Справа № 686/8987/16-а
УХВАЛА
28 квітня 2016 року м.Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Палінчак О.М. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення пятої сесії Хмельницької міської ради №73 від 16 березня 2016 року „Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в натурі (на місцевості), проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельні ділянки, які встановлюються окремими лотами, визначення переліку земельних ділянок, право оренди на які виставляється на земельні торги, встановлення стартового розміру орендної плати, розміру гарантійного внеску та значення кроку лотів, право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами, земельної ділянки площею 0.0966 га., що знаходиться по провулку Бандери, 12 у м. Хмельницькому (кадастровий номер 6810100000:03:007:0164),
встановив:
25 квітня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Хмельницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення пятої сесії Хмельницької міської ради №73 від 16 березня 2016 року „Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в натурі (на місцевості), проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельні ділянки, які встановлюються окремими лотами, визначення переліку земельних ділянок, право оренди на які виставляється на земельні торги, встановлення стартового розміру орендної плати, розміру гарантійного внеску та значення кроку лотів, право оренди на які виставляється на земельні торги окремими лотами, земельної ділянки площею 0.0966 га., що знаходиться по провулку Бандери, 12 у м. Хмельницькому (кадастровий номер 6810100000:03:007:0164). На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що є власником земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, провулок Бандери, 14. Дана земельна ділянка межує із земельною ділянкою по провулку Бандери, 12 в м. Хмельницькому, через яку проходить проїзд до земельної ділянки позивача, що відноситься до земель загального користування. Позивач вважає, що передача в оренду спірної ділянки позбавить його можливості доїжджати до земельної ділянки, що належить йому на праві власності, тим самим буде порушено його права як власника.
27 квітня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про забезпечення позову шляхом зупинення проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок у м. Хмельницькому у частині лоту №4 (право оренди терміном на 3 роки на земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що розташована за адресою: м. Хмельницький, провулок Бандери, 12 (в межах населеного пункту); кадастровий номер 6810100000:03:007:0164, площа 0.0966 га., цільове призначення для будівництва та обслуговування інших будівель громадської
забудови, що призначені на 11 год. 29 квітня 2016 року, виконавець аукціону Товарна біржа „Подільська (29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 10) до набрання законної сили рішенням суду.
На обґрунтування вимог заявник зазначев, що укладення договору оренди із переможцем торгів зробить неможливим захист прав позивача.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі; захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів чи для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 117 КАС України забезпечення позову в адміністративних справах допускається у формах: 1) зупинення дії рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборони вчинити певні дії.
Зі змісту наведеної законодавчої норми випливає, що вжиття судом заходів забезпечення позову можливе, зокрема, у разі наявності загрози для реалізації особою своїх прав та інтересів або неможливості їх захисту (відновлення) у подальшому.
У п. 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» № 2 від 06.03.2008 р., Пленум надав роз'яснення, що в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування обставин, які б свідчили про наявність зазначених вище підстав для забезпечення позову.
Разом із тим, вжиті адміністративним судом заходи забезпечення адміністративного позову повинні бути пов'язані з фактичними обставинами адміністративної справи та співмірними заявленим позовним вимогам.
Дана заява підлягає задоволенню, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, оскільки за наслідком проведення торгів з переможцем буде укладено договір оренди, відповідно він одразу зможе використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням. Як наслідок, у разі можливого задоволення позову, виконання рішення суду буде унеможливлене через чинність договору оренди, а також можливим будівництвом, оскільки цільове призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Більше того проведення торгів в частині спірного лоту призведе до неможливості позивачем використання належної йому земельної ділянки за цільовим призначенням. Суд вважає, що призупиненя торгів в частині спірного лоту до вирішення спору по суті є найбільш оптимальним варіантом для обох сторін, задля уникнення можливих додаткових витрат, позовів щодо правового статусу земельної ділянки та її використання. Дане забезпечення жлдним чином не порушуватиме прав обох сторін, оскільки судом призупиняється проведення торгів в частині одного спірного лоту.
Керуючись ст. ст. .117, 118, 160, 165, 186 КАС України, -
ухвалив:
Зупинити проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок у м. Хмельницькому у частині лоту №4 (право оренди терміном на 3 роки на земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що розташована за адресою: м. Хмельницький, провулок Бандери, 12 (в межах населеного пункту); кадастровий номер 6810100000:03:007:0164, площа 0.0966 га., цільове призначення для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, що призначені на 11 год. 29 квітня 2016 року, виконавець аукціону Товарна біржа „Подільська (29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 10) до набрання законної сили рішенням суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення пятої сесії Хмельницької міської ради №73 від 16 березня 2016 року.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
На ухвалу, через суд першої інстанції, суддя якого її ухвалив, може бути подана апеляційна скарга протягом 5 днів до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: О.М. Палінчак