311/1268/16-п
3/311/274/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.05.2016 Василівський районний суд Запорізької області
у складі: головуючого судді Носика М.А.
при секретарі Кудіновій В.І.
за участю: прокурора Басіка О.В.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилася 02 травня 1960 року у р/п «Перемога» Василівського району Запорізької області, громадянки України, заміжньої, працюючої начальником відділу культури і туризму Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, зареєстрованої та проживаючої у ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1,
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Розпорядженням голови Василівської районної державної адміністрації Запорізької області № 99-К від 27 жовтня 2005 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу культури і туризму Василівської районної державної адміністрації та остання займає вказану посаду на теперішній час. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.
Приписами ст.16-1 Закону України «Про державну службу», державні службовці зобов'язані дотримуватись правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Статтею 41 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Згідно із п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Частиною 1 статті 1 зазначеного Закону передбачено, що реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до контракту від 11 лютого 2014 року ОСОБА_2 призначено на посаду директора комунального закладу «Василівський центр культури і дозвілля» Василівської районної ради Запорізької області на період з 11 лютого 2014 року по 10 лютого 2019 року.
Установлено, що 29 грудня 2015 року начальником відділу культури і туризму Василівської РДА Запорізької області ОСОБА_2 Т І. видано та підписано наказ № 101 «Про преміювання працівників організацій, закладів та установ культури».
Зазначеним вище наказом директору КЗ «Василівський ЦКД» ВРР ОСОБА_2 встановлено премію у розмірі 100 % посадового окладу, яка згідно розрахунково-платіжній відомості КЗ «ВЦКД» Василівської РДА за грудень 2015 року нарахована та перерахована на особистий рахунок у розмірі 3105 грн. Разом з тим, ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з ОСОБА_2, та веде з останнім спільний побут, зареєстровані та проживають за однією адресою.
Таким чином, рішення про преміювання ОСОБА_1 свого чоловіка ОСОБА_2 прийнято в умовах реального конфлікту інтересів.
Оскільки ОСОБА_1 здійснювала свої повноваження як начальник відділу культури і туризму Василівської РДА, то відповідно при видані вищевказаного наказу про преміювання виникала суперечність між її особистими інтересами та її службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, тобто мав місце реальний конфлікт інтересів.
Незважаючи на викладене, ОСОБА_1 будучи начальником відділу культури і туризму Василівської РДА - державним службовцем, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила встановлені п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги щодо обов'язку не вчиняти та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала повністю та пояснила, що з 1992 року працює в Василівському відділі культури на посаді керівника даного відділу, який в 2005 році було перейменовано в відділ культури та туризму Василівської РДА. Їі чоловік ОСОБА_2 очолює КЗ «Василівський центр культури та дозвілля» Василівської районної ради Запорізької області. Наказом №101 від 29 грудня 2015 року вона преміювала 52 працівника, у тому числі директора КЗ «Василівський ЦКД» ОСОБА_2 В її діях не було наміру на здійснення та не здійснювалося ніяких посягань на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, як не було наміру заподіяти і не заподіяно ніякої матеріальної шкоди. Вчинене правопорушення зумовлено необізнаністю із чинним законодавством.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, повно та всебічно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП доведена в повному обсязі та, крім пояснень ОСОБА_1, підтверджується також дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:
-рапортом, зареєстрованим в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області №3208 від 26 квітня 2016 року (а.с.9);
-фотокопіями паспортів громадян України ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.10-14);
-розпорядженням голови районної державної адміністрації №99-к від 27 жовтня 2005 року про призначення ОСОБА_1 з 28 жовтня 2005 року за переводом на посаду начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації (а.с.16);
-контрактом Василівської районної ради Запорізької області з керівником КЗ «Василівський центр культури і дозвілля» Василівської районної ради Запорізької області від 11 лютого 2014 року про призначення на посаду директора КЗ «Василівський центр культури і дозвілля» Василівської районної ради Запорізької області ОСОБА_2 з 11 лютого 2014 року по 10 лютого 2019 року (а.с.17-19);
-наказом №101 від 29 грудня 2015 року начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації ОСОБА_1 про преміювання працівників організацій, закладів та установ культури (а.с.21-23);
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.26-27);
-письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с.28-29);
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи державним службовцем, приймала рішення в умовах реального конфлікту інтересів., що є порушенням вимог ст.16-1 Закону України «Про державну службу», ст.41 Закону України «Про запобігання корупції», п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції».
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-7 КУпАП, як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Адміністративне правопорушення виявлено 26 квітня 2016 року.
Приймаючи до уваги характер та обставини вчинення правопорушення, враховуючи особу ОСОБА_1, її ставлення до скоєного, яка у вчиненому щиросердечно розкаялася, свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнала повністю, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалася, що суд відносить до обставини, які помякшують її відповідальність. Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено, тому суд вважає необхідним та достатнім застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією частини 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 29, 31, 33-35, 40-1, 172-7 ч.2, 221, 256, 276, 283, ст.284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Адміністративний штраф сплачувати на р/р 31113106700044, код платежу 21081100, Код ЄДРПОУ 38025519, Банк одержувача: ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО: 813015.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійки (отримувач: УК у Василівському районі, № доходного рахунку 31217206700044, код отримувача 38025519, банк отримувача - ГУ ДКСУ в Запорізькій області, ККД 22030001, код ЄДРПОУ суду 37438901, МФО 813015. В призначенні платежу: Судовий збір, 37438901, п.5, прізвище платника).
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд Запорізької області.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя М.А. Носик