Постанова № 57678168, 30.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.09.2011
Номер справи
2а-12446/11/2670
Номер документу
57678168
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2011 року № 2а-12446/11/2670

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомПрокурора Подільського району м. Києва ОСОБА_1 в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Подільському районі м. Києва

до Комунального підприємства «Київпастранс»в особі Відокремленого підрозділу «Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо»

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Подільського району м. Києва ОСОБА_1 звернувся до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Подільському районі м. Києва з позовом про стягнення з Комунального підприємства «Київпастранс» в особі Відокремленого підрозділу «Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо»заборгованості по сплаті штрафних санкцій та пені в розмірі 252 242,41 грн.

Ухвалою суду від 31 серпня 2011 року відкрито скорочене провадження у справі та надано відповідачу строк для подання заперечень або заяви про визнання позову до 28 вересня 2011 року.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Конституцію України, закони України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», «Про прокуратуру»та зазначає, що Комунальне підприємство «Київпастранс»в особі Відокремленого підрозділу «Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо»має заборгованість за період з 27 липня 2011 року по 1 серпня 2011 року по сплаті штрафних санкцій в розмірі 233 844,38 грн. та пені в розмірі 18 398,03 грн.

Відповідач заперечив по суті позовних вимог та зазначив, що заборгованість по сплаті штрафних санкцій та пені за період з 27 липня 2011 року по 1 серпня 2011 року в розмірі 252 242,41 грн. виникла в звязку з несвоєчасним відшкодуванням державою збитків по перевезенню пільгових категорій пасажирів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Комунальне підприємство «Київпастранс»є юридичною особою та перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (код ЄДРПОУ 31725604). Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо є його відокремленим підрозділом.

Статтею 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»(далі Закон № 2464, із змінами і доповненнями) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Облік осіб, зазначених у частині першій статті 4 цього Закону, ведеться в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Взяття на облік осіб, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюється Пенсійним фондом шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників (частина перша статті 5 Закону № 2464).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до частини першої статті 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності (частина пята статті 8 Закону № 2464).

Крім того, відповідно до частини восьмої статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Як встановлено підпунктом 4.6.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27 вересня 2010 року, платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Відповідно до частини четвертої статті 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Згідно частини десятої статті 25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Територіальний орган Пенсійного фонду до платника єдиного внеску за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладає штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум (частина 11 статті 25 Закону № 2464).

Враховуючи, що відповідач несвоєчасно сплатив недоїмку, 12 липня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва винесло рішення № 0914 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким на Комунальне підприємство «Київпастранс»в особі Відокремленого підрозділу «Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо»накладено штраф в розмірі 233 844,38 грн. та донараховано пеню в розмірі 18 398 грн. за період з 21 лютого 2011 року по 6 липня 2011 року.

Вказане рішення отримала бухгалтер Комунального підприємства «Київпастранс»13 липня 2011 року.

Відповідно до частини чотирнадцятої статті 25 Закону № 2464 про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.

Проте, на час звернення Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва до суду, відповідачем заборгованість не погашена, рішення Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва відповідач до суду не оскаржив.

Доводи відповідача про відсутність коштів для сплати заборгованості по фінансовим санкціям та пені судом до уваги не приймаються, оскільки частиною 14 статті 9 Закону № 2464 встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно частини пятнадцятої статті 25 Закону № 2464 суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску не сплачені в установленому Законом порядку, можуть бути стягнуті територіальним органом Пенсійного фонду в судовому порядку.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 року № 1261 «Про затвердження Положення про Пенсійний фонд України»Пенсійний фонд України має право стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.

Станом на день розгляду спору заборгованість, визначена вказаним рішенням, відповідачем не погашена та складає 252 242,41 грн.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу (стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України). Проте, відповідачем доказів щодо сплати боргу чи своєчасного перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду України суду не предявлено.

Беручи до уваги те, що суму боргу до Пенсійного фонду України у розмірі 252 242,41 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується витягом з облікової картки платника єдиного внеску до Пенсійного фонду України відповідача; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Прокурора Подільського району м. Києва ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Київпастранс»в особі Відокремленого підрозділу «Куренівське тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо»(юридична адреса: 04070, м. Київ, вул. Набережне шосе, 2, код ЄДРПОУ 31725604, р/р 2600600012840, МФО 300670 Озерне від КБ Хрещатик) на користь Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва (юридична адреса: 04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, 14, р/р 256013012610 в ГУ Ощадного банку України по м. Києву та Київській області, код 26087978) заборгованість по сплаті штрафних санкцій та пені в розмірі 252 242 (двісті пятдесят дві тисячі двісті сорок дві) грн. 41 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до п. п. 9, 10 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя М.А.Бояринцева