається, що ОСОБА_1 відпрацював 8 годин громадських робіт. ( а.с.11-13), довідка сільської ради про те, що ОСОБА_1 не зявився 09.03.2016 р. на відпрацювання громадських робіт, причини не повідомив.( а.с.14), облікова картка ( а.с.15).
З копії постанови суду від 11.02.2016 р. вбачається, що ОСОБА_1 проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 , а зареєстроване у законному порядку місце його проживання є с. Парпурівці , вул. Шевченка, № 9 Вінницького району.
Судом встановлено , що інспектор КВІ не прийняв мір , після невиходу ОСОБА_1 09.03.16 р. на відпрацювання громадських робіт з невстановлених причин , щодо виклику його до КВІ для зясування причин його неявки ,і як наслідок не виконавши вимог п.п.3.12,3.13 Порядку , а передчасно звернувся із даним поданням . Тому , суд вважає , що заявник не довів перед судом обєктивне те , що ОСОБА_1 умисно ухиляється від відбування громадських робіт за постановою судді від 11.02.2016 року .
Керуючись ч.1 ст. 321-4 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволені подання інспектора Вінницького МРВ КВІ УДПтС України у Вінницькій області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт на адміністративний арешт відносно ОСОБА_1- за необґрунтованістю.
Постанова може бути оскарженою до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: